Telegram, kapalı medya özelliğini kullanıma sundu

Leila

Global Mod
Global Mod
Telegram, kapalı medya özelliğini kullanıma sunduTelegram, 2023 öncesi son büyük güncellemesini aldı. Yeni sürümde gizli medya özelliği dikkat çekiyor. Hali hazırda iletiler için kullanılabilir olan özellik, medyalar için uygulanmaya başladı. Bulanıklaştırılan fotoğraf, alıcının dokunuşuyla bir arada görünür oluyor.

Spoiler efektli fotoğraflar

Bir kümede, birebir sohbette yahut kanalda bilinmeyen fotoğraf göndermek için, medya seçim ekranının sağ üst köşesindeki üç noktalı menü altındaki spoiler ile gizle seçeneğine dokunmak gerekiyor. Alıcı, gönderilen fotoğrafı büsbütün bulanık bir biçimde (iPhone iMessage’daki görünmez mürekkep efektine benzer) görüyor ve asıl imaj üzerine dokunduğunda ortaya çıkıyor.


Telegram’ın yeni sürümüyle gelen bir öbür yenilik, depolama yönetimi sayfası. Yeni sayfa, Telegram’da büyük boyutlu tüm öğeleri grafiksel olarak görmenizi sağlıyor. Fotoğraflar, görüntüler ne kadar yer kaplıyor görünüyor ve basitçe silinebiliyor. Yeni medya yönetimi merkezi, yeni ve mevcut sohbetler için otomatik silme kuralları oluşturmanıza yardımcı olan araçlarla geliyor.

Yeni çizim ve metin araçları, bireyler için profil fotoğrafları, genel profil fotoğrafları, küme üyelerini gizleme, Android animasyonları, yeni hareketli emojiler, Telegram 9.3 sürümüyle birlikte gelen öbür yenilikler içinde.