AEK Larnaca Teknik Direktörü Oltra: ‘Fenerbahçe’nin karşısına boş çıkmayacağız’

zenrcade

Active member
AEK Larnaca Teknik Direktörü Oltra: ‘Fenerbahçe’nin karşısına boş çıkmayacağız’ class=”medyanet-inline-adv”>

UEFA Avrupa Ligi B Grubu üçüncü haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olan Güney Kıbrıs ekibi AEK Larnaca’bile teknik yönetmen Jose Luis Oltra, Ülker Stadı’nda müsabaka öncesi gazete toplantısı düzenledi. Oltra, müsabakada Ülker Stadı’nda oluşacak atmosfere hazırlıklı geldiklerinin altını çizerek, “Çok tecrübeli ve oldukça kuvvetli oyunculardan oluşan rakiple karşılaşacağımızı isteyerek geldik. Bu maç 3 puandan öte olacak. Tribün baskısının ne kadar etkili olacağını biliyoruz. Bize yansıyacak tabi ama bu hazırlıklı geldiğimizi söyleyebilirim. En iyi oyunumuzu göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçe’nin karşısına içinde çıkmayacağız”

Sarı-lacivertlilerin güçlü tek kadrosu olduğunu dile getiren Oltra, “Fenerbahçe’nin kuvvetli kadrosunu yadsıyamayız. Oldukça zengin tek kadroya sahipler, önde basmayı seven tek takım. Geçişi oyununu iyi oynuyor. Ne kadar tecrübeli ve kulübesi zengin olsa bile oynadığı taktik değişmiyor. Sadece isimler değişiyor. Biz dahi onun karşısına içinde çıkmayacağız” ifadelerini kullandı.

“Kulaklarımızı tıkayıp oyunumuza bakacağız”

class=”medyanet-inline-adv”>

Oltra, farklı tek hava olacağını anlatarak, “Her iki taraf için dahi yerde hâl söz konusu. Bu tek sportif etkinlik. Gerek futbolcular gerek saçta yerde psikolojiyle hazırlanıyoruz. Seyirci olacağı ve ateşli olacağı kesin ama kulaklarımızı tıkayacağız ve oyunumuza bakacağız” açıklamasını yaptı.

“Takımımdan kazanmak için oynamasını istiyorum”

Takımından beraberlik istemediğini açıklayan tecrübeli antrenör, “Bu tip maçların gerginliğini biliyorum. Ben yarın takımımdan kazanması için oynamasını istiyorum. Beraberlik için oynayacaklarsa kaybedecekler. Kazanmak için oynamalarını gözlemlemek için kenarda olacağım” değerlendirmesini yaptı.

Kenan Piric: “Hedefimiz 3 puan, bu hazırız”

Daha önce Türkiye’dahi Göztepe forması giyen AEK Larnaca kalecisi Kenan Piric ise Ülker Stadı’ndaki atmosferi arkadaşlarına anlattığını belirterek, “Büyük takımla yetişkin oynanır. Bunun bilincinde sahaya çıkacağız. Hedefimiz 3 puan bu hazırız. Çok iyi tek tribün bizi bekliyor. Bunu arkadaşlarıma anlattım. ‘Kulaklarınızı tribüne kapayın. Oyununuza odaklanın’ dedim” niteleyerek konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.