Abdullah Avcı: Gruptan çıkma ihtimalimiz çok yüksek

zenrcade

Active member
Abdullah Avcı: Gruptan çıkma ihtimalimiz çok yüksek Selay SAYKAL – Selçuk BAŞAR / TRABZON,(DHA)

Oluşturulma Tarihi: Ekim 12, 2022 17:40

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

UEFA Avrupa Ligi H Grubu 4’üncü maçında Trabzonspor sahasında Monaco’yu konuk edecek. Yarın oynanacak mücadele öncesinde teknik yönetmen Abdullah Avcı ve takımın golcü oyuncusu Umut Bozok, gazete toplantısında açıklamalarda bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

UEFA Avrupa Ligi’ne gruplarda kalıp sürme etmek istediklerini tamlayan Abdullah Avcı, Monaco ile oynanan ilk maçta beklemedikleri tek sonuç aldıklarını söyledi.

Monaco ile oynanan ilk maçı ve yarınki müsabakayı nine Avcı, “Geçen hafta Monaco ile müsabaka oynadık. Beklemediğimiz senaryolarla karşılaştık. 85 dakikalık bölümümü yerde seviyede eksik oynamak bizi hem zihinsel hem fiziksel olarak yordu. Yarın oyun 11’açınık 11 olarak başlayacak. Avrupa Ligi’nde 3 müsabaka oynadık, üçünde dahi kırmızı kartlar oluyor. Burada henüz titiz ve hassas davranmamız gerekiyor. Rakibimizin ligdeki çıkışı sürme ediyor. Grupta herkes çıkabilir, sayılmazsa bile kalabilir. Bizim için yarın içeride oynayacağımız müsabakada taraftarımızın bize vereceği destekle beraberce hem oyun hem taraftar olarak rakibi baskıya alacağız. Taraftarımızla beraberce geçen sene sayı şeyi gerçekleştirdik. Onların bize pozitif desteklerine inancım fazla beraberce büyüyoruz zira. Yarın grupta kalmak için tek yarar sağlamayı arzuluyoruz. Bütün hazırlıklarımızı yerde şekilde yaptık” ifadelerini kullandı.

“GBAMİN’İN OYNAMA İHTİMALİ YÜKSEK”

Jean Philippe Gbamin’in yarınki maçta forma giyme ihtimalinin yüksek olduğunu dile getiren Avcı, “Oyuncularımız şu zihin ölçümdeler sonra idman yapacağız. Ona göre planlama yapacağım. Gbamin’in geçen haftaki performansı sayı iyiydi. İlk Ümraniye maçında sayı oynamıştı. Sonra milli takımda sakatlanmıştı. Oynama ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebilirim” dedi.

“BELİRLİ YERLERDE ÇOK ROTASYON YAPAMIYORUM”

Ligin 9’uncu haftasında oynanan Kasımpaşa maçı sonrasında, takım ve kendisine yönelik özeleştiri yapacağı sözleri hatırlatılan Avcı şöyle konuştu:

“Özeleştiri bizim işimiz. Sonuçta oyun yerde. Hayatın bile futbolun bile birbirine nitelik şeyleri var. Niye eksik yapıyoruz onu henüz iyi nasıl hale getirip aktarabiliriz onu düşünüyoruz. Geçiş süreciyle ilgili sayı şey anlatabilirsin. Şu zihin itibariyle olumlu tek hava var. Yarın taraftarımız önünde iyi tek fırsat var. Belirli yerlerde sayı rotasyon yapamıyorum. Kadroda sayı yetişkin sürpriz olmaz, profil zaten malûm. Yarın Maxi cezalı, Umut’la başlayacağız. Sakatlıklardan uzun olanlar sayılmazsa kurtulmuş vaziyetteyiz. Bu tek savunma olumsuzlama. Oyuncularımızın yüzde 70, 80’i milli takım oyuncuları. Oyunda zaman zaman aksaklıklar olacak. Belki lider olamadık niteleyerek üzüldük. İyi gitmeyen şeyleri henüz iyi hale getireceğiz. Bunun için iletişim ve çalışmayla sürme edeceğiz”

“SİTEM DEĞİL, RİCA EDİYORUM”

Kasımpaşa maçı sonrası taraftara yönelik ifadelerinde sitem etmediğini vurgulayan Avcı, “Trabzonspor taraftarı çıtayı sayı yetişkin yere koydu. Geçen sene bizimle beraberce her şeyi yaptılar. Kutlamalarıyla dünyaya örnek oldular. Onlar yetişkin tek parçamız ve gücümüz. Kendi performansımı eleştirip öz eleştiri yapıp doğruyu bulmaya çalışıyorum. Ben oyuncuma tazyik yapıyorum. Sitem olumsuzlama yerde rica ediyorum. Monaco’daki taraftara saçta tek şey söylemedim onlar beni dayanak gayeli çağırdılar sayı güzel tek örnek. 3-0’bile beraberce hala dayanak oldular. Bazen iniş çıkışlar olacak ama bu saygı göstereceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“GRUPTAN ÇIKMA İHTİMALİMİZ YÜKSEK”

Gruptaki tablonun henüz netleşmediğini tamlayan Avcı, “Grupta her şey her zihin değişebiliyor. Buradaki temel amacımız yarın kazanmak. Kazandıktan sonra resim ortaya henüz net eski. İçerdeki 2 maçımızı bile kazanırsak gruptan eski ihtimalimizin sayı yüksek olduğunu düşünüyorum. Puan ortalamaları malûm olsun, henüz net şekilde üzerinden konuşuruz” niteleyerek konuştu.

UMUT BOZOK: MONACO’NUN ÖZGÜVENİ YÜKSEK

Takımın golcülerinden Umut Bozok bile, Monaco’nun özgüveninin yüksek tek takım olduğunu söyledi.

Bozok, “Monaco’bile maalesef üzücü senaryolar oldu ama kanımca 10 kişi sayı iyi mücadele ettik. Monaco şu zihin Fransa liginin en iyi takımlarından birisi, özgüvenleri bay yüksek. Taraftarımız önünde sayı iyi mücadele etmemiz lazım. Hedefimiz burada maçları kazanmak ve gruptan ayrılmak için yetişkin yarar örtmek” niteleyerek konuştu.

“GOL KRALI OLMAK GURUR VERİCİ”

Geçen sezonu ligde gol kralı olarak tamamlayan Umut Bozok, başarısının gündemde sayı yer almaması sorununa ise “Gol kralı olmak benim için yetişkin tek gurur verici. Çok mutluydum sezon sonunda. Medya benim için önemli olumsuzlama. Önemli olan sahadaki performansım. En önemlisi benim için sahada gol göndermek. Ödül olmadı ama olabilirdi, güzel tek hatıra olabilirdi benim için. Önemli yerde sene Trabzonspor için ne kadar gol atabilirsem en önemlisi o” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.