Super’imi binamda sigarayı bıraktırabilir miyim?

zenrcade

Active member
S: Manhattan’daki savaş öncesi kooperatif binamın müfettişi bodrumdaki ofisinde bütün gün sigara içiyor. Binanın ortak alanlarında sigara içilmesine izin verilmemektedir ve ofisinin hemen dışındaki tüm dolaplarda sürekli dumanlı hava bulunmaktadır. Dolabımıza koyduğumuz her şey sigara kokuyor. Yönetim şirketi sorunun farkında gibi görünüyor, ancak sorunu çözmedi. Belki bir sendika tarafından korunuyor? Ne yapabiliriz?

A:
Süper gücün güçlü olabilir. Harika bir kadroya komuta edebilir. Bölgesinin kralı olabilir. Ama bu ona orada sigara içme hakkını vermez; Bu aslında iki şekilde yasaklanmıştır.

İlk olarak, yöneticinin dairesi (varsa) onun çim alanı iken, ofisi ortak bir oda olarak kabul edilir ve binanızın kamusal alanlarda sigara içilmez politikasına tabidir.

100’den fazla binayı yöneten Century Management Services’in yönetici ortağı AJ Rexhepi, “Amir oradan çalışıyor olsa bile, sakinler onu ofiste ziyaret edebilir ve bazen ziyaret etmek zorunda kalacaktır” dedi. “Yöneticinin kişisel alanı değil.”

İkinci olarak, müdürün ofisi de bir işyeri olarak kabul edilir ve New York Eyaleti’nin Temiz Kapalı Hava Yasası tüm kapalı işyerlerinde sigara içmeyi yasaklar, dedi, emlak avukatı ve Cozen O’Connor’da kat mülkiyeti ve kooperatifler başkanı Leni Morrison Cummins.

Cummins, “Diğer bina çalışanları muhtemelen ofisine giriyor ve onların sigara içilmeyen bir iş yeri hakkına sahipler” dedi.

Yönetim kurulunun ilk adımı, müdüre ofisinde sigara içilmesine izin verilmediğini ve bırakmazlarsa bunun sonuçları olacağını bildirmek olmalıdır. Bu işe yaramazsa Rexhepi, kurulun bina yönetim şirketine haber vermesi gerektiğini söyledi.

Yönetim şirketi, bir kopyası aynı zamanda denetçinin sendika temsilcisine ve sendikalaşmış kooperatifleri temsil eden yasal bir kuruluş olan Gayrimenkul Danışma Kurulu’na gidecek şekilde, denetim otoritesine bir durdurma ve vazgeçme mektubu gönderebilir. Kıçını koklamayı reddederse, muhtemelen kovulacaktır.

Bayan Cummins’in sektöründe sorunlu yöneticilerle ilgili sorular yaygındır. Yeni lüks bir binada sakinlere keyif verici ilaçlar dağıtan ve müteahhitlerden komisyon alan bir amiri hatırladı; sonunda kovuldu. Bir diğeri, onarım yapmak için girdiği bir apartman dairesinde bir yatakta uyurken bulundu. İşini kalıcı olarak yapamayacağını veya yapmak istemediğini kanıtladıktan sonra o da kovuldu.