MSI oyun bilgisayarı GF63 THIN incelemesi

Sekkoz

Member
MSI oyun bilgisayarı GF63 THIN incelemesi Adından bile anlaşılabileceği gibi ince olmasıyla rakiplerinden ciddi tek şekilde sıyrılıyor. Biliyorsunuz oyun bilgisayarında hep kalın gövde tercih edilir ve yerde bile taşımak için pek pratik olmaz. İnceliği yerde noktada tabi sizi yanıltmasın, gayet yüksek performanslı tek gaming laptop kendisi.

Intel Core i7 işlemciye ve 16 GB ram desteğine sahip. Bilgisayarda yer saha 2 tane slot girişiyle dahi RAM’i 64GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz.

Bu güçlü işlemciye NVIDIA GEFORCE RTX 3050 ekran kartı eşlik ediyor.

GeForce RTX Serisi yeni model bilgisayarlarda Max-Q olarak bulunuyor. Bu bile CPU verimliliğini zait, hareket halindeyken içerik oluşturmayı hızlandıran ve pil gücüyle çalışırken beraberce henüz fazla oyun oynamanızı sağlayan üç yeni teknolojiyi barındırıyor.

Ben tek süredir hem ofis işlerimde için hem dahi evde vakit geçirmek için kullandım cihazı. 1.86 gram ağırlığına sahip olmasıyla bile çantamda sayı rahat tek şekilde taşıyabildim. Yine tıpkısı şekilde şarj cihazı bile oldukça küçük ve taşıma bile kolaylık sağlıyor.

Şimdi biraz hariç tasarımdan konuşmak istiyorum size…

Fırçalanmış dokuya sahip metal alaşımlı kapağını araladığımızda 15.6 inç boyutunda ince çerçeveli tek ekran karşılıyor bizi.Bu ekranın 144 hertz olduğunu bile belirtmemiz gerekir.Nitekim tek oyuncu laptopunda yüksek hertzli tek panel olmazsa olmaz niteleyerek düşünüyorum.

Renkli aydınlatmalı oyuncu klavyelerine gözümüz alıştı içildikten. GF63 THIN dahi kırmızı aydınlatmalı tek oyuncu klavyesine sahip. İsterseniz ışığın şiddetini ayarlayabilirsiniz. Onun haricinde klavyenin hissiyatı gayet yumuşak ve konforlu…

Portlar yönü oldukça zengin tek ürün.

2 tane sağda 1 tane solda olmak üzere 3 tane USB girişi var. Oyuncuların vazgeçilmezi olan kulaklıklar için dahi tek tane kulaklık ve tek dahi mikrofon olarak iki başka Jak girişi bulunuyor. hemen hizasında tek TYPE C ve ethernet girişi mevcut.

Cihazın hemen arkasında bile tek HDMI portu göreceksiniz. MSI yerde tasarımında kart yuvası girişine yer vermemiş fakat başka ilişki girişlerinde oldukça eliaçık davranmış.

Pozisyonel ses geliştirme çözümü Nahimic 3 ile oyun, film müzik gibi farklı kullanım senaryonuza en uygun ses deneyimini yaşayabilirsiniz.

Sadece MSI Notebook’lara özel MSI Center uygulaması ile dahi bilgisayarınızın yargılama tesisat durumunu görüntüleyebilir, sonunda tercihlerinize göre ayarlarda tadil yapabilirsiniz.

MSI APP Player yazılımı sayesinde Android oyunlarını bile yerde bilgisayarda oynamak mümkün. Mobilde oynadığımız oyunları yetişkin ekranda deneyimlemek isteyenler için güzel tek hal diyebiliriz.

Cihazın Free Dos olduğunu bile belirtelim. Yani Windows ile gelmiyor. Bu tek engelleme olarak görülse dahi Windows lisansı ciddi tek maliyet kalemi. Buda cihazın fiyatını yükseltiyor aslında. Halihazırda lisansı olanlar veya öğrenci lisansı ile erişmek isteyenler için, MSI, işletim sistemi lisansını yerde ürüne karışma etmemiş.

MSI tarafından bize inceleme için gönderilen modeller genellikle üst seviye bileşenlerden oluşuyor ve haliyle yüksek fiyat etiketine sahip oluyor. Bu seferki konuğumuz, MSI’ın oyun odaklı laptoplar arasında fiyat olarak henüz mütevazı tek etikete sahip olan MSI GF63 THIN modeliydi. Sonuç olarak hem taşıması rahat hem dahi yüksek tek performanslı tek oyuncu laptopu arayanlar için MSI GF63 THIN uygun tek hal diyebiliriz.

İlandır

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.