Chelsea Piers’ın sahibi Yukarı Batı Yakası’ndaki evini listeliyor

zenrcade

Active member
1972 yazında, Eleanor Roosevelt’in babasının bir zamanlar yaşadığı 313 West 102nd Street adresindeki şehir evi, geliştirici Roland W. Betts’in 150.000 dolarlık talep edilen fiyatı karşılamayı kabul etmesiyle tarihi geçmişine rağmen bir yıl boyunca piyasada kalmıştı. ödemek.

O zamanlar, 1892’de inşa edilen dört katlı bina altı daireye bölünmüştü; bunlardan birinde, her ikisi de eski öğretmen olan Bay Betts ve eşi Lois oturuyordu. Bir yıl süren tadilatın ardından nihayet binayı tekrar müstakil bir eve dönüştürdüler ve iki kızlarını orada büyüttüler.

Yıllar geçtikçe, Riverside Drive ile West End Bulvarı arasındaki tarihi bir mahallede bulunan ev, yalnızca değerli bir ev değil, aynı zamanda ileri gelenleri eğlendiren bir vitrin haline geldi. Bunların arasında Bay Betts’in Yale’deki sınıf arkadaşı ve en iyi arkadaşı olan ve bir zamanlar bir yatırımcı grubu aracılığıyla Texas Rangers beyzbol takımının ortak sahibi olduğu Başkan George W. Bush da vardı.


New York’taki Chelsea Piers’ın kurucusu ve başkanı ve Aşağı Manhattan’ın 11 Eylül sonrası yeniden inşasının arkasındaki itici güç olan 77 yaşındaki Bay Betts, “Orada yaşadığım tüm anıları özleyeceğim” dedi. “Bu evde evlendim.” Uzun yıllardır boş yaşayan o ve Bayan Betts, artık evin kendilerine çok büyük geldiğini ve çok fazla merdiven bulunduğunu (asansör bulunmadığını) düşünerek evi yukarıya taşıyorlar. Yüzyılın yarısından fazlasının piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez.


Meslektaşı Noble Black ile birlikte satılık mülkü listeleyen Douglas Elliman Real Estate’ten Marion Magnuson’a göre istenen fiyat 9,5 milyon dolar. Yıllık emlak vergisi 69.129 dolardır.

Klasik bir verandaya sahip, 20 metre genişliğindeki şehir evi, kaya kaplı kireçtaşı ve karmaşık detaylarla kaplanmıştır. Giriş kapısının üstünde deniz tarağı kabuğundan ve karmaşık yaprak oymalarından yapılmış bir kulak zarı bulunmaktadır. Dördüncü seviyede bir Fransız çirkin yaratık var. Fransız Gotik ve Flaman Rönesans etkileriyle tanınan Mimar Clarence F. True, binayı Yukarı Batı Yakası ve Harlem’deki diğer birçok binayla birlikte tasarladı.


Tamamlanmasından kısa bir süre sonra, Bayan Roosevelt’in babası ve aynı zamanda Başkan Theodore Roosevelt Jr.’ın erkek kardeşi Elliott B. Roosevelt, evi birkaç yıllığına kiraladı; Eşi Anna Hall Roosevelt’in ölümünden iki yıldan az bir süre sonra, 34 yaşında orada öldü.


İç mekan yaklaşık 5.100 metrekaredir ve dört yatak odası, dört banyo ve bir tuvaletten oluşmaktadır. Oturma odasının dışında 211 metrekarelik bir teras ve çiftin özenle baktığı yemek odasının arkasında 951 metrekarelik İngiliz tarzı bir bahçe ile toplamda 1.337 metrekarelik bol miktarda açık alan var.

Bay Betts, “Başlangıçta çim biçmek için kullandığım çimleri ektim” dedi, “ancak burası evin kuzey tarafındaydı ve fazla güneş ışığı almıyordu, bu yüzden bitkiler ve bitkilerin nelerden hoşlandığını öğrenmem gerekiyordu” o “Gölge.”

Zamanla bahçe, süslü taş işçiliği ve çeşme arasına serpiştirilmiş eğrelti otları, çiçekler, asmalar ve diğer bitkilerle botanik bir sanat eserine dönüştü. Bunlar arasında Boston sarmaşıkları, hostalar, ortancalar, şimşir ağaçları ve melek kanadı begonyaları vardı.

İç tadilatları da aynı titizlikle yapıldı. Evin üç odun şöminesi yenilenmiş ve parke zeminlerin yanı sıra oturma odası ve çalışma odasındaki kasetli tavanlar gibi ayırt edici mimari özellikler yerleştirilmiştir.


Bay Betts, “Her şeyi New York kumtaşı geleneğinde tutmaya çalıştık” dedi. “Modern bir ev inşa etmek istemedik.”


Ana girişteki salon katındaki fuaye, galeri ve oturma odasını içeren, şömineyle çevrili ve terasa açılan uzun cam kapılara sahip geniş bir alana açılıyor. Girişin yakınında barı olan bir kütüphane/deney bulunmaktadır.

Sokağa bakan bahçe katında kahvaltı barı bulunan geniş bir yemek mutfağı bulunmaktadır. Yakınlarda misafir tuvaleti bulunmaktadır. Başka bir geniş galeri, balıksırtı ahşap zeminler, şömine ve bahçeye açılan tavandan tabana katlanır kapıların bulunduğu yemek odasına açılıyor.

Betts ailesi akşam yemeği partileri ve diğer etkinliklere ev sahipliği yaptığında genellikle yemek odasını bahçeye açardı. Bay Betts, “Arkada kokteyllerimizi içerdik” dedi. “Güzel bir yer. İnsanlar bundan gerçekten keyif aldılar.”


Üst iki katın her birinde özel banyolu iki yatak odası bulunmaktadır. Bahçe manzaralı ana süit üçüncü katın çoğunu kaplar ve şömine ve büyük gömme dolap içerir. En üstte ise kalan iki yatak odası ve bir çalışma odası var.


Jackson Hole, Wyoming, Connecticut ve Britanya Virjin Adaları’nda da evleri bulunan çift, şehir evinden çok da uzak olmayan bir daireye taşınıyor. Ancak her yıl düzenlenen geniş katılımlı Cadılar Bayramı partileriyle tanınan sıkı sıkıya bağlı bloklarını yine de özleyecekler. Bay Betts’e göre Chelsea Piers’ta çalışan kızları Jessica Betts Dreyfuss ve film yönetmeni Maggie Betts’in mahallede birçok arkadaşı vardı ve sıklıkla yakındaki Riverside Park’ta oynuyorlardı.

“Kızlara sattığımızı söylediğimizde ikisi de ağlamaya başladı” dedi. “Bu bizim için hem acı hem tatlı bir an.”