İplikçi Nedim öldü mü? Kurtlar Vadisi’nin efsane karakteri ‘İplikçi Nedim’ İsmail İncekara hayatını kaybetti!

zenrcade

Active member
İplikçi Nedim öldü mü? Kurtlar Vadisi’nin efsane karakteri ‘İplikçi Nedim’ İsmail İncekara hayatını kaybetti! class=”medyanet-inline-adv”>

‘Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu’, ‘Dar Alanda Kısa Paslaşmalar’ ve ‘Kurtlar Vadisi’ gibi yapımlarla tanınan usta oyuncu İsmail İncekara, 72 yaşında hayatını kaybetti.

Acı haberi Twitter hesabından mübelliğ Zafer Algöz, “Kıymetli ağabeyim İsmail İncekara vefat etmiş. Güne böyle tek haberle başlamak içimize öfke düşürdü. Başımız sağ olsun ahibba” ifadelerini kullandı.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 yılında Bursa’bile dünyaya geldi. Çocukluğu Sakarya ve Kanlıca’bile geçti. Kabataş Lisesi’nde yatılı olarak okudu. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde başladığı yüksek öğrenimini Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünde tamamladı. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu kurulduktan sonra İstanbul’a tayin oldu.

class=”medyanet-inline-adv”>

2000-2001 Sezonunda yardımcı rolde yılın en muvaffakiyetli erkek oyuncusu dalında Afife Tiyatro Ödülü’nü kazanmıştır. Tiyatroda aktörlüğünün yanı sıra sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları bile yapmıştır. Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu ünlü sinema filmleri, Kurtlar Vadisi, Deli Yürek, Hayat Bağları ünlü diziler yer aldığı çalışmalardan bazılarıdır.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.