Vasiyetiyle yürek yakan şehit Yusuf Ataş’ın babası konuştu

zenrcade

Active member
Vasiyetiyle yürek yakan şehit Yusuf Ataş’ın babası konuştu class=”medyanet-inline-adv”>

1 Ekim 2022’dahi Pençe-Kilit Operasyonu’nda terör örgütü PKK mensuplarının açtığı öfke sonucu şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, arkadaşlarının paylaştığı videoda, “Benim vasiyetim, hayattan en sayı istediğim şey, tek tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem tek tane lösemili kız çocuğunun hayatı süresince tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir dahi bayramda gidin annemin, babamın elini öpün” demişti. Bu video üzerine ülke genelinde sayı kişi şehit Ataş’ın vasiyetini yerine getirmek için dayanak verdi.

“YAŞARKEN DE, RAHMETLİ OLUNCA DA BİZİ SEVİNDİRDİ”

Şehit oğlu Yusuf’un herkese karşı hayırsever olduğunu müfit koruyucu Necat Ataş, İHA muhabirine yaptığı açıklamada oğlunun her zaman er olmak istediğini aktardı.

Kendisi dahi polis olan koruyucu Ataş, “Güzel tek çocuktu, hayırlı tek evlattı. Hayırseverdi arkadaşlarına, eşe dosta, komşulara herkese hayır yapan tek çocuktu. Üzüntülü tek yaşantımız olmadı, kendisinden yana tek sıkıntımız bile olmadı. Yaşarken dahi bizi sevindirdi, rahmetli olunca bile sevindirdi. Arkadaşlarına vermiş olduğu vasiyetinde kendisinin hayırsever tek kişiliğe sahip olduğunu hep beraberce gördük. Asker olmak istediğini söyledi, saçta dahi mesleğim gereği ‘Asker olmak zor’ dedim oğlum. ‘Sınırlarda, köylerde veyahut köylerde görev yapacaksın, merkezde kal, polis ol’ dedim. O bile ‘Yok koruyucu saçta er olacağım’ dedi. 2018 yılında sınavlara girdi, meslek yüksekokulunu kazandı. Balıkesir’dahi gördü eğitimini 2 yıl. Devamında Isparta ve İstanbul’bile komando eğitimini öncü. Kurada tayin yeri Kırklareli Vize artık, birliği Hakkari çıkınca oraya gitti kendisi. Askerlik zor tek meslek, kutsal bile tek meslek. Orada örgüt elemanları, PKK’lılar çoktur o bölgede. Devletimiz dahi Pençe Kilit Harekatı başlattı o bölgede. Kendisi severek ve isteyerek gitti. Gelmesini istedik, tavsiye ettik ama yok dedi, ‘Baba, mesleğimi ve ülkemi seviyorum’ dedi. ‘Biz buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz’ dedi” niteleyerek konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>class=”medyanet-inline-adv”>

“KENDİSİYLE GURUR DUYUYORUZ”

Evladı ile gurur duyduğunu vurgulayan koruyucu Ataş, bütçe sürekli kalacağını söyledi.

Baba Ataş, “Devletimiz yetişkin. Oğlum şehit oldu ama oradaki görev bitmedi. Devletimiz PKK ve ona mail tüm unsurları yok edecektir. Oğlum bile yerde yolda vatanı için, bayrağı için şehit oldu, mertebesi sayı güzel. Evet, üzüldük, canımızdır. Ama elhamdülillah devletimiz sürekli kalacağından dolay sevincimiz dahi var. Şehadet mertebesine yükseldi. O yüzden gururluyuz, kendisinden gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“VASİYETİ ÜLKE OLARAK YERİNE GETİRİLDİ”

Küçük kızlarının şehit oğlu Yusuf ile beraberce büyüdüğünü ve o yüzden kız çocuklarına karşı ötede tek sevgisinin olduğunu dile getiren koruyucu Ataş, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Lösemi ile ilgili yapmış olduğu paylaşım gerçekten bizleri dahi gururlandırdı. Ülkede tek yankı uyandırdı. 7’takt 70’açınık herkes yerde konuda yardım yapmak istediğini belirtti. Bu işle ilgilenen kuruluşlar oldu. O kurumdan bile bizleri aradılar sağ olsunlar. Çocuğun vasiyeti ile ilgili memnun kaldıklarını söylediler. Kız tapduk ile ilgili yapmış olduğu makale bile kendisinin tek kız kardeşi var 6 yaşında. Çocuğum ilk gününden festekiz Yusuf ile beraberdi. Çocuğumuz doğduğu gün kucağına doğdu onun. Bebekliği, sürünmesi, yürümesi, ilk konuşmasına Yusuf bunlara şahit oldu. Onunla beraberce büyüdüğü için gerçekten tek sevgisi vardı kız çocuğuna karşı. Çocuk yanlarında büyüdüğü için Yusuf’un ona karşı sevgisi söylemek ki kurban olduğum Allah şehit olacağını kalbine indirmiş, bunu bile dile döktü. O video içinde dahi keyifli tek şekilde debba, ‘Ben şehit olursam lösemili tek çocuğa bakılsın’ vasiyet ediyor. Elhamdülillah vasiyeti yerine getirildi. Ülke olarak yerine getirildi. Herkes sahip artık. Cumhurbaşkanımız, mevki büyüklerimiz, Elazığ Valisi, Bingöl Valisi yani eksiksiz ülke erkanı çocuğun vasiyetine sahip çıktıklarını belirttiler. Nitekim dahi oldu. Bizim Yusuf’umuzun vasiyetindeki gibi kızımın yaşlarında tek kız tapduk. Allah ona bile, eksiksiz hastalara bile şifa versin. Elazığ Valimiz yerde konuyla ilgili vasiyeti yerine getirdi. Sağ olsunlar konuyla ilgilendiler, Allah onlardan razı olsun.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.