Mine Kılıç ‘Çakallarla Dans 6’da güldürecek

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Mine Kılıç ‘Çakallarla Dans 6’da güldürecekİSTANBUL (İGFA) – Mine Kılıç, çekimleri İstanbul, Bodrum ve Kos Adası’nda gerçekleştirilen, Türk sinemasının efsane sinemalarından Çakallarla Dans serisinin 6.sında ‘Anna Karenina’yı canlandırıyor.

Yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlendiği, 2 Aralık’ta seyirciyle buluşacak ‘Çakallarla Dans 6’ sinemasında yer almaktan keyifli olduğunu belirten hoş oyuncu Kılıç, “Türk dizi dalında dram oynamaktan ve daima üst üste gelen birebir kötücül karakterlerden biraz sıtkımın sıyrıldığı devirde “Komedi yok mu? dediğim bir müddetçte Çakallarla Dans 6 geldi. İzleyicisinin fazlaca fazla olduğu Türk halkının fazlaca sahiplendiği işlerden bir tanesi. Canlandıracağım karakter de benim için zıt köşeydi. Çok gülerek eğlenerek çektik.” açıklamasında bulundu.

AKYAKA’YA GELEN RUS TURİSTLERLE AKSAN ÇALIŞTI

Aksan konusunda biraz zorlandığını söyleyen hoş oyuncu Mine Kılıç, “Bugüne kadar oynadığım tiplerin haricinde bir aksan çalışmam gerekiyordu. Bilmediğim bir milletin lisan ve kültür çalışmasını yapmak zorunda olduğum bir teklifti. Biraz kendimi zorlamak istedim. Fakat fazlaca vaktim de yoktu. Elimden ne geliyorsa yaptım. Giritli bir ailenin çocuğu olduğum, biraz aksanlı konuşan ebeveynlere sahip olduğumdan avantaj oldu benim için. Rus arkadaşım da yoktu. Etrafımda ne kadar değerlendirebileceğim insan var ise konuştum. Muğla’da Akyaka da gelen tatilcilerle arkadaş oldum ve yardım istedim. Diyaloglarımı whatsapptan yolladım. Türkçe bilen Rus arkadaşlardı. Onlara dinlettim. Whatsapp’tan gönderdikleri ses kayıtlarından aksan çalıştım. Sinemada karakterlerden biri de Aleksandra… Gerçek bir Rus. Takım ve Aleksandra fazlaca yardımcı oldu.” diye konuştu.