Komşumun çok sinir bozucu bir duygusal destek köpeği var. Ne yapabilirim?

zenrcade

Active member
S: Kocam ve ben 37 yıldır Westchester County'de bir kooperatifte yaşıyoruz. Köpeklerin evcil hayvan olarak kabul edilmediği üç katlı bir bina ve diğer sakinlerle her zaman iyi ilişkilerimiz oldu. Ancak dokuz ay önce üst kattaki komşularımız genç çocukları için duygusal destek köpeği satın aldı. Köpek bir seferde 30 dakika boyunca ileri geri koşuyor. Haftanın en az üç gecesi yatak odamızın halısını çiziyor ve gece boyunca bizi uyandırıyor. Endişelerimizi komşulara ilettik ve onlardan köpeği geceleri sandıklara koymalarını ve vahşi olduğunda onu gezdirmelerini istedik. Anlayışlı göründüler ama sorun devam ediyor. İnsanların hayvanlara duygusal destek hakkı ile huzurlu bir yaşam yaşama hakkımızı nasıl dengeleyebiliriz?

A:
Bu köpek insanları ısırmadığı sürece muhtemelen hiçbir yere gitmeyecektir. Rehber hayvanlar ilçe, eyalet ve federal adil barınma yasaları kapsamında korunan konaklama yerleridir. Kooperatif yönetim kurulunuzun bu köpek sahibine karşı düşmanca davrandığı tespit edilirse ayrımcılıktan sorumlu olabilir ve aynı durum sizin için de geçerlidir. Bu yüzden dikkatli ilerleyin.

New York konut ayrımcılığı avukatı Andrew Lieb, “Bir komşu Westchester'da dava edilebilir” dedi ve yasanın komşunuzun sizi duygusal sıkıntı ve yasal ücretler için dava etmesine izin verdiğini belirtti.

Bu köpeğin arasında yaşamak ne kadar zor olsa da, durumu sahibinin bakış açısından hayal etmeye çalışın ve ailesinde nelerle mücadele ettiğini anlamaya çalışın. Bay Lieb, “Komşunun yerinde olsaydım ve bir şeyler yapmak isteseydim güzel bir kampanya yapardım” dedi.

Yasal nedenlerden ötürü bina bu sakinden ek ücret talep edemez veya köpeğin boyutunu veya cinsini sınırlayamaz. Şikayetlerinizi binanızın kurallarını ihlal eden durum unsurlarına odaklayın, örneğin: B. uygunsuz gürültü. Gürültünün ne kadar yüksek olduğunu ve ne kadar sürdüğünü belirlemek için bir desibel ölçer kullanabilir ve bunun mantıksız olup olmadığını tespit edebilir ve ardından gürültünün azaltılması için kooperatif kurulunuzla bir şikayette bulunabilirsiniz.

Ayrıca komşunuzun yeterli halıya sahip olup olmadığını görmek için binanın yönetmeliklerini de kontrol edebilirsiniz. Bazı binalarda üst katlarda yaşayanların zeminlerinin yüzde 80'inin halı kaplı olması gerekiyor.

Westchester'da çalışan emlak avukatı Jonathan Roman, “Duygusal destek hayvanları korunuyor ancak yine de ev kurallarına uymak zorundalar” dedi.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.