Martı, yerli harita ve kent içi navigasyon uygulaması için çalışmalara başladı

Leila

Global Mod
Global Mod
Martı, yerli harita ve kent içi navigasyon uygulaması için çalışmalara başladıElektrikli scooter paylaşım platformu Martı, faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor. Martı TAG ile kent içi araç paylaşımına imkan tanıyan Martı, artık de kendi navigasyon sistemini geliştirmek için kolları sıvadı. Google Haritalar, Yandex Navi, Waze üzere uygulamalara rakip olacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre yerli harita ve kent içi navigasyon hizmetini büsbütün Türk mühendislerle hayata geçirmek üzere testlere başladı. Geliştirilecek navigasyon sistemi, kent ortasında trafiksiz ve yakıt tasarrufu sağlayan rotalara odaklanacak. Şoförlere en kısa ve en süratli rotalardan gitmeleri için rehberlik edecek.

Martı TAG ile test edilecek

Martı uygulamasında milyonlarca seyahat verisi bulunuyor. Martı bu dataları bedele dönüştürmeyi ve kent içi navigasyon pazarında yerli alternatif yaratmayı hedefliyor. Martı’nın kent içi harita hizmeti birinci vakit içinderda Martı TAG uygulaması üzerinden test edilecek. Biriken bilgilerle sistem giderek güzelleştirilecek.

MARTI: Scooter & TAG Travel Ücretsiz 173,2 MB