En yeni harika olanaklar? Bir marka. Peki Porsche’ye ne dersiniz?

zenrcade

Active member
Miami sahilinde 10 millik bir yürüyüşe çıktığınızda lüks alışveriş seçenekleri sonsuzdur. Ancak Fendi’den Missoni’ye, Porsche’den Bentley’e kadar pek çok müşterinin satın aldığı markalı ürünler eve götürülecek ürünler değil. O öyle mi Evler.

Markalı gayrimenkullerde patlama yaşanıyor: Global emlak danışmanı Knight Frank’ın raporuna göre, markalı üreticilerin lüks apartman daireleri pazarı 2026’ya kadar her yıl yüzde 12 büyüyecek. Mavi jean üreticileri ve çanta tasarımcıları gibi geliştiriciler de etiketin gücünün uzun süredir farkındalar ve bugün neredeyse her büyük şehirdeki ev sahipleri Four Seasons, Aman ve Ritz-Carlton gibi tanınmış otel markalarından konut satın alabiliyor. Artık daha şaşırtıcı markalar bu trende katılıyor ve lüks otomobil ve moda tedarikçileri bir sonraki destinasyonları için apartman dairesi arıyor.

Miami-Dade County’deki tatil köyleriyle dolu sakin bir kasaba olan Sunny Isles Beach’teki cesur isimlere sahip kuleler arasında Porsche Design Tower, Residences by Armani Casa ve 2026 yılına kadar metalden yapılmış bir cepheye sahip olacak olan yakında yapılacak Bentley Residences yer alıyor. Bentley’in imzası olan elmas içinde elmas kapitone tasarımındaki gömme cam, İngiliz otomobil üreticisinin takipçileri tarafından hemen tanınabilir.


Hepsi aynı adamın buluşuydu: On yıldan fazla bir süredir bu ana sessizce yatırım yapan ve Miami gayrimenkul değerleri yükselirken marka ortaklıklarını genişleten Gil Dezer. 2012 yılında Porsche ile ortaklık kuran Dezer, “Günümüzün otomobil markaları sadece otomobil markası olmayı değil, aynı zamanda yaşam tarzı markalarını da istiyor” dedi. “Aynı şey golf sopalarından güneş gözlüklerine kadar her şey için geçerli.” Ve biz de emlak işine girdiğimiz için şanslıydık.”


Bay Dezer’in babası Michael Dezer, Miami’nin okyanus kıyısında yaklaşık 30 dönümlük alanda dokuz kuleye sahip olan Güney Florida merkezli emlak devi Dezer Development’ın kurucusudur. Aynı zamanda, çoğu özel bir müzede bulunan en az 1.800 araçla tutkulu bir araba koleksiyoncusu. Kendi 32 arabadan oluşan koleksiyonu çok daha mütevazı olan genç Bay Dezer, yaklaşık otuz yıl önce şirkete katıldı ve iki tanrıya dua eden bir kilisenin başındaki yerini almaya hazırdı: gayrimenkul ve araba.

Armani kendi konfor alanının biraz dışında olsa da, otomobil markalı binalar şirket için anlamlıydı. Dezer’lar aynı zamanda markalı mülklere de oldukça aşinadır. Gil Dezer, Donald Trump adını lisanslayan ilk geliştiriciydi ve Dezer Development sonunda Trump markalı altı kule inşa etti. Eski başkanı açıkça destekliyor ve hatta düğün törenini 2007’de Mar-a-Lago’da gerçekleştirdi. Ancak 2010’ların başında şirket vites değiştirdi ve Porsche ile bir lisans anlaşması yaptığını duyurdu; bu, şirketin ilk anlaşmasıydı.

Sayın Dezer, projenin başarılı olması için kalıpların dışında düşünmesi gerektiğini biliyordu.

Bay Dezer, “Porsche’nin mutlaka emlakla hiçbir ilgisi yok” dedi.


2014 yılında temeli atılan ve 2017 yılında açılan bina, Bay Dezer’in çocukluğunda babasıyla birlikte katıldığı araba gösterilerindekiyle aynı gösterişli, güçlendirilmiş erkeksi enerjiyi yayıyor. Özel bir yaya erişimi yoktur. Ziyaretçiler, otomobil üreticisinin imzası olan 911 Porscha yazı tipinde “Porsche Design” yazısının yer aldığı grafit renkli bir kemerin altından geçiyor. Park edebilir ve Porsche logosuyla aynı bronz, kırmızı ve siyah tonlarda dekore edilmiş havadar lobiye girebilir veya araçlarını binanın hem arabalara hem de sürücülere hizmet veren patentli araba asansörü Dezervator’a binebilirler. gökyüzü yüksek garajlar.

Porsche Lifestyle Group CEO’su Stefan Buescher, yaptığı açıklamada, arabaları her ünitenin önündeki cam bir duvarın arkasına yerleştiren bu asansörün, binanın “öne çıkan bir özelliği” olduğunu söyledi. “Benzersiz tasarım ilkelerimizi gayrimenkul dünyasına uygulamak doğal bir ilerlemeydi” dedi.


Bay Dezer, 132 biriminin maliyeti 4 ila 32 milyon dolar arasında değişen Porsche Design Tower’ı inşa etmek için 480 milyon dolar harcadı. Çabasının yüzde onunun yalnızca dezervatörün üretimine harcandığını tahmin ediyor. Buna iyi harcanmış para diyor.

“Başlangıçta bunu yaptım çünkü ‘Porsche, Lamborghini veya Bugatti’nizin oturma odanızda olması ne kadar güzel olurdu?’ diye düşündüm” dedi. “Fakat gerçekte olan şu ki, insanlar mahremiyet nedeniyle ünite satın almaya başladı. Çünkü bir apartman dairesinde yaşadığınızda, özellikle de ünlüyseniz, en sinir bozucu şey ön girişten geçmek ya da vale park hizmetiyle uğraşmak. Biz bundan kaçındık.”


Markanın tanınması, 2017 yılında Porsche Design Tower’da üç yatak odalı bir daireye taşınan Miami merkezli bir emlak geliştiricisi olan 46 yaşındaki Juan Pablo Verdiquio için anlaşmayı imzaladı. Artık kadrosunda Lionel Messi’nin yanı sıra Alicia Keys ve Swizz Beatz de yer alıyor. komşuları arasındadır. Birkaç Porsche arabası olan biri olarak Taycan kullanıyor; Karısı Panamera Turbo’yu tercih ediyor; Miami’nin kalabalık pazarındaki bu daire alımının önceden onaylanmış bir kalite mührü ile geldiğini hissetti.

Bay Verdiquio, “Burada her yıl binlerce yeni ev inşa ediliyor, dolayısıyla tanıdığım bir markayı tercih etmek, uzun vadeli değeri korumak için bir fırsat gibi görünüyordu” dedi. “Finansal açıdan bakıldığında Porsche markalı olması gerçekten hoşuma gitti.”

Miami’de bir lüks geliştiricisi olan Carlos Rosso, ev alıcılarının gayrimenkul satın alırken Bay Verdiquio gibi mantığı giderek daha fazla kullandıklarını, bunun da ev alanına geçiş yapan geleneksel markaların gücünü güçlendirdiğini söyledi.

“Hepimiz aynı alıcı pazarındayız ve hepimiz ürünlerimizi farklılaştırmaya çalışıyoruz” dedi. “Her konut binasının bir hikaye anlatması gerekir ve markalaşma, bir binanın neyle ilgili olduğunu açıklama zorunluluğunu ortadan kaldırmanın bir yoludur. Kendinizi zaten aşina olduğunuz bir markayla özdeşleştiriyorsunuz.”


Bay Rosso, Rosso Development’ın başkanı olarak şu anda, belki de en çok Batı Hollywood hissi ile tanınan Standard Hotels’in utanmaz derecede cesur havasını yansıtarak alıcıları çekmeyi amaçlayan 12 katlı bir konut kulesi olan The Standard Residences, Midtown Miami’ye odaklanıyor. Kıvrak, bronz tenli modellerin check-in kontuarının arkasındaki Pleksiglas bir kutuda uzandığı yineleme.


Bay Rosso, 2014 yılında Bay Dezer ile Porsche Tasarım Kulesi’nden bir taş atımı uzaklıktaki 56 katlı bir apartman kulesi olan Residences by Armani Casa’da da işbirliği yaptı. Bina Aralık 2019’da açıldı. Giorgio Armani duvar halılarını ve kumaşları kendisi tasarladı ve mobilyaları elle seçti. Sonuç, Porsche’nin yangınına karşı aşırı bir yin. Porsche Design Tower, keskin kenarları ve cesur alt tonlarıyla milyonerle erkekle buluşan mağara havasını yansıtırken, Residences by Armani Casa yumuşak çiçekli duvar kağıtları ve taupe ve altın rengi kavisli mobilyalarıyla kadınsı ve gösterişli.

Şimdi Bay Dezer dikkatini, 1950’lerde inşa edilen ve Haziran ayında yıkılan Miami’deki Thunderbird Motel’in yerinde bu yılın sonlarında temeli atılacak olan Bentley Residences Miami’ye çeviriyor. Okyanus kıyısındaki 62 katlı binanın, Porsche Tasarım Kulesi’nde sunulan olanakları alıp daha da geliştireceğini söyledi: 216 binanın her birine bağlı dört adet dezervatör asansörü, üç veya dört araçlık garaj ve özel açık havuzlar bulunacak. birimlerdir. Okyanus manzaralı rezidanslarda ayrıca açık hava duşları da bulunacak. Ortak alanlar arasında Macallan Whisky Bar, Todd İngiliz restoranı ve puro salonu bulunmaktadır. Birimlerin fiyatları 5,5 milyon dolardan 35 milyon dolara kadar değişiyor.


Dezer Development’ın başkan yardımcısı Ian Reisner, “İnsanlar benzersiz bir şey arıyor” dedi. “Yol kenarında bir milyon Porsche yok; yalnızca bir tane var. Şimdi Bentley ile durumu daha da iyi hale getireceğiz.”

Beygir gücünü yaşam alanına dönüştürmek isteyen ciddi araba koleksiyoncuları için Miami başka seçenekler de sunuyor. Miami şehir merkezinde, şu anda inşaatı devam eden ve yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan 391 üniteli Aston Martin Residences’ın neredeyse tamamı tükendi.


66 katlı kule, parlak, kavisli bir yelken şeklindedir. Birimler 6,5 milyon dolardan başlıyor ve 2,3 milyon dolarlık nadir bir hiper otomobil olan Aston Martin Vulcan’ınızla birlikte gelen tripleks çatı katı için 59 milyon dolara kadar çıkıyor. İnternet sitesinde “Gökdelene dönüştürülmüş bir araba” olarak adlandırılan bina, James Bond’un tanıdığı zamanın ötesinde bir ruhu temsil etmeyi amaçlıyor. Geliştirici German Coto, açıldığında şunları söyledi: “Eşsiz lüks bir yaşam tarzına değer verenler tarafından takdir edilecektir.”


Miami şu anda crossover lüks marka gayrimenkulün merkez üssüdür: Porsche, Bentley, Armani ve Aston Martin’e ek olarak Miami Beach ile Surfside’daki Sunny Isles arasında 58 üniteli bir Fendi Chateau binası bulunmaktadır; 249 adet bir ila beş yatak odalı daireden oluşan Missoni Baia Residences, bu yılın başlarında Biscayne Körfezi’ne bakan renkli, tatil yeri benzeri bir kampüste açıldı.


Ancak hareket küreseldir. Dubai’nin Jumeira Körfezi adasında Basra Körfezi’ne bakan Bulgari Deniz Feneri (mercanı taklit etmek üzere tasarlanmış, dallara ayrılan, dalgalı bir cepheye sahip, beyaz badanalı 27 katlı bir kule) şu anda lüks saatçi tarafından geliştiriliyor. Dubai’de markalı konutlar inşa etmeye yönelik ilk girişimi hiçbir zaman gerçekleşmeyen Lamborghini, şu anda Mısır, Brezilya, Çin ve İspanya’da geliştirmeler planlayarak hızlı bir yolda ilerliyor. Dar kesimli, ruhani gece elbiseleriyle tanınan Lübnanlı moda tasarımcısı Elie Saab, Londra ve Dubai’deki rezidanslara damgasını vurdu ve 20. yüzyılın en ikonik moda ikonografisinden bazılarını tek başına tanımlayan Karl Lagerfeld şimdi kendi yeteneğini arıyor. Tasarımı Marbella’nın Altın Yolu’ndaki beş villada uygulayın.

Teknoloji tabanlı bir gayrimenkul girişim fonu olan Era Ventures’ın yönetici ortağı Clelia Warburg Peters, tüm bu gelişmelerin zenginler için markalı oyun alanları olduğunu ve emlak piyasasının sıkılığını sürdürmesi nedeniyle daha fazlasının olmasını beklememiz gerektiğini söyledi.

“Yeni bir Altın Çağ’da yaşıyoruz ve çok sayıda zengin insan var” dedi. “Tarihsel olarak konum, üst düzey varlıkları farklılaştırmanın temel aracı olmuştur. Ancak gerçekten çok iyi olan çok sayıda yer var.”


Yakın gelecekte geleneksel olmayan markaların da konut gayrimenkul alanına girmeye çalışması geliştiricilerin şaşırmaması gerektiğini söyledi.

Bayan Peters, “Kimsenin Coca-Cola binasında yaşamak isteyeceğini sanmıyorum” dedi. “Fakat Restoration Hardware kendi şirket içi ürün serisini çıkarsa şaşırır mıydım? Kesinlikle hayır. Bu, gayrimenkul sektörünün en önemli büyüme alanlarından biri.”