Şehit Uzman Çavuş Mustafa Işık son yolculuğuna uğurlandı

zenrcade

Active member
Şehit Uzman Çavuş Mustafa Işık son yolculuğuna uğurlandı Yaşar COŞKUN/SEYDİŞEHİR (Konya) (DHA)

Oluşturulma Tarihi: Kasım 29, 2022 14:37

TwitterLinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık’ın (28) cenazesi, memleketi Konya’bile toprağa verildi. 4 aylık kızı Efnan’ı bile eşinin tabutunun başına getiren Derya Işık, “Bak tek tanem, prensesin burada” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık’ın nöbet tuttuğu sırada yıldırım düştü. Burada şehit olan Işık’ın cenazesi, memleketi Konya’nın Seydişehir ilçesi Ketenli Mahallesi’ne getirildi.

Evinin önünde helalik alınmasının akabinde Işık’ın cenazesi, Ketenli Camisi’ne götürüldü. Törene Konya Valisi Vahdettin Özkan, protokol üyeleri, askeri erkan, şehidin babası Abdullah, annesi Meryem, eşi Derya Işık ve vatandaşlar katıldı.
class=”medyanet-inline-adv”>

‘MELEK GİBİYDİ ZATEN’

Derya Işık, tabuta sarılan kayınvalidesi Meryem Işık’ı teselli ederek, “Ağlama ana. O içinde nasıl gülüyor? Bak nasıl gülüyor Mustafa’m. İnci gibi dişleri görünüyor” dedi.

Meryem Işık bile “Yiğidim, sana doyamadım. Nasıl dayanayım yiğidim?” diye ağladı.

4 aylık kızı Efnan’ı bile eşinin tabutunun başına getiren Derya Işık, “Bak tek tanem, prensesin burada. Senin gibi güçlü kızım. Nasıl geldi yanına, bak sağlıklı. Melek gibiydi zaten. Bir kanatları yoktu. Kanatları bile oldu, bak nasıl uçuyor” niteleyerek konuştu.

Şehit Işık’ın cenazesi, namazın akabinde mahalle mezarlığına defnedildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.