Kaliforniya’da 5 Milyon Dolarlık Evler

zenrcade

Active member
Palm Springs | 4.995 milyon dolar

0,4 dönümlük arazi üzerinde 2023 beş yatak odalı, beş banyolu bir ev


Bu ev, Palm Springs’in merkezine yaklaşık 10 dakika uzaklıkta küçük bir topluluk olan Parc Andreas’ın kapılarının arkasında yer almaktadır. Yerel kaynaklı malzemelerle tasarlandı ve enerji maliyetlerini dengelemek için 28 güneş paneliyle donatıldı.

Birçok popüler parkur tesise arabayla sadece beş dakikalık mesafeden başlamaktadır. Indian Canyons Golf Tesisi 10 dakika uzaklıktadır. Palm Springs Uluslararası Havaalanı’na arabayla yaklaşık 15 dakikada ulaşılabilir. Los Angeles iki buçuk saat uzaklıkta.

Boyut: 4.185 metrekare

Metrekare fiyatı: 1.194$

İçeri: Bir duvar mülkü sokaktan ayırıyor ve sulu meyveler ve diğer kuraklığa dayanıklı bitkilerle dolu bir bahçeyi koruyor.

Ön kapı, beton zeminli, Farrow & Ball renginde kerpiç duvarlı, özel oluklu kireçtaşı çevreli şömineli ve dinlenmek için merkezi avluya ve havuz alanına açılan tabandan tavana Fleetwood cam kapılara sahip bir oturma ve yemek odasına açılıyor. kapalı-açık yaşam. Bitişikteki mutfakta özel dolaplar, kuvarsit tezgahlar ve Miele aletleri bulunmaktadır.


Girişin yanındaki koridor iki yatak odasına açılıyor. Ana süit, koridorun sonunda, cam duvarlı bir kapının arkasında yer almaktadır. Yerleşik ceviz yataklı bir yatak odası, orta avluya açılan Fransız kapılar ve büyük duş ve uzun ikili tuvalet masası içeren bir banyo bulunmaktadır. Diğer yatak odasının ön verandaya açılan sürgülü cam kapıları vardır. Koridorun karşısında tam bir banyo bulunmaktadır.

Başka bir koridor yaşam alanından diğer üç yatak odasına çıkıyor. İki tanesinde en-suite banyo bulunmaktadır; Üçüncüsü koridorun karşısında bir banyoya sahiptir.

Açık alan: Yaşam alanı ve ana yatak odasının bitişiğindeki avluda, kısmen konsollu bir pergola ile örtülen Garapa ahşap terası bulunmaktadır. ızgara, buzdolabı ve lavabo içeren bir mutfak; etrafında güneşlenmek ve eğlenmek için bol miktarda alan bulunan bir tuzlu su havuzu; ve San Jacinto Dağları da dahil olmak üzere çevredeki manzaranın manzarası. Ekli garajda iki park yeri vardır.

Yön: 62.436 ABD Doları (tahmini) ve aylık 221 ABD Doları ev sahibi dernek ücreti

Temas etmek: Scott Ehrens, Pusula, 760-880-1492; scottehrens.com

Malibu | 4,95 milyon dolar

Yedi dönümlük arazi üzerinde 2012 yılında beş yatak odalı, altı buçuk banyolu bir ev


Malibu’nun tepelerinde yer alan bu evin neredeyse her odası dağ manzaralıdır. Plaja ve Pepperdine Üniversitesi’ne arabayla 15 dakikadan kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yakındaki Pasifik Kıyısı Otoyolu, lüks suşi zinciri Nobu’nun ileri karakolu da dahil olmak üzere okyanus kıyısındaki restoranlarla kaplıdır. Açık hava alışveriş merkezi ve yerel toplanma noktası olan Malibu Country Mart ile Ralphs ve Whole Foods marketleri de yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır.

Calabasas’a veya Agoura Tepeleri’ne yolculuk yaklaşık 20 dakika sürer. Santa Monica 40 dakika uzaklıktadır. Los Angeles şehir merkezi arabayla yaklaşık bir saatlik mesafededir. Santa Barbara 90 dakika uzaklıktadır.

Boyut: 6.406 metrekare

Metrekare fiyatı: 773$

İçeri: Ev caddeden uzaktadır ve çift camlı kapıların merdivenli ve asansörlü bir fuayeye açıldığı giriş avlusuna giden uzun bir araba yoluna sahiptir.

Oturma odası, yemek odası ve mutfak üst kattadır. Merdivenlerin üstündeki yaşam alanı meşe döşemeye, kır manzaralı pencerelere ve misafir tuvaletine erişime sahiptir.


Köşede zarif bir şömineye, büyük pencerelere ve verandaya açılan ve panoramik tepe manzarası sunan Fransız kapılara sahip bir aile odası bulunmaktadır. Bu alan, yemek alanına ve ortasında ada, kahvaltı barı ve Wolf aletlerinin bulunduğu geniş bir mutfağa açıktır.

Mutfağın yanında satıcıların ev sineması olarak kullandıkları bir çalışma odası var. Ayrıca bu katta şu anda ev ofisi olarak kullanılan balkonlu bir misafir odası ve duşakabinli tam bir banyo bulunmaktadır.

Ana süit alt katta yer alır ve gömme dolap, giyinme odası ve tavandan tabana pencerelerin önünde derin küvetli bir banyo içerir. Bu katta ayrıca en-suite banyolu iki yatak odası ve bitişik banyolu bir ev spa odası daha bulunmaktadır.

Giriş katında başka bir yatak odası ve tam banyonun yanı sıra spor salonu ve çamaşır odası bulunmaktadır.

Açık alan: Yaşam alanına bitişik olan ana güverte, açık hava yaşam ve yemek alanı olarak hizmet vermekte olup sandalyeler, masalar ve salon mobilyaları için alana sahiptir. Giriş katının dışında bir sonsuzluk havuzu ve yer altı spa bulunmaktadır. Ekteki garajda dört park yeri vardır.


Yön: 61.872 ABD doları (tahmini)

Temas etmek: Sandro Dazzan, Ajans, 424-249-7040; theagencyre.com

Sonoma | 5 milyon dolar

2,3 dönümlük bir arsa üzerinde 2000 yılında inşa edilmiş dört yatak odalı, üç tam banyo ve iki yarım banyolu hacienda tarzı mülk


Şehir merkezindeki tarihi plaza Sonoma Plaza’ya yaklaşık 10 dakika uzaklıkta yer alan bu ev, şarap tadım odalarına, Sonoma Valley Sanat Müzesi’ne ve manzaralar sunan 3 mil yürüyüş parkuru olan Sonoma Overlook Trail’e kolay erişim imkanı sunmaktadır. Vadi Zirvesi. Napa ve Santa Rosa’ya 45 dakikadan kısa sürede ulaşılabilir.

Sonoma Sahil Eyalet Parkı veya Rus Nehri üzerindeki Healdsburg plajlarına yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor. San Francisco yaklaşık bir saat 15 dakika uzaklıktadır. Sacramento’ya arabayla 90 dakikada ulaşılmaktadır.

Boyut: 3.925 metrekare

Metrekare fiyatı: 1.274$

İçeri:

Uzun bir araba yolu bu mülkü yola bağlamaktadır. Cephenin ortasındaki ön kapı, karo zeminli, yüksek tavanlı, şömineli, iki yanında gömme kitaplıklı ve terasa açılan Fransız kapılı geniş bir odaya açılıyor. Evin bu bölümünde misafir tuvaleti de bulunmaktadır.


Fayans zeminler, yeşil kiremitli tezgahlara sahip bir mutfağa ve İspanyol çinileriyle süslenmiş bir orta adaya akıyor. Mutfağın diğer tarafında ise şömineli bir aile odası bulunmaktadır. Bu odadan kısa bir koridor çamaşır odasına ve başka bir tuvalete açılmaktadır.

Dört yatak odasının tamamı oturma odasından çıkan koridorda yer almaktadır. Diğer uçtaki ana süitte yüksek tavanlı bir yatak odası, yükseltilmiş ocaklı bir şömine, küçük bir verandaya ve arka bahçeye açılan Fransız kapılar ve pencereli derin küvet ve ayrı duş içeren bir banyo bulunmaktadır.

Koridorun sonundaki iki yatak odası, duşakabin ve renkli fayanslarla donatılmış ortak banyoyla birbirine bağlanmaktadır. Dördüncü yatak odasında kombine küvet ve duş içeren en-suite banyo bulunmaktadır.

Açık alan: Ana evden kısa bir yol, yaşlı ağaçların gölge sağladığı ve pergola kaplı terasın yemek masası için yeterli alan sunduğu havuz alanına kadar uzanıyor. Havuzun diğer tarafında tam banyolu ve misafir tuvaletli müstakil bir stüdyo bulunmaktadır. Arazide meyve ağaçları dikilmiştir ve tesiste ayrıca taş terasın ortasında bir ateş çukuru bulunmaktadır. Bitişikteki garaj üç araba için alan sunuyor ve garaj yolunda daha fazlası için yer var.

Yön: 62.496 ABD Doları (tahmini)

Temas etmek: Marie Bradley ve Daniel Casabonne, Sotheby’s International Realty, 707-494-3130; sothebysrealty.com

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.