Isınma maliyetleri en pahalı şehirler hangileri?

zenrcade

Active member
Kış yaklaşırken yüksek ısınma maliyetlerine hazırlık yapmanın zamanı geldi. Cüzdanınız üzerindeki etkisi yaşadığınız yere göre değişebilir. Ancak yakın zamanda yapılan bir araştırma, soğuk hava maliyetleri söz konusu olduğunda şehrinizin diğer şehirlerle karşılaştırıldığında nasıl olduğunu gösterebilir.

Kullanıcıları HVAC uzmanlarıyla buluşturan çevrimiçi bir hizmet olan HVAC Gnome tarafından yapılan araştırmada, her şehrin elektrik ve ısıtma maliyetlerine göre ortalama geliri, yerel enerji verimliliği ölçümleri ve artırabilecek faktörlere göre ısıtma maliyetleri açısından en büyük 500 ABD şehri sıralandı. hava durumu, ortalama ev büyüklüğü ve 2000’den önce inşa edilen evlerin oranı (genellikle daha az verimli) dahil olmak üzere maliyetler. Veriler, diğerlerinin yanı sıra ABD Nüfus Sayımı Bürosu, ABD Enerji Bakanlığı, Yeşil Bina Bilgi Geçidi, Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi ve Redfin tarafından toplandı.

Bazı Orta Batı şehirleri listenin başında yer aldı; bölgenin serin iklimi göz önüne alındığında bu belki de şaşırtıcı değil. Isıtmanın en pahalı olduğu yer Springfield, Missouri olurken, onu Ohio, Missouri, Michigan ve Kansas şehirleri izledi. Springfield’ın enerji maliyetleri (çalışmada ikinci en yüksek) ve zayıf enerji verimliliği ölçümleri (son sırada) sıralamanın ana nedenleriydi.

Doğal gazın yüksek maliyeti, soğuk hava riski ve eski evlerin büyük bir kısmı Cleveland’ın listede ikinci sıraya yerleşmesine neden oldu. Independence, Missouri’de, esas olarak zayıf enerji verimliliği oranları nedeniyle üçüncü sırada oldukça soğuktu.


Enerji tasarruflu evlerin daha büyük bir payına sahip olan ve gelire göre daha düşük enerji maliyetlerine sahip olan kuzeydoğu şehirlerinin, buz sarkıtlarına rağmen ısıtılmasının daha az zor olduğu ortaya çıktı. New York 309., Boston ise 241. sırada yer aldı. Kuzeydoğu’da ısıtılması en pahalı şehir 36. sırada yer alan Erie, Pensilvanya olurken, onu 46. sırada Pawtucket, Rhode Island izledi.


Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.