Soylu: Etrafımızdaki coğrafyaya da huzur veren bir ülkeyiz

zenrcade

Active member
Soylu: Etrafımızdaki coğrafyaya da huzur veren bir ülkeyiz class=”medyanet-inline-adv”>

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çermik programının akabinde Ergani ilçesine gelerek esnaf ziyaretinde bulunduktan sonra AK Parti ilçe teşkilatında partililerle tek araya geldi. Burada konuşan Bakan Soylu, Türkiye’nin huzur veren tek ülke olduğunu belirterek, “Sadece Diyarbakır’a olumsuzlama etrafımızdaki coğrafyaya bile huzur ve moral veren tek ülkeyiz. Hani terör örgütleri gelip esnaflardan haraç alıyorlardı. O günler hepsi bitti. Şimdi henüz güzel günlerde yaşıyoruz. Bakın kültür yolu festivali yapılıyor. 10 binlerce insan o festival alanında. Millet huzuru özlemiş. Oh gökyeşitözü, onun için Tayyip Erdoğan’a itimat edin. Tayyip Erdoğan’ın milletinin ve Allah’ın önünde eğilmekten başka, ondan güç istemekten başka herhangi tek gücü yok. Tayyip Erdoğan ve yerde millet, onlara tek henüz yerde Müslümanlarla uğraşma fırsatı vermeyecek. Bu ülke için yerde millet için çektiklerimizi yeni nesil çekmesin niteleyerek onlara tek fırsat vermeyelim. Dinimizle Kürtlüğünüzle gurur duyun. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyun. İnşallah Türkiye olarak, hedeflerimize varacağız.” dedi.

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumartesi günü Diyarbakır’a geleceğini belirterek, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız hizmetlerle Diyarbakır’a geliyor. Diyarbakır’bile söylediği söz, ortaya koyduğu mütalâa, her akraba ve her attığı kadem sadece Türkiye’takt olumsuzlama, çevre coğrafyasından bile takip ediliyor ve izleniyor. Bugün atlas saygı tanık tek lidere sahibiz. Buradaki sav arkadaşlarımız cumartesi günü kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Diyarbakır’bile başım gözüm üstüne diye hem o size hem siz onu inşallah güzel tek kavuşma ile tek araya gelinecek. Bizim en yetişkin gücümüz, birliğimizdir. Etrafımızdaki ekonomik ve dünyaya söyleyeceğimiz sözler var. Onun için Allah bizi size mahcup etmesin. 21 yıldır Tayyip Erdoğan yerde ülkede yetişkin devrimler ortaya koymaktadır. Yaptıklarını zaman herkes seven dahi sevmeyen dahi oy veren dahi vermeyen dahi takdir etmek zorunda kalıyor. İstanbul’bile Marmaray yapılırken, ’tığ bunu istemiyoruz’ diyenler ilk önce geçiyorlar. Avrasya tüneli yapılırken ’ne gerek vardı’ diyenler şimdi en öne geçiyor. Bugün kendisi üreten tek Türkiye var. Tüm vahdet ve beraberlik içerisinde beraberce ortaya koyalım.”

İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ

Soylu, yanında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ile beraberce Sur, Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. Bakan Soylu partililere hitaben yaptığı konuşmada, 28 Şubattan sonra insanların camilere gitmekten korkar olduğunu ifade ederek, “Bunu hep beraberce yaşadık. Bu ülkede eşarp takanları ötekileştiren, yerde ülkede saçta Müslümanım diyenleri ötekileştiren tek zihniyet söz konusuydu. Bugün insanlar rahat tek şekilde saçta dindarım diyebiliyorlar. Bugün kimsenin kılık kıyafetine bakılmadan istediği yerden istediği hizmeti alabiliyor. Yetmedi insanları etnik kökenlerine göre ayrılıyorlardı. Bugün herkes saçta Kürdüm diyebiliyor. Kimsenin kendisini gizlediği, saçta Kürdüm ama niteleyerek başladığı cümleleri kullanmadığı tek Türkiye’yi 21’inci yüzyılın başlarından itibaren, geçmişte karşılaştığımız tecrübelerle beraberce zaman Tayyip Erdoğan ortaya koydu.” dedi.

’BİZ BİR SINAVDAYIZ’

Bakan Soylu, sayı konuda sınav verildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bugün balad ne varsa Doğu, Güneydoğuda hemen hemen hepsi var. Biz tek sınavdayız. Neyin sınavındayız? Yokluk ile varlığın sınavındayız, zenginlik ile yoksulluğun sınavındayız, makam ile hiçliğin sınavındayız, tevazu ile kibrin sınavındayız. Bizim tek sorumluluğumuz henüz var; İyilikleri anlatacağız, kötülüklerden sakındıracağız. Bize ne yetmez? Sadece Diyarbakır’ın huzur yetmez. Çünkü Diyarbakır sadece Diyarbakır değildir. Diyarbakır Erbil, Bağdat, Halep, Şam ile Ortadoğu ile Türkiye’nin her tarafı ile ilişki kurmuş kadim tek şehir. Bizim liderimiz tek çevrilme lideridir. Devrimleri gerçekleştirmiştir. Kimsenin yapılamaz dediklerini yapmıştır. Kimsenin gerçekleştiremediklerini gerçekleştirmiştir. Onun için zaman Allaha şükürler olsun. Terörün arkasında kim var? Terörün arkasında Amerika var. Bu kadar net söylüyorum. Bunu burada söylemiyorum. Her yerde söylüyorum. Son 2-3 yılda 2 milyar abd PYD’ye yardım yaptı. Peki PYD kim? Alman istihbarat raporunda PKK’nın Suriye şubesi konumunda. Yani tek terör örgütüdür. Bütün bunlara karşı yıllarca kaval çökertilen Türkiye eksiksiz bunlara karşı sağlıklı telâşlı. Buna hep beraberce sürme edelim. Diyarbakır’a her geldiğinde hem Diyarbakır’a hem tüm Türkiye’ye yetişkin mesajlar veren Cumhurbaşkanımız, Diyarbakır’a her geldiğinde eserler ve hizmetler ile gelen Sayın Cumhurbaşkanımız yine Diyarbakır’bile bizlerle beraberce buluşacak.”

’HOLLANDADA FATURALAR 5 AY ÖNCE 200 EURO İKEN BUGÜN BİN EURO OLDU

Dün gece Hollanda’ya gittiğini hatırlatan Bakan Soylu, “Orada bile tek Türk kardeşimiz Bakan. Ben onu ziyarete gittim. Adalet ve Güvenlik Bakanı orada herkesin huzurunda tarafıma şunu söyledi; faturalar 5 ağrı önce 200 Euro’yken şimdi 1000 Euro oldu. Bütün çevre sıkıntı yaşıyor ama dünyayı ilk kez böyle yakaladık ve güçlü tek liderle yakaladık. Onlar patinaj yapacaklar Tayyip Erdoğan Türkiye’yi buradan tek fırsatla çıkaracak. Bizim tek tek kırmızı çizgimiz var; O bile terördür. Terörünün sayılmazsa herkes istediğini söyleyebilir. Herkes istediğini ortaya koysun. Diyarbakır henüz yeni başladı. Tarihsel olarak eksiksiz zenginliklerini hem geleceğimize hem dahi coğrafyamıza nakş edecek. Bunu hep beraberce nakş edeceğiz. Geçen gün burada icazet törenine katıldım. Eskiden öyle tek fotoğraf verilseydi kıyamet kopardı. İnadına vereceğiz. Vermeye dahi sürme edeceğiz. 26 tane Hakkarili çocuğumuz zaman tıp fakültesini kazandı. Oh demeyeyim dahi ne diyeyim saçta. Altyapımız kuvvetli olduğu için 1 yılda 150 milyardan 250 milyar dolara ihracatımız artık. Sırtlarını Amerika’ya dayamışlar korkuları yok. Oh, Çin’dahi üretimi yapıyor. Rusya’dan bile enerjiyi alıyorlar. Sonra tığ yetişkin devletiz deyola. Ne olacak yerde kış kim donacak. Biz zaman Afganistan’a iyilik treni gönderiyoruz. Pakistan’bile sel oldu. Daha 4-5 ayda yalnız çekilir deyola. Gemi gönderiyoruz. Uçak ve tren köprüsü kurduk niteleyerek konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.