Kendrick Lamar Brooklyn sahilinde bir çatı katı satın aldı

zenrcade

Active member
Rapçi Kendrick Lamar, Brooklyn Heights sahilinin yakınında geniş bir dubleks çatı katı dairesi satın alarak Brooklyn’e gelen son ünlü.

Doğu Nehri’nin nefes kesici manzarasına sahip yeni alaca evi, 2015 yılında inşa edilen 90 Furman Caddesi’ndeki 106 birimlik bir apartman dairesi olan Brooklyn Bridge Park’taki Pierhouse’da yer alıyor. Liability of Dogg Pound Buildings sınırlı ortaklığı aracılığıyla 8,6 milyon dolar ödedi. . Kasım ortasında kapanan birimin fiyatı 8,99 milyon dolardı.

Bay LamarAynı zamanda Kaliforniya’da da evleri bulunan oyuncu, aralarında aktörlerin de bulunduğu, son yıllarda bölgede mülk satın alan cesur isimlerden oluşan uzun bir listeye katılıyor. Zendaya, Amy Schumer, Matt DamonVe Emily Blunt Ve John KrasinskiDanimarkalı mimarla birlikte Bjarke Ingels.

Manhattan’da, Susan WeberTarihçi ve milyarderin eski eşi George SorosYukarı Batı Yakası’ndaki çatı katı için bir alıcı buldu, ancak bu 11 yılını ve birkaç fiyat indirimini gerektirdi. 115 Central Park West adresindeki Majestic’teki daire, 20,5 milyon dolara satıldı; bu, 2012’de istenen 50 milyon dolar ve 2006’da ödediği 25 milyon doların oldukça altındaydı. Yine de satış, Kasım ayında New York City’deki en önemli fırsatlar arasında yer aldı.


En büyüğü (çok sıcak bir anlaşmayla): 157 West 57th Street’teki cam gökdelenin 88. katındaki bir çatı katı, 31,5 milyon dolara 157W57/88 limited şirketine satıldı. 2015 yılındaki orijinal satış fiyatı 47,3 milyon dolardı.


İş adamı Yukarı Doğu Yakası’nda daire sattı Ali el-Fayedamcası Dodi el-Fayed, yolda kim öldü Prenses Diana Paris’te bir araba kazasında; Jill Rhodes, Fox News siyasi yorumcusunun eski karısı Sean Hannity; ve mülkü Anne Eisenhoweriç mimar ve geçen yıl ölen Başkan Dwight D. Eisenhower’ın torunu.

Greenwich Köyü’nde, Jay Newmanbir hedge fon yöneticisi romancıya dönüştü ve karısı, Dr. Elissa KramerEmekli bir radyolog, kumtaşını sattı.

Bay Lamar’ın Brooklyn’deki dubleksi8,6 milyon dolardan kapanan, 3.140 metrekarelik bir alana yayılan ve dört yatak odası, üç buçuk banyo, açık mutfak ve yemek alanı ve 5 metrelik yüksek tavanlı bir oturma odası bulunuyor.


Evin her yerinde Brooklyn Bridge Park ve köprünün, Aşağı Manhattan’ın ve Doğu Nehri’nin nefes kesen manzaralarını sunan tavandan tabana pencereler bulunmaktadır. Ancak en iyi kısmı bu bile değil: İkinci kattaki oturma odasına bitişik bir veranda ve ciddi partiler için uygun peyzajlı bir çatı terası ile yaklaşık 2000 metrekarelik açık alan var.

Tam adı Kendrick Lamar Duckworth olan Bay Lamar, rapçi, şarkıcı ve söz yazarı olarak kariyeri boyunca çok sayıda Grammy ödülü ve “DAMN” albümüyle nadir görülen Pulitzer Müzik Ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül aldı.

Central Park Batı Bayan Weber’in 20,5 milyon dolara sattığı çatı katı, 6000 metrekarelik iç alana ve etkileyici park manzarasına sahip 900 metrekarelik teraslara sahip.

Yenilenmiş apartman dairesinde beş yatak odası, beş banyo ve iki tuvaletin yanı sıra panelli bir kütüphane, medya odası, Amerikan barlı resmi yemek odası ve şömineli büyük boy oturma odası bulunmaktadır. Personel odalarının yakınında bir çamaşır odası da bulunmaktadır.

Ana yatak odası süiti güney kanadının çoğunu kaplar ve bir oturma odası, iki büyük giyinme odası, bir ofis ve 30′ x 6′ özel bir terasa sahiptir. Diğer iki yatak odasının yanı sıra oturma odası ve yemek odası da terasa açılmaktadır.


Bayan Weber, dekoratif sanatlar, tasarım tarihi ve kültürü alanlarındaki çalışmalara yönelik bir araştırma enstitüsü olan Bard Graduate Center’ın kurucusu ve yöneticisidir. Yatırımcı ve hayırsever Bay Soros’tan boşandıktan bir yıl sonra Central Park West ve West 72nd Street’teki çatı katını satın aldı. İkisi 22 yıldır evliydi.

Yeni sahip, işlemde LRH Trust’ı kullandı.


Bay el-Fayed 795 Fifth Avenue ve East 61st Street adresindeki geniş Pierre Otel kooperatifini, Şubat ayındaki yaklaşık 10,3 milyon dolarlık son talep fiyatının altında, 9,8 milyon dolara sattı.

Tamamen yenilenmiş, birleştirilmiş iki bitişik daireden oluşan evde, ikisi süit olmak üzere üç büyük yatak odası, üç tam mermer banyo, son teknoloji cihazlarla donatılmış yenilenmiş bir mutfak ve dekoratif şömineli bir oturma odası bulunmaktadır.

Ana süitin kendi kanadında, ana yatak odası büyüklüğünde bir giyinme odası ve büyük bir banyo bulunmaktadır. Diğer uçta yine en-suite banyolu misafir süitinin yanı sıra kolaylıkla başka bir yatak odasına veya çocuk odasına dönüştürülebilecek ayrı bir oturma odası bulunmaktadır. Birimin tamamı 3 metrelik tavanlara ve yakındaki Central Park manzarasına sahiptir.


Alıcı, CPV 5a St. International Investments Limited olarak listelendi.

Greenwich, Connecticut’ta bir evi bulunan Bay al-Fayed, İngiliz tekstil şirketi Turnbull & Asser’in sahibidir. Kardeşi milyarder iş adamı ve eski Harrods başkanı Mohamed al-Fayed, Dodi al-Fayed’in babasıydı.

Yakınlarda Bayan RhodesBay Hannity ile 26 yıldır evli olan yazar ve gazeteci, Üçüncü Cadde’de 188 Doğu 64. Cadde’de bulunan dairesini satarak hızlı bir kâr elde etti. Üniteyi Ocak ayında 2,6 milyon dolara kapattı ve 2,9 milyon dolara sattı.

Alıcılar şunlardı: Edward AllenIII, bir yatırım danışmanı ve eşi Chinhui Juhnbir ekonomi profesörü.

Yaklaşık 1.500 metrekarelik dairede iki yatak odası ve iki buçuk banyo bulunmaktadır. Oturma odasını çevreleyen bir balkon, mutfak ve en-suite mermer banyo ve giyinme alanı içeren geniş ana yatak odası süiti bulunmaktadır.


Bayan Eisenhower’ın mülkü Doğu 72. ve 73. Caddeler arasında Rosario Candela tarafından tasarlanan 775 Park Avenue’deki kooperatifi için 5,6 milyon dolar aldı.


Bayan Eisenhower daireyi 2001 yılında bir emlak satışından 3 milyon dolara satın aldı. O zamanlar çok fazla çalışma gerektiriyordu ama aynı zamanda Bayan Eisenhower gibi profesyonel bir iç tasarımcının memnuniyetle çalışabileceği bazı iyi temellere de sahipti. Bunlar arasında iyi oranlanmış odalar, 3 metrelik tavanlar, 18 pencere ve iki odun şöminesi vardı.

Dairede ayrıca dört yatak odası ve üç tam banyonun yanı sıra geniş bir giriş galerisi, resmi bir yemek odası ve kahvaltı salonu içeren geniş bir yemek odası bulunmaktadır. Ve eğer bu yeterli alan değilse, ayrı bir depo odası da vardı.

John P. GouraryBir hukuk firmasının ortağı ve eşi, Jennifer Gourarybir hayırsever alıcılardı.


Köy Brownstone, Beşinci Cadde ile Amerika Bulvarı arasında, 24 West 10th Street’te Bay Newman ve Dr. Kramer, piyasada iki yılı aşkın bir sürenin ardından 29,5 milyon dolarlık ilk fiyatla 18,5 milyon dolara satıldı. Çift, evi 1999 yılında yaklaşık 2,7 milyon dolara satın almıştı.

Altı kat yüksekliğinde ve yaklaşık 22 fit genişliğindeki yenilenmiş yapı, 1856 yılında inşa edilmiş ve St. Patrick Katedrali’nin mimarı James Renwick Jr. tarafından tasarlanmıştır. Yedi yatak odası, altı tam banyo, üç makyaj odası, yemek yiyebileceğiniz bir mutfak, iki mini mutfak ve en üst katta tavan pencereli bir dinlenme alanı/bonus odası içeren yaklaşık 9.000 metrekarelik titizlikle yenilenmiş bir alana sahiptir. (Ve evet, bir asansör ve büyük bir merkezi merdiven var.)

Ana yatak odası süiti üçüncü katın çoğunu kaplıyor ve büyük bir banyo, bol miktarda dolap alanı ve evdeki altı adetten biri olan orijinal mermer şömineli odun şömineli bir oturma alanı içeriyor.

Açık alan da aynı derecede bol ve salon katındaki resmi oturma odasının yanında bir balkonun yanı sıra peyzajlı bir arka bahçe ve çatı terası da içeriyor.

Bay Newman’ın, yazmaya odaklanmadan önce hedge fonlarında portföy yöneticisi olmak da dahil olmak üzere finans alanında uzun bir kariyeri vardı. Geçen yıl para ve dünya siyaseti hakkındaki ilk romanı “Undermoney”i yayımladı ve eserlerinde daha pek çok hikâye var.