Sanat satıcısı Leo Koenig'in West Village dubleksi piyasada

zenrcade

Active member
Galerici Leo Koenig birkaç yıldır kendi sanat eserini yaratmakla meşgul: West Village'daki evini.

Moda markası Kate Spade'in üst düzey yöneticilerinden ortağı Jennifer Lyu ile paylaştığı 259 West Fourth Street'teki genişleyen dubleks, 2018'den itibaren özenle bir araya getirdiği ve biri zaten birleştirilmiş olan üç daireden oluşuyor. Son ünite 2021'de satın alındı.

Çağdaş sanatta uzmanlaşan ve Yukarı Doğu Yakası'nda bir galeri işleten Bay Koenig, “Bu bir sevgi emeğiydi” dedi. Daireler için yaklaşık 3,5 milyon dolar ödedi. “Sonra yenileme için en az bir milyon daha” dedi. “Saymayı bıraktığım noktaya geldim.”

Üç alanı, yeni fayanslı banyolar ve güncellenmiş bir mutfak dahil olmak üzere kapsamlı yenilemelerle birleştirmenin yanı sıra, dört bölgeli bir HVAC sistemi ve ses yalıtımı da ekledi. Bu değişikliklerin ve yükseltmelerin tümü yakın zamanda tamamlandı.

Ve şimdi – tahmin ettiğiniz gibi – onun satma zamanı geldi. Aynı zamanda Andes, N.Y.'de bir çiftlik kompleksine sahip olan Bay Koenig, “Hayatlarımız giderek daha da yukarılara doğru ilerliyor” dedi. “Jen Park Avenue'da çalışıyor ve ben Madison ve 75. Cadde'deyim. Çocuğunuz Yukarı Batı Yakası'ndaki okula gidiyor. Arkadaşlarımız da kuzeye taşındı.”

Çiftin bir sonraki evleri için gereksinimlerinden biri: “Tadilat gerektiren evler arıyoruz” dedi. “Projeleri seviyorum.”

Mülkü meslektaşı Hilary Landis ile birlikte satışa çıkaran Corcoran Grubu temsilcisi Kane Manera'ya göre, Perry Caddesi'nin köşesindeki dubleks şu anda 5,5 milyon dolara, aylık bakım maliyeti ise 5,130 Dolar'a satılıyor.

Yaklaşık 2.200 metrekarelik daire, altı katlı, kooperatif binasının üçüncü ve dördüncü katlarında yer alıyor. Şu anda iki yatak odası ve iki buçuk banyonun yanı sıra bir ofis ve bir kütüphane / oturma odası ile donatılmıştır. Bay Manera, “Bunlar ek yatak odalarına dönüştürülebilir” dedi.

Ana giriş üst kattadır. Fuaye, enfilade tarzında ofise ve kütüphaneye giden geniş bir oturma odasına açılıyor. Dairenin diğer ucunda ikinci bir oturma odasının yanı sıra çamaşır odası, tam banyo, misafir odası ve ebeveyn banyolu ana yatak odası bulunmaktadır.

Bay Koenig tesis hakkında “Düzgün hatlara sahip ve hala devam ediyor” dedi.

Ana katta granit tezgah ve backsplash'lar, akçaağaç dolaplar ve paslanmaz çelik aletlerle donatılmış açık bir mutfak bulunmaktadır. Yakınlarda bir makyaj odası ve çok çeşitli Hopi kachina bebeklerinin sergilendiği büyük bir yemek odası var.

Bay Koenig, “Benim özel yerim yemek odasıdır” dedi. “Her sabah masaya oturuyorum, işimi yapıyorum ve kahvemi içiyorum.”

Evin her yerinde beyaz badanalı meşe zeminler, 9 metrelik tavanlar ve büyük boy pencereler bulunmaktadır. Ve bir de Anselm Reyle ve Peter Saul'un cesur tabloları ve Donald Judd'un modern bir heykelinin yanı sıra Wendell Castle ve Jean Royère gibi tasarımcıların mobilyalarını içeren çağdaş sanat var.

Sanat eserleri ve mobilyalar da satılıktır. Bay Koenig, “Birisi sanatı, evini sevdiği kadar sevdiğinde başka bir konuşma daha olur” dedi.

Almanya'da büyüyen Bay Koenig, 21 yaşında sanatla uğraşmaya başladı ve Williamsburg, Brooklyn'deki endüstriyel bir garajda derme çatma bir galeri kurdu. Bugün New York'un en iyi sanat tacirlerinden biridir.

Bay Koenig şehir merkezinde yaşamaktan keyif aldığını söylüyor. “Mahallenin canlılığını, huzur ve sessizliğini özleyeceğim” dedi. “Sende ikisi de var.”

Bay Manera, “Burası herkesin olmak istediği ana blok” diye ekledi.