Studio Railroad: Washington’daki bu ev ofisi aynı zamanda bir tren

zenrcade

Active member
Lou Maxon’ın işe gitme zamanı geldiğinde, trenini kaçırmak konusunda asla endişelenmesine gerek yok. Neden? Onun ofisi Dır-dir tren.

Bay Maxon içeri girip bir kolu çektiğinde, iki katlı binanın tamamı Washington, Carnation’daki evinden uzaklaşıyor ve kendi kişisel demiryolu olan 110 metrelik bir raydan aşağı yuvarlanıyor.

Lexus, Microsoft ve Lego gibi müşteriler için markalaştırma ve pazarlama alanlarında çalışan ve daha önce bağlantılı bir ev ofisi olan ve dikkat dağınıklığıyla mücadele eden 48 yaşındaki kreatif direktör Bay Maxon, “Kelimenin tam anlamıyla evden çıkmanız gerekiyor,” dedi.

Sakinlik ve dinginliğin ötesinde, binanın hareketliliği ilham verici manzaralara izin veriyor. Pist boyunca farklı anlar yaşanıyor” dedi. “Yarısına kadar gidersen, orası bizim ateş çukurumuz. Tamamen dışarı çıkardığınızda, ışığın sadece farklı olduğu ormanda açıktan gerçeğe geçersiniz.

Hava koşullarına dayanıklı çelik ve camdan yapılmış, parlak sarı araba boyasıyla boyanmış metal bir kapısı olan stüdyo yaklaşık 300 metrekaredir. Seattle merkezli ofis Olson Kündig’i kuran mimar Tom Kündig tarafından tasarlandı. Elle döndürülen cam duvarlardan dev tekerlekler üzerine monte edilmiş kamp kabinlerine kadar hareketli parçalara sahip binalarıyla tanınan şirketin aslında iş ünvanı gizmologist olan bir çalışanı var: Phil Turner, Bay Kundig’in daha cesur olanlarından bazılarını yapmakta uzman. fikirleri gerçeğe dönüştürün.

Ancak bir stüdyo demiryolu bile başlangıçta bir rüya gibi görünüyordu. Bay Kundig, Bay Maxon’un dileğini açıklamasını dinlediği toplantıyı anlatırken, “Ben sadece kendiliğinden ‘Bu ofisi, bu stüdyoyu devralıp yoluna koysan harika olmaz mıydı’ dedim” dedi. izolasyon sağlayabilecek bir ev ofisi için. “Şakaydı.”

Ancak bu fikirle ne kadar çok oynarlarsa, fikir o kadar çekici ve göz korkutucu görünüyordu. Kundig, “Bu gerçekten basit bir fikir, ancak oraya ulaşmak için çok fazla çılgınlık gerekiyor” dedi. “Çizmek bir şey, ama onu teslim etmek başka bir şey.”

Başka bir deyişle, “Böyle bir şeyi nasıl başaracağımı bilemedim” dedi.

Bay Maxon, Bay Kundig ile ilk kez 2008 yılında, 52 yaşındaki eşi Kim Maxon ile paylaşabilecekleri modernist bir ev inşa etme fikriyle Seattle dışındaki 21,5 dönümlük mülklerini yaklaşık 328.000 $’a satın almalarından kısa bir süre sonra tanıştı. onların çoçukları. Henry şimdi 23 yaşında, Jack 20 yaşında ve Charlie 16 yaşında.

Evin tasarım ve inşaat süreci, arazinin dik olmasından kaynaklanan zorluklar ve finansal krizden sonra konut kredisi almanın karmaşık olması nedeniyle beklenenden uzun sürdü. Ev nihayet 2016’da tamamlandığında, Bay Maxon öncelikle haddeleme stüdyosunu tasarlamaya ve inşa etmeye başladı.

Doğası gereği meraklı olan ve fikrin uygulanabilir olduğunu kanıtlamaya hevesli olan Bay Maxon, yalnızca bitmiş yapının yöneticisi olmayacağına, aynı zamanda genel müteahhit olacağına karar verdi ve ayrıntılar ve gerekli malzeme ve parçalar üzerinde kişisel olarak çalıştı. ve inşaatı yönetin.

“2016 ile 2018 arasında çok fazla araştırma yapıldı” dedi. “Stüdyoya herhangi bir projeye yaklaştığım gibi yaklaştım.” Eskiden bölgeden geçen demiryolları hakkında okudu, yakındaki bir tren istasyonunda işçilerle arkadaş oldu ve tatillerini raylarda sürerek geçirdi.

“Trenler için deli oluyordum” dedi. “Bir pazar günü öğleden sonra kendimi bir tren fuarında buldum. Orijinal Great Northern olan Empire Builder ile Seattle’dan Chicago’ya gittik ve geri döndük. Oğlumla Japonya gezisindeydim ve trene bindik.”

Bay Maxon, kendi demiryolunu inşa etmek için Harmer Steel’den bir zamanlar Büyük Kuzey Demiryolu tarafından kullanılan geri kazanılmış rayları satın aldı. Rayları düz ve düz tutmak için, ekskavatörler istenen güzergah boyunca zeminin derinliklerine kazdılar ve boşluğu 27 damperli kamyon dolusu taş yol balastıyla doldurdular.

Stüdyo binasının inşasında, Bay Maxon, Olson Kundig’in sık sık birlikte çalıştığı Alpine Welding and Equipment ile çalıştı.

Sadece çelik işlerini yapmakla kalmayan, aynı zamanda Mr. Maxon’a stüdyonun, çalışanı Jesse’nin Thomas’a alacağı sistemleri kurmasına da yardım eden şirketin sahibi Tim Odell, böylesi alışılmadık bir projenin “bizim gibi insanlar için cazip olduğunu” söyledi. iş. “Fark yaratabileceğimiz bir projeden bahsetmeye başladığınızda gerçekten heyecanlanıyoruz.”

Alpine, parçaları kazıyıp raylara bağlamadan önce yapının çoğunu bölümler halinde prefabrike etti. Stüdyonun içinde daha fazla çelik, kontrplak ve açık elektrik kabloları bulunuyor. Birinci katta bir çalışma masası vardır ve Bay Maxon’un ana iş istasyonu olarak hizmet vermektedir. Kütüphanesi, bir merdivenle ulaşılabilen ikinci kattadır.

35.000 poundluk yapı, Bay Maxon’un profesyonel logosuyla süslenmiş özel tekerlekler üzerine oturuyor ve raylardan birinin arkasına gizlenmiş geri çekilebilir bir tele bağlı bir elektrik motoruyla çalışıyor. Denetleyici için Bay Maxon, tren istasyonundaki bir arkadaşı ona ne arayacağını söyledikten sonra Güney Kore’de eBay’de eski bir General Motors Electro-Motive Division kontrol paneli buldu.

Paneldeki kollardan biri yönü, diğeri gaz kelebeği ayarını yapıyor, ancak bir kol kalmıştı, dedi Maxon, “Dinamik frenleme işlevine ihtiyacımız yoktu.”

Ancak çok geçmeden kütüphaneye kitaplarla veya dizüstü bilgisayarla girmenin zor olacağını anladı. Bu yüzden Bay Odell ve Bay Thomson, merdivenin yanına yerleştirdikleri ve kablolarını bu ekstra kola bağladıkları küçük bir konveyör motoruyla çalışan bir servis asansörü tasarladılar.

Yuvarlanan bina, yapı ve demiryolu dahil olmak üzere toplam yaklaşık 375.000 $ maliyetle Kasım 2022’de tamamlandı.

Bayan Maxon stüdyonun taşındığını ilk gördüğünde gözlerine inanamadı. “Ailedeki vizyon sahibi ben değilim – bu Lou. Bu yüzden inşa edilmeden önce biraz endişeliydim çünkü onu hayal edemiyordum” dedi. “Ama onu ilk kez raylardan aşağı sürdüklerinde, şaşırdım ve hayran kaldım.”

Bay Maxon, kişisel demiryolunu inşa etmeyi bitirmiş olsa da, görünüşe göre yeni tutkusu sapasağlam kalmış. Bu yaz, “oğlumuzu görmek için Londra’ya uçacağız, ama sonra trenle Edinburgh’a gideceğiz” dedi. Gelecek yıl o ve Bayan Maxon, Japonya’da benzer bir tren yolculuğu planlıyorlar. Profesyonel olarak bazı demiryolu müzesi projelerinde de çalışmaya başladı.

“Artık demiryolu topluluğunun bir parçasıyım,” dedi ve stüdyosunu model bir demiryolu, eski bir ilk yardım çantası ve bir Büyük Kuzey Demiryolu tabelası da dahil olmak üzere benzer hatıralarla doldurduğunu belirtti. “Bu sadece bir stüdyo değil, aynı zamanda demiryolu için küçük bir anıt.”

Küçük Yaşamak, daha basit, daha sürdürülebilir veya kompakt bir yaşam sürmenin ne gerektiğini araştıran iki haftada bir yayınlanan bir köşe yazısıdır.

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemelerini almak için buradan kaydolun.