Kaliforniya’da 1,7 Milyon Dolarlık Evler

zenrcade

Active member
Los Angeles | 1,65 milyon dolar

Yarım dönümlük bir arsa üzerinde 1959’dan kalma iki yatak odalı, tek banyolu Orta Yüzyıl Modern evi


Cahuenga Geçidi’nin yukarısındaki tepelerde bulunan bu ev, küçük, dik araziler üzerine inşa edilmiş bir grup ev olan kayıkhanelerden biridir. Mimar Harry Gesner, alanı ve doğal ışığı en üst düzeye çıkarmak için cam duvarlar ve açık kat planları kullanarak tasarım üzerinde Norveçli tekne yapımcılarıyla işbirliği yaptı.

Tesis, Universal Studios Hollywood tema parkına ve Universal City’deki açık hava alışveriş ve yemek mekanı CityWalk’a 10 dakikadan kısa mesafededir. Studio City veya Hollywood’a yolculuk yaklaşık 15 dakika sürer. Los Angeles şehir merkezi yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır.

Boyut: 1.136 metrekare

Metrekare fiyatı: 1.452$

İçeri: Otoparkla çerçevelenen parlak turuncu ön kapı, yüksek tavanlı ana yaşam alanına açılıyor; ayrı oturma ve yemek alanları için alan; yükseltilmiş ocaklı, odun yakan bir Malm fırını; tavandan tabana pencereler; ve geniş tepe manzaralı bir terasa açılan Fransız kapılar.

Bu odanın ötesinde, gazlı ocak ve duvara gömülü çift fırın gibi paslanmaz çelik aletlerle donatılmış bir mutfak bulunmaktadır. Mutfağın yanındaki yükseltilmiş platform, bir ev ofisi veya egzersiz alanı kurmaya yetecek kadar büyüktür.


Her iki yatak odası da alt kattadır ve evin ortasındaki bir merdivenle erişilebilir. Ana yatak odasında yerleşik bir yatak, kirişli tavanlar ve ağaçlara bakan eğimli bir cam duvar bulunmaktadır. Diğer yatak odası bir kraliçe yatağın sığabileceği kadar büyüktür. Yine bu kattaki eksiksiz banyoda yüzen ahşap bir makyaj masası ve cam kapılı bir duş bulunmaktadır.

Açık alan: Oturma odasının yanındaki, sandalyelerin ve küçük bir masanın sığabileceği kadar geniş olan veranda kısmen bir çıkıntıyla örtülmüştür ve uzaktaki Hollywood tabelasının manzarasını sunmaktadır. Otoparkta park alanı ve elektrikli araçlar için şarj istasyonu bulunmaktadır.

Yön: 20.628 ABD Doları (tahmini)

Temas etmek: Levon Arzumanyan, Ajans, 213-414-8088; theagencyre.com

Solvang | 1.695 milyon dolar

1982 yılında iki dönümlük bir arazi üzerine inşa edilmiş, iki yatak odalı, iki banyolu çiftlik evi


Bu ev, kulüp binası, tenis kortları ve golf sahası bulunan güvenlikli bir site olan Alisal Çiftliği’dir. Eski Dünya tarzı Danimarka mimarisi ve yel değirmenlerinin yanı sıra restoranlar ve şarap tadım odalarıyla tanınan küçük bir kasaba olan Solvang’ın merkezine 10 dakikadan daha kısa bir mesafededir.


Yaklaşık 20 dakika uzaklıktaki Santa Ynez’de ilave restoran ve şarap imalathaneleri bulunmaktadır. Santa Barbara veya San Luis Obispo’ya yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor. Los Angeles üç saatten az uzaklıkta.

Boyut: 2.455 metrekare

Metrekare fiyatı: 690$

İçeri: Uzun, asfalt bir yol caddeden ön bahçeye doğru uzanıyor ve üzerinde bir çatı bulunan çift kapıyla bitiyor.

Ön kapılar parke zeminli ana yaşam alanına açılmaktadır. yüksek kirişli tavanlar; basit bir ahşap şömine rafına sahip bir şömine; ve arka bahçeye açılan sürgülü cam kapılar. Arkadaki yemek alanında ferforje bir avize ve daha fazla sürgülü cam kapı bulunmaktadır.

Bu oda beyaz dolaplı geniş bir mutfağa bağlanmaktadır. turuncu bir karo backsplash; Orta adaya yerleştirilmiş elektrikli ocak dahil paslanmaz çelik aletler; ve arka bahçeye açılan sürgülü cam kapılı bir kahvaltı alanı.

Mutfağın yanında şömineli ve entegre eğlence merkezi bulunan bir çalışma odası bulunmaktadır.

İki yatak odası ayrı kanatlardadır. Oturma odasının koridorunun yanında yer alan ana süitte koyu gri vurgulu bir duvar, iki büyük dolap, ayrı duş ve küvet içeren bir banyonun yanı sıra avluya açılan sürgülü cam kapılar bulunmaktadır. Evin karşı tarafındaki diğer yatak odasının sokağa bakan bir penceresi vardır ve bitişikteki küvet ve duş kombinasyonuna sahip banyoyu kullanır.


Açık alan: Geniş arka verandada ateş çukurunun etrafında yemek ve eğlence için ayrı alanlar bulunmaktadır. Arka bahçe çim ve olgun ağaçlarla düzenlenmiştir. Bitişikteki garaj üç araba için alan sunmaktadır.

Yön: 21.192 ABD Doları (tahmini); Ev ayrıca, 2033’e kadar sabit yıllık 21.870 ABD doları (üç ayda bir ödenebilir) tutarında bir ücret taşıyan kiralık arazi üzerinde yer almaktadır.

Temas etmek: Patricia Castillo, Sotheby’s International Realty, Santa Ynez Valley Brokerage, 805-570-6593; sothebysrealty.com

Koruyucu Şehir | 1.675 milyon dolar

Yarım dönümlük bir arsa üzerinde üç yatak odalı, iki banyolu 1964 evi


San Francisco’ya yaklaşık yarım saat uzaklıkta planlı bir topluluk olan Foster City, 1960’larda inşa edildi. Çoğu ev en az bir parka yürüme mesafesindedir; Burası, Central Lake üzerinde küçük bir plaja sahip olan Erckenbrack Park’a 800 metreden daha kısa bir mesafededir ve aynı su üzerinde tekne iskelesi ve yürüyüş parkurları bulunan daha büyük bir park olan Leo J. Ryan Park’a arabayla yaklaşık beş dakika uzaklıktadır. .

Tesis, Safeway ve Costco’ya yaklaşık 1,6 km uzaklıktadır. Menlo Park, Palo Alto veya Cupertino’ya arabayla ulaşmak yaklaşık yarım saat sürüyor, bu da büyük teknoloji kampüslerine erişimi kolaylaştırıyor. San Jose yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır.

Boyut: 1.570 metrekare

Metrekare fiyatı: 1.067$

İçeri: Tuğla ve betondan yapılmış bir yol, beton araba yoluna paralel uzanıyor ve çitlerle ve rengarenk çiçeklerle kaplı ön bahçeyi ikiye bölüyor.

Çatı çıkıntısıyla korunan yolun sonunda, yüksek kirişli tavanlara, yeni vinil tahta zeminlere, cam duvarlara ve geniş sürgülü cam kapılara sahip oturma ve yemek alanına doğrudan açılan giriş kapısı bulunmaktadır.

Bu alanın arkasında, yakın zamanda yapılan bir yenileme sırasında daha fazla cam duvar ve sürgülü cam kapılarla birleştirilmiş açık planlı bir mutfak ve oturma odası bulunmaktadır. Mutfakta yeni kuvars tezgahlar ve paslanmaz çelik aletler bulunmaktadır. Aile odasında beyaz boyalı tuğla şömineli orijinal bir şömine bulunmaktadır.


Aile odasının bitişiğindeki ana yatak odası halı kaplı zeminlere, arka bahçeye açılan bir cam duvara ve arka bahçeye açılan bir kapıya sahiptir. En-suite banyoda duşakabin ve Carrara mermer tezgahlı makyaj masası bulunmaktadır.

Diğer iki yatak odası yemek odasından çıkan kısa bir koridorun yanındadır. Koridordaki birleşik küvet ve duşlu banyoyu paylaşmaktadırlar.

Açık alan: Evin arkasındaki terasta barbekü ve yemek masası için geniş alan mevcuttur. Arka bahçe ahşap çitle çevrili olup çim ve meyve ağaçlarıyla kaplıdır. Ekteki garajda bir park yeri vardır; Garaj yolunda başka bir araba için yer var.

Yön: 20.940 ABD Doları (tahmini)

Temas etmek: Rumana Jabeen, Keller Williams, 650-743-4503; rumanajebeen.com

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.