Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kına gönderdi

zenrcade

Active member
Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kına gönderdi Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)

Oluşturulma Tarihi: Eylül 27, 2022 15:04

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Yüksek Disiplin Kurulu tarafından hakkında verilen 1 yıl geçici tarh cezasının akabinde, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Uzun tek süredir HDP’nin hedefinde olduğunu ve CHP’takt ihraç edilmesinin istendiğini söyleyen Özcan, “Hepsini HDP Genel Merkezi’ne gönderiyorum. Yeterli miktarda genel merkezde bulundursunlar yerde kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini dahi o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, niteleyerek yerde kınaları hazırladık” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, il meclisi toplantısında AK Parti’li Kadın Belediye Meclis üyesine yönelik sözleri nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında 1 yıl geçici tarh cezası verdi. Kararın akabinde Başkan Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi. Başkan Özcan, kargo şubesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Dünden itibaren Türkiye’dahi yerde bölen terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve bölen terör örgütü üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Neden bayram ediyor? Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantısını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca tek süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer açık tek şekilde çıkıp benim CHP’takt ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün dahi onları ziyadesiyle mutlu fail tek karar artık parti Yükseki Divan Kurulumuzdan, tek yıl süreyle CHP ile üyelik tâbiiyet askıya makbuz. Yani geçici olarak ihraç edildim” dedi.

‘BUGÜN DE BU SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

13 Haziran’bile cezasının sona ereceğini açıklayan Tanju Özcan, “Nasip kısmet olursa, 13 Haziran’bile tedbirli olduğum için yerde sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’bile bile evime, yuvama CHP’ye geri döneceğim. Ben hep söylemiştim. İhraç kararı, geçici ihraç kararı, çıkarsa benim partiyle hukuki bağımı kesebilirler. Ama benim partimle gönül bağımı asla kesemezler. Bugün dahi yerde sözlerimin arkasındayım” ifadelerini kullandı.

Yüksek Disiplin Kurulu’nun verdiği karar sonrası HDP’lilere yakması için kına gönderdiğini tamlayan Özcan, “Bugün niye PTT’nin önüne geldim? Bugün yerde terör örgütü uzantılarına, HDP’nin yöneticilerine kına göndermek için geldim. Yani bunun anlamını herhalde herkes anlar. Bunlardan az tane var. Hepsini HDP Genel Merkezi’ne gönderiyorum bile yeterli miktarda genel merkezde bulundursunlar yerde kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini dahi o Kandil’deki Karayılan şerefsizine göndersinler, niteleyerek yerde kınaları hazırladık” niteleyerek konuştu.

‘BENİM ONLARLA İLGİLİ HESABIM BİTMEYECEK’

HDP’nin Kürt vatandaşlarının temsilcisi olmadığını söyleyen Özcan, “Benim yerde Türk milletinin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem, terör örgütüyle bağını kesin kati tek suretle kesmediği sürece onlarla ilgili hesabım bitmeyecek. Onların bile benimle ilgili hesabı bitmeyecek. Ama zaman söylediklerim tarihe not olarak düşsün. HDP, Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten iş tutulabilecek tek yapı değildir. HDP’yle siyaseten tek araya gelmeyi bencil varsa Türkiye’dahi saçta iki kez henüz düşünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü vatan hainleriyle oturup konuşulacak herhangi tek mevzumuz söz konusu da olamaz” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.