Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti duygulandırdı – Son Dakika Haberler

zenrcade

Active member
Pençe-Kilit şehidinin vasiyeti duygulandırdı – Son Dakika Haberler class=”medyanet-inline-adv”>

Piyade Astsubay Yusuf Ataş (21), Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Elazığ Kovancılar ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Yusuf Ataş’ın Bingöl’dahi yaşayan ailesine ıstırap haber verildi. Şehidin babası Nejat Ataş’ın Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olduğu öğrenildi. Ailenin yaşadığı sokak ve ev Türk bayrakları ile donatıldı.

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bile şehit Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş için taziye mesajı yayımladı. Akar, “Kahraman silah arkadaşımız, 1 Ekim 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları namına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve soylu milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman yaptığı açıklamada, “Milletimizin başbağ sağ olsun. Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit olan Elazığlı hemşerimiz Pyd. Ast. Yusuf Ataş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve ermiş milletimize göz sağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Ayrıca Ataş’ın vasiyetini içeren görüntüler ortaya artık. Ataş’ın çektiği görüntüde, “Benim vasiyetim. Hayattan en sayı istediğim şey, tek tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem tek tane lösemili kız çocuğunun hayatı süresince tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir dahi bayramda gidin annemim babamın elini öpün” ifadeleri yer öncü.

’EĞER ÖLÜRSEM BİR LÖSEMİLİ KIZ ÇOCUĞUNA BAKIN’

Ataşı’n tek süre önce çekilen ve arkadaşlarına vasiyette durduğu görüntü ortaya artık. Çekilen görüntüde Ataş, arkadaşlarına evlenirse tek kız tapduk sahibi olmayı sayı istediğini belirterek, “Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın tek şekilde, tek lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın. Okulunu falan her şeyini karşılayın. Bir dahi annemin babamın elini gidip bayramlarda öpün” sözleriyle vasiyette bulunduğunu ifade ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Bunun üzerine LÖSEV sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Vatan için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine yükselirken lösemili çocuklarımızı kalbinde taşıyan Mehmetçiğimizin vasiyetini yerine getirmek boynumuzun borcudur. Pençe – Kilit operasyon bölgesinde şehit sakıt Astsubay Yusuf Ataş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.