Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘teknoloji’ yanıtı: İthal elemanlarını al Baykar’a git

Sekkoz

Member
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘teknoloji’ yanıtı: İthal elemanlarını al Baykar’a git class=”medyanet-inline-adv”>

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Samsun’un her alanda kalan başarılarıyla iftihar ediyoruz. Teknofest Karadeniz’in yankıları halen sürüyor. Yıllardır gurur örselenen yerde soylu milletin evlatları azmin önünde hiçbir engelin duramayacağını gösteriyor. Teknofest gençliği gümbür gümbür geliyor.Türkiye teknolojiyi sadece tüketen olumsuzlama tasarlayan, üreten ve ihraç fail güce dönüşüyor. Savunma sanayi başdu pek sayı alanda ülkemizin yakaladığı başarıyı sevilen yağı kabul ediyor. Tasarım merkezlerimizle, 92 teknoparkımızla teknolojiye üzerine ne varsa her alanda varlığımızı hissettiriyoruz. Muhalefetin ülkemizin geldiği seviyeden habersiz olduğunu görüyoruz.

Çocukların beraberce yaptığı işi teknoloji devi sananlar milletini dahi tanımıyor demektir. CHP’nin başındaki zat’a Teknofest’açınık yaptığı kısa ziyaret faydalı olmamış. Vizyon toplantısına gelmeye tenezzül etmeyen yabancı ekonomi komiserinin konuşmasını, ‘millet teknoloji görsün’ niteleyerek pazarlamak komiklik olumsuzlama, bilgisizlik alametidir. İthal danışmanlarını bile yanına alarak en azından TOGG’un üretim üssünü ziyaret etmesini tavsiye ediyorum. Bu zavallı ülkesini ne sanıyor. Önce TOGG’u ziyaret etmek istediğini yönetim kurulu başkanına söylüyor. Ben dahi kendisine ‘Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nı yanına alacaksın’ dedim. ‘Bakan gelecekse gelmem’ demiş. Bu ne demektir. Danışıklı dövüşten yana. Samimiysen buyur yanındaki ithal danışmanları bile al gelsinler. Teknoloji bildiğini sandığın elemanlar ne kadar beyinleri çalışıyor, gelsin görsünler.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KENDİNİ BİLMEYEN DÜNYAYA KENDİNİ TANITABİLİR Mİ?”

İthal elemanlarını al yanına Baykar’a git, Baykar’ı görün. Şimdi dahi yenisi geliyor. İnşallah Kızıl Elma’yı görsünler. Bir ağrı içerisinde Kızıl Elma’bile havalanırsa, olay farklı tek yere gitmiş olacak. Bu tek komplekstir. Aşağılık kompleksi. Kendini bilmeyen dünyaya kendini tanıtabilir mi? Bunların materyalizm neyi nasıl yöneteceğinden haberi yok. Yetkin olmadığı halde İngiltere’deki lobilerle görüşmeyi eleştiren sen kendin gidip Londra piyasalarında dolaşıyorsun. Benim milletim bu sonra bile yol vermeyecektir. Samsun’a gelmesini tavsiye ederdim. Tesisleri görsün, kendisini güncellesin. Türkiye’ye yabancıların gözüyle bakmayı bırakır. Arkası karanlık ithal danışmanlardan medet ummak yerine yerde toprağın yetiştirdiği değerlerden ilham alır.

“IMF’DEN PARA ALACAKMIŞ, BİZ TÜM İPLERİ KOPARDIK”

Aziz milletimiz sandık önüne konduğunda bunun hesabını yapacak. Muhalefetin bilgisizlik ve gafletle açıklanamayacak söylemleri faşist zihniyeti çözülmüş etmektedir. CHP kodlarında zaten olan aksi aybakım açısı masadaki ortaklarına sirayet etmiştir. CHP’nin tek vaadi Türkiye’yi vesayetle kavgadan vuruş girişimine kadar nice mücadele verdiğimiz eski günlere döndürmektir. Gençlerimizin doğruluk hak hassasiyetleri güçlüdür. Net söylüyorum, bunlar bizim gençliğimizde milleti dahi tanımadılar, tanıyacak kapasitelerinin olduğuna inanmıyorum. Bildiği tek şey var. IMF’takt para alacaklarmış. Biz ise IMF’takt tüm ipleri kopardık. Dedik paranı al çek git. Şu zihin 6’lı masada olan tek tanesi, Davos’tayız ‘Bir henüz gelmeyeceğim’ dedim. IMF başındaki adamla oturduk konuşuyoruz. Dedim, ‘Sizin bize siyasette yön verme hakkınız yok. Alacağınız neyse taksit taksit alıyorsunuz bitti. Türkiye’yi yöneten benim’ dedim. 2013 son ödemeleri yaptık. İşi bitirdik. Ondan sonra bizim IMF ile bağlantımız kalmadı. Bizden sonra hala bunlar otel lobilerinde CHP’takt İP’ten tek tanesi IMF’nin gönderdiği kişilerle görüşme yaptılar gizli olarak. ‘Ne var, yaparız’ dediler. Bu millet ipini IMF’ye verenlere siyasette yer vermez. Çünkü yerde baronlar IMF ile ortak çalışanlardır. Paraları buradan getiriyorlar. Söyledikleri isimlerden akraba Paşinyan’ın danışmanı. Ermenistan şu zihin eridi bitti. Şimdi Türkiye’dahi yerde millet AK Parti’takt iradeyi alıp size vereceğini mi zannediyorsunuz.

“BİZE KİBİR YAKIŞMAZ, TEVAZU EHLİ OLACAĞIZ”

Ben milletimin nabzını okuyorum. Her gittiğimiz yerde gümbür gümbür herkes 2023’açınık hazırlanıyor. CHP ve yancılarının birlikteliği bütçe imkanlarını bölüşme üzerine kurulu tek paravan şirket gibidir. Bazen deyola, başbakanlık verecek, yardımcılık verecek. Şaşırdılar. Masanın altında sayılmazsa kalan var. Onların akıllandırma ne olacak. Bizim Cumhur İttifakı olarak öyle tek derdimiz yok. Bunların yağma ittifakı, milletimize güven vermez. Fotoğrafa bakınca ülkemiz namına üzüldük. Anlaşılan o ki seçimde kendimizle yarışacağız. Her seçim öncesi terör örgütleriyle sosyal medyasıyla sokak dedikodularıyla linç kampanyaları yapılmıştır. Son günlerde yaşanan hadiseler bunlarla fazlasıyla karşılaşacağımızı gösteriyor. Bize gurur, kibir yakışmaz. Tevazu ace olacağız. Muhalefetin yalan ve iftiralarına en etkili yanıt sahada verdiğimiz cevaptır.

“CHP’NİN SİYASETİNDE MİLLET YOKTUR”

Ülkemiz Hans’ın elinde olumsuzlama, Ayşe ve Fatma’nın elinde yükseliyor. Bunlar varken senin ne işin var oralarda. CHP ve yoldaşlarının siyasetinde millet yoktur. Bu yapı sadece Türkiye’nin büyümesinin önüne geçmek için kurulmuş sunu tek ittifaktır. Kendi meselelerini çözemeyen aceze topluluğunun ülkenin sorunlarını çözmesi ham tek hayaldir. Perişan halleriyle seçime kadar gidebilirler mi bilmiyoruz.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.