New York City’den ayrılmak istemiyordu ama çocukları için alana ihtiyacı vardı.

zenrcade

Active member
Geçen yıl, Kasey Woods nihayet anını yaşadı. Büyüyen bir müşteri listesiyle profesyonel hayatında bir reklamcı olarak gelişiyordu, bu nedenle dört kişilik ailesini barındıracak daha büyük bir daire ile daha uzun vadeli bir ilişki kurmaya hazırdı.

Pek çok kişi gibi, o ve üç çocuğu da birkaç yıl önce salgınla sarsılmıştı. Bronx’ta üç yatak odalı, iki banyolu bir evde yaşamaktan ve iyi bir günde park yeri bulabilmekten ve her iki kızı da White Plains’teki okullarına yarım saatten daha kısa bir sürede yetiştirebildiği için minnettar olmuştu. Ancak ev, özellikle evden çalıştığı ve 21 yaşındaki oğlu Treylin ile 14 yaşındaki London ve 11 yaşındaki Gia okula uzaktan gittiği için hızla çok küçük hale geldi.

“O noktada kendi şirketim vardı. Salonda küçük bir köşede çalışmak çocuklar için elverişli değildi. White Plains’te yaşayan eski eşiyle velayetini paylaşan 41 yaşındaki Bayan Woods, “Daha fazla yetişkin bir alana ihtiyacım vardı” dedi. “Kızlarım mücadele ediyorlardı ve babalarının yanında sahip oldukları kendilerine ait bir odaya ihtiyaçları vardı. Dengelemek istedim.”

Bayan Woods’un kira kontratı 2022’nin sonunda sona erdi, bu yüzden Kasım ayının ilk haftasında Craigslist’te gezinmeye başladı ve Bronx’taki evini bu şekilde buldu. Amaç, Noel’e kadar tamamen yeni bir yerde kurulmaktı.

Bayan Woods, “Dört veya beş yatak odalı bir ev istedim çünkü oğlum Howard Üniversitesi’nde öğrenci olmasına ve nadiren eve gelmesine rağmen, onsuz devam ediyormuşuz gibi hissetmesini istemedim” dedi. “Ayda 5.000 doların bana bunun yanı sıra bir ofis getireceğini düşündüm.”

İdeal yerler Harlem ve Washington Heights’tı ve Yonkers, “konsiyerj binası su üzerinde olduğu için” tercihlerinde üçüncü sırada yer alıyordu. Ancak onu şahsen gördüğümde, “her şey sahte ve güvensiz hissettirdi. Gönderilerde fotoğraf yoktu veya gerçekmiş hissi uyandırmıyordu.”

Sonra StreetEasy’ye döndü. Sonraki ay boyunca, birkaç yere baktı ve isteksizce üç farklı acenteyle çalıştı, “hepsi bir ücret talep etti, ki bu pahalı bir kiralamada zor” dedi. “Geçmişte kendi yerimi bulmuştum.”

Bayan Woods’un gördüğü her şey çok küçük ve çok pahalıydı.

“Birçok yatak odasına sadece yatak sığar. Bazıları yatak odası bile değildi; Aynı pencereyi paylaştıkları için bir başkasını oluşturmak için ikiye bölünmüş alanlardı” dedi.

Noel’e kadar bir evde olma umutları söndü.

3.500 $ | New Rochelle, New York

Kasey Ormanı, 41

Meslek Yaşam tarzı yayıncısı, Mecca Made Media’nın sahibi

Kendin Yap yükseltmesi: “Bahçe dikmek, mutfakta zemini sıyırıp yapıştırmak ve yatak odalarını boyamak gibi ‘kira dostu tadilatlar’ yapmak niyetindeyim. Kızım Gia benim Reno yardımcım oldu. Odasını pembe, turuncu ve sarı çizgilerle dekore etmek istiyor. Londra için Hamilton gibi devasa tiyatro afişleri sipariş ediyoruz ve Elvis’i seviyor. İlk defa herkesin kendi odası olduğu ve ranza olmadığı için her şeyi kişiselleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Ek açıklama: “İnsanlara nerede yaşadığımı ve buraya nasıl geleceğimi açıklamak için uç noktalara giderim. Tren istasyonuna arabayla sadece dört dakika uzaklıktadır. Genellikle onları alırım ya da bir Uber alırlar. Evi görür görmez neden taşındığımı anlıyorlar.”

“Beş ilçeyi de gördüm, hiçbir şey bana ihtiyacım olanı sunmadı,” dedi, ne kadar üzgün hissettiğini hatırlayarak. “Kariyerimi değiştirmek zorunda kaldım. Sevdiğim şehir artık bana göre değildi.

Aralık sonu, Bronx’taki Bruma Realty’den Joseph Silberstrom, New Rochelle’de kiralık bir ev aramayı önerdi ve ona şehir evlerinin bulunduğu bir alanı gösterdi. Dört yatak odası, iki banyosu, büyük bir oturma odası, bir avlusu, bir bodrum katı ve iki otoparkı olan, yakın zamanda yenilenmiş üç katlı bir ev ayda 3.500 dolara bir emlak fantezisiydi.

Hemen başvuru formunu doldurdu, diğer evlere bakmayı bıraktı ve onay bekledi. İki hafta geçti ve Bayan Woods ve çocukları, Yeni Yılı Bronx’taki evlerine getirdiler. Bayan Woods, kira kontratını bir ay uzattı.

“Birimlere yetki veren adam, yıl sonu olduğu için tatile gitti” diye açıkladı. “Geri geldiğinde bana gösterilen daire gitmişti.”

Ancak başka bir birim müsait oldu ve Bayan Woods ilkini çok sevdiği için fark edilmeden yanına aldı. Taşınma tarihi 15 Ocak’tı. Artık iki kiradan, yüzde 12 komisyon ücretinden ve bir depozitodan sorumluydu.

“Her şey çok pahalılaştı. Ve bayıldım” dedi.

Sonra taşınma sorunları geldi. Hafta sonu umut dolu bir hamle, yorucu ve yorucu bir üç hafta sürdü. Beklenmeyen masraf nedeniyle Bayan Woods, envanteri doğru şekilde tanımlamadığını söyledikleri için bazı eşyalarını taşımak için yalnızca daha ucuz nakliyecilerle gitti. Başka bir nakliyeci depozitoyu aldı, dedi ve sonra onu hayal etti. Bayan Woods küçük bir kamyon kiraladı ve elinden geldiğince evden eve 13 dakikalık bir yolculuk yapmak için kamyonu kutularla doldurdu. Sonunda, üçüncü bir nakliyeci son eşyalarını da taşıdı.

“Keşke daha büyük bir destek sistemim olsaydı. Bu gibi durumlarda bekar bir ebeveyn olmak zordur. Çocuklar odalarını kurdular ama yapabilecekleri çok şey vardı,” diye ekledi Bayan Woods.

Aile 1 Şubat’ta taşındı.

“Londra ve benim odam ikinci katta. Gia ve benim ofisim üçüncü katta,” dedi Bayan Woods, bir odadan çıkıp aşağıda kahve içmenin ve sonra başka bir odaya geçmenin ruhu için önemli olduğunu, bu yüzden ofisi ve yatak odasının açık olmadığını açıkladı. aynı kat olsun Bodrumda, oğlu üniversiteden eve geldiğinde kullanabileceği bir çekyat var.

Öğrenme eğrileri vardı: Bayan Wood’un yeni evi petrol kullanıyor. İlk ayda bilmeden depoyu boşalttı ve günlerce ısıtıcısız kaldı. “Yüz galon çok fazla,” dedi.

Bayan Woods, bir kat merdivenden memnun olacağını düşündü, ama o kadar değil – özellikle birinci katta banyo olmadığı için. O şehri özlüyor onların içkisi. Ve sonra Manhattan’a gidip gelmek var.

“İşe gidip gelmek çok uzun olabilir, ancak kapıdan içeri girdiğimde ve eski dairemizde sahip olduğumuz farelerin olmadığı bu muhteşem evi gördüğümde buna değer” dedi.

Başka olumlu yönler de var. Biraz egzersiz yapmak ve daha önce yapamadıklarını keşfetmek için mahallede sabah yürüyüşleri yapıyor. “Yaşadığım yer güvenli değildi” dedi.

“Ayrıca, aileme istikrar veriyorum” dedi. “Ev gibi hissettiren bu eve sahip olmak bizi birbirimize yaklaştırdı.”