Takviye vergisi nedir ve bunu kim ödemek zorundadır?

zenrcade

Active member
S: Yukarı Manhattan'daki kooperatif dairemi satmadan bir ay önce kapanışta satış fiyatının yüzde 2'sine eşit bir vergi ödemem gerektiğini öğrendim. Bu önemli bir miktar! Eşim ve ben 2013 yılında daireyi satın aldığımızda satıcı vergi için kooperatif hissesi başına 20 dolar ödedi. Kooperatifin yönetim kurulundan bu vergiyi toplama hakkına sahip olduklarına dair kanıt istedim. Yönetim kurulu bana kooperatifin nasıl çalıştığına dair, vergilerle ilgili hiçbir şey söylemeyen belgeler gönderdi. Yasal olarak bu vergiyi talep etmelerine izin veriliyor mu? Bu konuda bir şey yapabilir miyim?

A:
Transfer ücretleri olarak da bilinen ters vergiler, kooperatif binalarının onarımlar ve sermaye iyileştirmeleri için para toplamasına yardımcı olur ve bunların yönetim belgelerinizde açıklanması gerekir. Binanızdaki ters vergilerin şartları herhangi bir zamanda değiştiyse, bu değişikliği yapmak için hissedarların oylamasına ilişkin yazılı bildirim almış olmanız gerekir.

Kural olarak, kooperatif yönetim kurulu tarafından tek taraflı olarak flip vergide değişiklik yapılamaz.

“Mülkiyet kiralamasındaki dil, yönetim kuruluna, alışılmadık bir durum olan, zaman zaman ters vergiyi artırma olanağı sağlamadığı sürece, takla vergisinin artırılmasının tek yolu, genel olarak mülkiyet kira sözleşmesinde bir değişiklik yapılmasıdır; Manhattan'daki Braverman Greenspun'un müdürü Scott S. Greenspun, “Kooperatifin üçte iki hissesine sahip olan kiracı hissedarların onayı” dedi.

Böyle bir oylamayı hatırlayamıyorsanız, özel kira sözleşmeniz ve tüzükleriniz de dahil olmak üzere, geçerli belgelerinizde değişikliğe izin veren ifadeyi arayın. Şartlar genellikle kira sözleşmesinin, hisselerin nasıl satılabileceğine ilişkin kuralları belirleyen bir bölümünde yer alır. Bay Greenspun, eğer vergiye kira sözleşmesinde özel olarak izin verilmiyorsa, ödemezseniz yönetim kurulu sizi hisselerinizi satmaktan alıkoyamaz, dedi.

Yasadışı sahte vergilerle karşı karşıya kalan kooperatif hissedarları mahkemede başarılı oldu. Manhattan'daki Tane, Waterman & Wurtzel, PC'nin emlak ortağı Ruta Behrend, “Kapanış sonrası verginin geçerliliğine mahkemede itiraz etmek için gerekçeleriniz olabilir” dedi.

Yasal olarak tahsil edilmemişse, çevirme vergisinin iadesini talep edebilirsiniz. Bayan Behrend, kira kontratınızın, mahkemede ters vergiye başarılı bir şekilde itiraz etmeniz durumunda yasal ücretleri geri almanıza da olanak sağlayabileceğini söyledi.

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.