Brooklyn Heights: Manhattan’dan sadece birkaç dakika uzaklıkta tarihi bir sahil bölgesi

zenrcade

Active member
Deborah Hallen, Brooklyn Heights’ı ilk kez amatör bir oda müziği grubunun üyesi olarak ziyaret etti. Bir yıl sonra oraya taşındı. Bir yıl sonra, Staten Island’daki bir performansın ardından, Brooklyn Heights’taki sanat stüdyosunda yaşayan çocuk kitabı illüstratörü Paul O. Zelinsky ile tanıştı.

79 yaşındaki Bayan Hallen, kısa süre sonra evleneceği adam hakkında “İlk görüşte aşık oldum” dedi.

Bu 1970’lerdeydi. O ve 70 yaşındaki Bay Zelinsky artık büyükanne ve büyükbabalar ama hâlâ birçok sanatçı ve yazara ev sahipliği yapan bu tarihi liman bölgesinde yaşıyor ve çalışıyorlar. “Kiralar eskiden uygundu” dedi. “Herkes herkesin arkadaşıydı.”


Bayan Hallen, şu anda emekli olduğu, Hicks Caddesi’ndeki PS 8 adresindeki yerel devlet okulunda fen bilgisi öğretmeni olarak bir pozisyonu kabul etti. Cadman Plaza West’teki yeni ve güzel kütüphanedeki programlar için para toplayan Brooklyn Heights Dostları Şube Kütüphanesi’nin başkanıdır. Kütüphanede birçok kitap etkinliğinin yanı sıra örgü, satranç ve diğer etkinlikler için gruplar da bulunuyor. Bayan Hallen ayrıca Topluluk Kurulu 2’nin Gençlik, Eğitim ve Kültür İşleri Komitesi’nde atanmış bir pozisyon olarak görev yapmaktadır. 1998’de Caldecott Madalyası’nı kazanan ve en popüler kitabı “Otobüsün Tekerlekleri”nden milyonlarca satan Bay Zelinsky, mahallede düzenli olarak buluşan illüstratörler arasında yer alıyor.


1998 yılında çift ve iki kızları, tek yatak odalı dairelerinden ayrılarak, liman ve Brooklyn Köprüsü manzaralı, odun şöminesi ve çatı terası bulunan, iki yatak odalı, iki banyolu, ortak bir daireye taşındı. 320.000 dolar ödediler. Bayan Hallen, “Şu anda değeri bir milyon doların üzerinde” dedi. “Ayrılmak istemiyoruz. Burası güzel ve sessiz.”

Liman, Brooklyn Köprüsü veya Manhattan Köprüsü manzaralı Brooklyn Heights Gezinti Yolu’nda yürümeyi veya Manhattan’a giden metroya binmeyi seviyor. “Broadway gösterisine yarım saat kaldı” dedi.

Brooklyn Heights’ta üç yerde yaşayan Coldwell Banker Warburg’un ortak komisyoncusu Gerard Splendore, Brooklyn Heights’ın uzun süredir “New York’un önde gelen banliyösü” olarak bilindiğini söyledi. Yazarın 1980’lerde mahallede yaşadığı ve çalıştığı dönemde “Çin restoranında Norman Mailer’ın yanında oturduğunu” hatırlıyor.

Bay Splendore, “Brooklyn Heights’ta savaş sonrası ve savaş öncesi binalar ve inanılmaz şehir evlerinden oluşan muhteşem bir konut stoğu var” dedi. Ve yakın zamanda yenilenen Brooklyn Bridge Park’ın “futbol, yüzme, basketbol, yemek ve kano olanaklarıyla sahil bölgesine büyük bir katkı” olduğunu ekledi.


Bölgede yaşayanlar arasında Citibank’ın kurumsal yatırım bankacılığı bölümünün genel müdürü olan 38 yaşındaki Doc Dean de bulunuyor. Kendisi ve emekli bir moda endüstrisi yöneticisi olan 44 yaşındaki eşi Amie Dean, 2020’de Quay apartmanına ilk taşınanlar arasındaydı ve üç yatak odalı, üç banyolu bir daire için yaklaşık 3 milyon dolar ödediler. Çiftin şu anda 6 yaşında bir kızları ve 3 yaşında bir oğulları var.


Bay Dean, “İşime yakın olmak istedik ve mahalle harika” dedi. İşe gidiş gelişi, dairesinden sadece birkaç adım uzaklıktaki Pier 6’dan feribota binip “birkaç dakika” Aşağı Manhattan’a gitmeyi ve ardından 15 ila 20 dakika yürümeyi içeriyor. Oğlu Pier 5’te futbol oynuyor ve kızı Pier 2’de paten kayıyor, PS 8’e gidiyor ve okuldan sonra orada satranç ve resim dersleri alıyor.

Çift, birçok harika restorana yakın olmaktan heyecan duyuyor ve şunları söyledi: “New York City’nin ilk siyahi Michelin yıldızlı şefi Charlie Mitchell’in restoranı Clover Hill hemen arkamızda. Bu harika.”

Her ikisi de 33 yaşında olan Tom ve Kate Gunton, beş yıldır Hicks Caddesi’nde önce tek yatak odalı bir dairede, ardından aynı binadaki iki yatak odalı, bir buçuk banyolu bir dairede yaşıyorlar. ayda yaklaşık 3.000 dolar kazanıyorlar ve 5 aylık kızları ve 85 kiloluk sarı Labrador’la yaşıyorlar.

Sağlık hizmetlerinde çalışan Bayan Gunton tanıştıklarında Aşağı Doğu Yakası’nda yaşıyordu; Bir yazılım şirketi olan Salesforce’ta çalışan Bay Gunton yurtdışında yaşıyordu. Bay Gunton, Aşağı Doğu Yakası’nda kalmayı düşündüklerini ancak binada asansör ve çamaşır yıkama olanakları gibi “biraz daha fazla alan ve daha fazla olanak” istediklerini söyledi. Ayrıca kaldırımın altından geçen Brooklyn-Queens Ekspres Yolu’nun yakınında olmak istiyorlardı çünkü Bayan Gunton işe arabayla gidiyor ve Long Island’daki ailesini ve Pensilvanya’daki ailesini ziyaret etmek için kolay erişim sağlıyor.


Bayan Gunton, kızını “günde en az bir kez” tahta kaldırıma götürdüğünü söyledi. “Tıpkı arka bahçemiz gibi.” Aynı zamanda yeni annelere yönelik, birbirlerine ipuçları veren ve “bebek eşyalarını takas eden” çevrimiçi mahalle sohbet grubunun da bir parçası. Bay Gunton, Pier 5’teki okul içi ligde futbol oynuyor ve köpeğini Pier 6 yakınındaki bir köpek parkına veya Cadman Plaza Park’taki başka bir köpek parkına götürüyor.

Burası geçici bir mahalle değil” dedi. “İnsan sonsuza kadar kalmak ister.”

Ne bulacaksın


Şirketi RAL’in adı olarak baş harflerini kullanan bir geliştirici olan Robert A. Levine, Brooklyn Heights sahilindeki çürüyen iskelelerin ve barakaların önünden uzun yıllar geçtiğini hatırlıyor. “Bana bağırdılar” dedi ama “gizli mücevher” olarak gördüğü şeyi kimse geliştiremedi.

2003 civarında, “işler kötüye gitmeye başladı” dedi ve fonların bir kısmını yeniden modelleme için kullanacak, çoğu lüks ama bazıları uygun fiyatlı birkaç yeni konut binası inşa etmek veya dönüştürmek için şehir ve eyaletle birlikte çalışmaya başladı. Binanın büyük bir kısmı Brooklyn Bridge Park’ı canlı bir rekreasyon alanı haline getiren sütunlara katkıda bulunacaktır. Parkın inşaatı 2008 yılında başladı ve kar amacı gütmeyen Brooklyn Bridge Park Conservancy artık bölgenin kapsamlı programlarını düzenliyor.

Yeni bina mahallenin toplam alanının küçük bir kısmını temsil ediyor.Topluluğun kuzey sınırı Eski Fulton Caddesi’dir. güney sınırı Atlantic Bulvarı’dır. Doğuda Cadman Plaza West kıvrılıyor ve ardından Court Street kısa bir mesafe için yerini alıyor. Parka ve batıdaki Doğu Nehri’ne bakan, mahallenin adının Heights kısmını tanımlayan popüler bir kamusal alan olan Promenade yer almaktadır. Dumbo kuzeyde, Cobble Hill güneyde ve Downtown Brooklyn doğudadır. Brooklyn-Queens Ekspres Yolu tahta kaldırımın altından geçiyor. (Otoyolun dirsekli inşaatı, kısa ve uzun vadeli onarım önerilerinin çözümsüz kalması nedeniyle son yıllarda bir endişe kaynağı olmuştur.)


1965’te neredeyse tüm mahalleye verilen tarihi isim sayesinde pek çok cadde, yapraklı ağaçlar, güzel şehir evleri, güzel kiliseler ve diğer görkemli binalarla kaplıdır – New York City’nin bu türden ilk tanımı. 1987 yapımı “Moonstruck” filmi ve daha birçok film burada çekildi. 19. yüzyılda birçok ev inşa edilmiş ve binaların çoğu az katlı binalardır.

Leslie J. Garfield’ın ortak komisyoncusu Ravi Kantha, “Bazı insanlar bunu banliyö ile New York City arasında bir orta yol olarak görüyor” dedi.

Montague Caddesi ana ticaret merkezidir.

Ne ödeyeceksin


Gayrimenkul veri analitiği şirketi UrbanDigs’in kurucusu John Walkup, bu yılın eylül ayına kadar satılan 221 evin ortalama fiyatının 1,19 milyon dolar olduğunu söyledi. Bu, yaklaşık olarak aynı sayıda evin satıldığı 2020 yılının aynı döneminde ortalama 1,2 milyon dolarlık satış fiyatına kabaca paraleldi.

Ancak salgının ilk yıllarında, insanlar Manhattan’ın sunabileceğinden daha fazla alan istediğinde Bay Walkup, “kaçıyorduk” dedi. 2021’de satışlar iki kattan fazla artarak 485’e ulaştı ve ortalama fiyat 1,45 milyon dolar oldu; 2022’de ortalama 1,3 milyon dolarlık fiyatla 408 satış gerçekleşti.


O zamandan bu yana, kısmen yüksek faiz oranları nedeniyle piyasa yavaşladı. Kasım ortası itibarıyla, StreetEasy’de satılık 126 ev vardı; bunlar, 100 Remsen Caddesi’ndeki 1950 asansörlü bir binanın üçüncü katındaki tek yatak odalı, tek banyolu bir kooperatiften, 370.000 $ karşılığında listelenen üç aileli kumtaşı evlere kadar değişiyordu. 1899, 126 Pierrepont Caddesi, 15 milyon dolar olarak listelendi. Aylık 2.195 ABD Doları olarak listelenen State Caddesi’ndeki sıradan bir binadaki bir stüdyodan, kişi başına 27.500 ABD Doları olarak listelenen, Remsen Caddesi’ndeki beş yatak odalı, beş buçuk banyolu bir şehir evine kadar yaklaşık 130 kiralık daire mevcuttu. ay sunulmaktadır.

Atmosfer


Brooklyn Heights Derneği’nin genel müdürü Lara Birnback, “Topluluk üyeleri tarihlerine derinden önem veriyor” dedi. “Ama aynı zamanda burası çok canlı ve gelişen bir topluluk.”

Şöyle ekledi: “İnsanlar ana caddemiz Montague’nin yeni restoranlar, pastaneler ve diğer mağazalarla yeni bir enerjiye sahip olmasından heyecan duyuyorlar.” Kitapçı Books Are Magic ve L’Appartement 4F fırını gibi bunlardan bazıları Der Club Montague Caddesi’nde açılıyor. Grup ayrıca Henry Caddesi’ndeki bir kafe olan Poppy’s’in ve Mayıs 2022’de NYT Critic’s Picks’e seçilen Inga’s Bar’ın ilgisini çekmede de rol oynadı.

Okullar


PS 8 37 Hicks Caddesi’ndeki Emily Warren Roebling Okulu, Brooklyn Heights’taki tek devlet okuludur. Anaokulundan beşinci sınıfa kadar öğrencilere hizmet veren okul, 2021-22 öğretim yılında 575 kayıtlı öğrenciye sahipti. 2018-19’da (pandemi nedeniyle derecelendirmelerin mevcut olduğu son yıl) okul hâlâ Robert Fulton Okulu olarak biliniyordu. Yedinci ve sekizinci sınıflar da dahil olmak üzere, öğrencilerin yüzde 76’sı İngilizce sınavında eyalet standartlarını karşılarken, şehir genelinde bu oran yüzde 47’ydi ve şehir genelinde yüzde 46’ya kıyasla matematikte yüzde 71 eyalet standartlarını karşılıyordu.

2019 sonbaharında altıncı ve sekizinci sınıf öğrencileri Brooklyn şehir merkezinde Bridges MS 915 adlı bir okula taşındı.

Brooklyn Heights ayrıca St. Ann’s School, Packer Collegiate Institute ve Brooklyn Heights Montessori School gibi yüksek puan alan birçok özel okula da ev sahipliği yapmaktadır.

işe gidip gelme


İlçenin içinden 2, 3, 4, 5, A, C ve R numaralı metro hatlarının tamamı geçmektedir. Feribotlar insanları Manhattan’a götürüyor ve çoğu Brooklyn Köprüsü’nden bisikletle ya da yürüyerek geçiyor.

Tarih


1910 yılında kurulan Brooklyn Heights Derneği, web sitesine göre şehrin en eski mahalle derneğidir. 1935’te grubun çabaları, şehrin Brooklyn Köprüsü’nün eteğindeki yükseltilmiş rayları ve transit istasyonunu yıktığı yerde Cadman Plaza Park’ın kurulmasına yol açtı. 1945’te dernek, Brooklyn-Queens Ekspres Yolu için mahallenin ortasından geçecek olan önerilen güzergahı reddetti; Bunun yerine, Brooklyn Heights’ın kenarına, şu anda popüler olan Brooklyn Heights Gezinti Yolu ile taçlandırılan üçlü konsollu bir bina inşa edildi. 1960 yılında dernek bir kez daha ön saflarda yer aldı ve Robert Moses’ın Cadman Plaza’da tek yatak odalı lüks daireler inşa etme yönündeki kentsel yenileme planının engellenmesine yardımcı oldu. Bunun yerine daha dar binalar ve uygun fiyatlı aile büyüklüğündeki kooperatifler yerini aldı.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.