Kayseri Üniversitesi 31 kontratlı işçi alacak- Güncellendi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kayseri Üniversitesi 31 kontratlı işçi alacak- GüncellendiKayseri Üniversitesi Rektörlüğünden:

İPTAL İLANI

17.11.2022 tarihindeki ve 32016 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kontratlı İşçi Alım İlanımız İPTAL edilmiştir.

İlan olunur.

14727/1-1

Kayseri Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü hususunun (B) fıkrasına bakılırsa Kontratlı İşçi olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Şurası sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar’m Ek 2 inci unsurunun (b) fıkrasına bakılırsa KPSS (B) kümesi puan sırası temel alınmak suretiyle kontratlı işçi alınacaktır.

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

NİTELİK KODU*

4001- -Herhangi bir lisans programından mezun olmak.

4062- -İngiliz Lisanı ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak.

4065- -İngilizce Öğretmenliği yahut İngilizce Öğretmenliği-ELT lisans programından mezun olmak.

4275- -Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İrtibatı, Gazetecilik ve Halkla Alakalar, Yeni Medya ve Gazetecilik, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basm-Yayın lisans programlarının birinden mezun olmak.

4419- -Hukuk lisans programından mezun olmak.

4459- -Maliye, Muhasebe ve Maliye yahut Maliye-Muhasebe lisans programından mezun olmak.

4503- -Kamu İdaresi, Siyaset Bilimi ve Kamu İdaresi lisans programlarının birinden mezun olmak.

4753- -İç Mimari ve Etraf Tasarımı yahut İç Mimarlık ve Etraf Tasarımı lisans programından mezun olmak.

3003- – Adalet önlisans programından yahut Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.

3179- -Büro İdaresi, Ofis İdaresi ve Sekreterlik, Ofis İdaresi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve İdaresi, Ofis Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

3239- -Grafik, Açık Hava Reklam Eserleri ve Serigrafi, Grafik Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık, Grafik-Grafik Tasarımı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3389- -Özel Güvenlik ve Müdafaa, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3395- -Radyo ve Televizyon Tekniği, Radyo-Televizyon Tekniği, Radyo ve Televizyon Teknolojisi, Radyo Tv Yayıncılığı, Radyo ve Televizyon Yayıncılığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

2001- -Ortaöğretim Kurumlarınm rastgele bir alanından mezun olmak.

2051- -Ortaöğretim Kurumlarınm İnşaat Teknolojisi Alanı ve Kısımlarından mezun olmak.

ÖZEL ŞART KODU**

5001- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak.

5002- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen Bilgi Güvenliği İdare Sistemi/Sorumlusu sertifikasına sahip olmak.

5003- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen Bilgi ve Evrak İdaresi sertifikasına sahip olmak.

5004- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen İnsan Kaynakları İdaresi sertifikasına sahip olmak.

5005- -Son 5 yıl içerisinde YÖKDİL/ÜDS/YDS/KPDS’ den (İngilizceden) en az 85 puan almış olmak.

5006- -İnşaat alanında en az 2 (iki) yıl mesleksel deneyime sahip olmak. Deneyim bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ve çalıştığı kurumdan alınacak vazife / durum bilgisini içerir onaylı evrak ile ibraz etmek.

5007- -Erkek adaylarda 170 cm den kısa olmamak ve uzunluk uzunluğunun cm cinsinden son 2 sayısı ile kilosu içinde farkın 15 den çok 13 den az olmaması. (Örneğin; 170 cm uzunluğunda olan bir adayın kilosunun 70+15=85’ten çok, 70-13=57’ten az olmaması gerekmekte olup, bu durumun müracaat müddeti içerisinde Resmi Sıhhat kuruluşlarından alınacak rapor ile belgelendirilmesi gerekmektedir)

5008- -Koruma ve Güvenlik bakılırsavlisi olarak en az bir yıl çalışmış olmak. (Koruma ve Güvenlik vazifelisi olarak çalıştığını SGK dökümü ile belgelendirmek gerekir)

5009- -Son müracaat tarihi itibariyle silahlı/silahsız özel güvenlik nazaranvlisi kimlik kartının geçerlilik mühletinin dbulunmasına en az 1 yıl kalmış olmak.

5010- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen Hijyen Sertifikasına sahip olmak.

5011- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen Bilgisayarla Derin Öğrenme sertifikasına sahip olmak.

5012- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen İleri Düzey Excel sertifikasına sahip olmak.

5013- -MEB onaylı yahut Yükseköğretim Kurumlan Daima Eğitim Merkezleri tarafınca verilen Özlük İşleri, Bordrolama ve SGK süreçleri sertifikasına sahip olmak.

5014- -Avukatlık alanında en az 3 (üç) yıl mesleksel deneyime sahip olmak. Deneyim bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek.

5015- -Veri girişi alanında en az 3 (üç) yıl mesleksel deneyime sahip olmak. Deneyim bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek.

5016- -Grafik/Grafik Tasarımı alanında en az 3 (üç) yıl mesleksel deneyime sahip olmak. Deneyim bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek.

5017- -Basın yayın alanında en az 1 (bir) yıl mesleksel deneyime sahip olmak. Deneyim bilgisini, barkotlu SGK hizmet dökümü ile ibraz etmek.

ÖNEMLİ NOT: İlanın birinci müracaat tarihi itibariyle nitelik ve özel şartları taşımak ve belgelendirmek gerekmektedir.

GENEL VE ÖZEL KAİDELER:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A unsurunda belirtilen koşullan taşımak.

2- Erkek adaylar için askerlikle alakası bulunmamak, askerlik çağma gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veyahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

3- nazaranvini devamlı yapmasına mahzur sıhhat sorunu bulunmamak.

4- KHK ile kamu misyonundan çıkarılmamış olmak.

5- Tercih edilecek konumun karşısında yer alan tahsil seviyesinden mezun olmak, ilanın birinci müracaat tarihi itibariyle aranan nitelik ve özel şartlan taşımak ve belgelendirmek.

6- Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- “Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar”ın bir daha İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci unsurunun (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli çalışanın, hizmet kontratı temellerine alışılmamış hareket etmesi niçiniyle kuramlarınca kontratının feshedilmesi yahut mukavele periyodu ortasında mukaveleyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kuram ve kuruluşlarının kontratlı işçi konumlarında bir daha istihdam edilemez.” kararına alışılmamış durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

8- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan Güvenlik Soraşturması/Arşiv Araştırması kararı olumlu olmak.

9- Her aday ilan edilen bir takıma müracaatta bulunabilecektir. Birden çok takıma müracaatta bulunan adayların tüm müracaatları geçersiz sayılacaktır.

10-Tercih edilecek konumun karşısında yer alan özel nitelikler, özel şartlar ile Genel ve Özel Kural olarak belirtilen kaideleri birlikte taşıyor olmak.

11- Adayların yirmi dört saat temeline göre vardiyalı çalışmasına ve iç/dış yerlerde çalışmasına mahzur durumu bulunmamak.

12- Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına ait Asılların Ek 6’ncı hususu gereği “işe alınması açısından gerekli olan niteliklerden rastgele birinin taşımadığının daha sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden rastgele birini daha sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet mukavelesi kuramca tek taraflı olarak feshedilir.

13-Yurt ortasındaki yahut yurt haricindeki öğretim kuramlarından mezun olup, bu ilanda aranılan tahsil durumuna ait denkliği olan adayların denklik gösterir evraklarını pdf ya da jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

14-Tüm konumlar ek koşul; Son müracaat tarihi prestijiyle 45 (kırk beş) yaşını doldurmamış olmak.

15- Korama ve Güvenlik bakılırsavlisi konumları için genel kurallara ek olarak;

a. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10’uncu unsurunda yer alan kuralları taşımak,

b. Gece ve gündüz, iç ve dış yerde vardiyalı sistemde çalışmaya mahzur durumu olmamak, c. nazaranvini devamlı yapmasına pürüz olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel mahzuru, uzuv noksanlığı, kekemelik ve gibisi mahzurları ile bedende görünecek biçimde dövmesi bulunmamak,

ç. Müracaat yalnızca erkek adaylar müracaat yapabilecek olup, 170 cm’den kısa uzunluklu olmamak.

d. Kilosu, uzunluk uzunluğunun santimetre cinsinden son iki sayısına nazaran; 15 kg’dan fazla, 13 kg’dan daha az olmamak. (Ömeğin;180 cm uzunluğunda olan bir adayın kilosunun 80+15=95’dan fazla, 80-13=67’ten az olmaması gerekmektedir.)

e.5188 Sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini muvaffakiyet ile tamamlamış olmak. Temel eğitim daha sonrası çalışma mühleti dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması, kimlik kartı mühletinin dbulunmasına en az 1 yıl kalmış olması ve valiliklerce verilen özel güvenlik bakılırsavlisi kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Atanmaya hak kazanan adaylar; Muhtaçlık dahilinde Üniversitemizin merkez yerleşkesinde ve Üniversitemize bağlı (ilçelerde bulunan) yerleşkelerde gorevlendirileceklerdir. Adaylar bu şartları kabul etmiş sayılacaktır.

BAŞVURU BİÇİMİ VE YERİ:

1. Müracaatlar e-Devlet Kapısı üzerinden “Kayseri Üniversitesi – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti yahut “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden 17/11/2022 – 01/12/2022 tarihleri içinde alınacaktır.

2. Şahsen müracaat alınmayacak olup posta yahut öteki yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

3. Adaylar ilan edilen konumlardan yalnızca birine müracaat yapabilecektir.

4. Adayların KPSS puanı, mezuniyet, isimli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kuramların web servisleri aracılığı temin edileceğinden adaylardan müracaat etabında bu evraklar istenilmeyecektir. Adayların kelam konusu detaylarınde yanılgı mevcut ise müracaat yapmadan evvel ilgili kuramlardan gerekli güncelleme/düzeltmeleri yaptırmaları gerekmektedir. Asıl olarak kazanan adayların ibraz edecekleri dokümanlar ayrıyeten yayımlanacaktır. Mezuniyet ayrıntıları otomatik olarak gelmeyen adaylar müracaat yeni ayrıntılarını manuel olarak giriş yapıp, onaylı diploma örneği yahut mezuniyet dokümanlarını pdf formatında e-Devlet üzerinden yükleyeceklerdir.

5. Adayların aranan nitelikler kısmında istenilen Sertifikaları “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan “belgeler” alanındaki ilgili alana pdf formatında kesinlikle yüklemeleri gerekmektedir.

6. Yurt haricindeki yahut yurt ortasındaki öğretim kurulularından mezun olup bu ilanda aranılan tahsil durumuna ait denkliği olan adayların denklik gösterir dokümanlarını Meslek Kapısına yapılan başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” kademesi altında bulunan “Denklik Belgesi” alanına ilgili dokümanı kesinlikle yüklemeleri gerekmektedir.

7. Ayrıntılı Hizmet Dökümü (e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü/barkotlu evrak oluştur seçeneği kullanılmalıdır) evrakını “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan ilgili alana pdf formatında kesinlikle yüklemeleri gerekmektedir.

8. 1017 Nolu Teknisyen duruma müracaatta bulunanların SGK dökümünde meslek kodu yazmıyorsa ek olarak SGK dökümünü destekleyen evrak eklemeleri zarurî olup, bu belgeyi “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan ilgili alana pdf formatında kesinlikle yüklemeleri gerekmektedir.

9. Ayrıyeten Müdafaa ve Güvenlik nazaranvlisi durumlarına müracaat eden adayların; her iki yüzü de görünecek biçimde özel güvenlik vazifelisi kimlik kartlarını ve Genel Koşullar Kısmının (e) unsurunda belirtilen boy/kilo durumlarını gösterir resmi bir sıhhat kuruluşundan alacakları belgeyi “Diğer Belgeleriniz” sekmesi altında bulunan dokümanlar kısmındaki ilgili alana pdf formatında kesinlikle yüklemeleri gerekmektedir.

10. Meslek Kapısı-Kamu işe Alım Platformu üzerinde “İşleminiz muvaffakiyetle gerçekleştirilmiştir…”ibaresi görülmeyen hiç bir müracaat değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu niçinle adaylar, müracaat süreçlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını denetim etmelidirler.

11. Müracaat sürecinin müddeti ortasında yanlışsız, eksiksiz ve bu ilanda belirtilen konulara uygun olarak yapılmasından, istenilen dokümanların müracaat kademesinde sisteme yüklenmesinden, müracaatta bulunan adaylar sorumludur. Bu konulara riayet etmeyen adaylar rastgele bir hak talebinde bulunamayacaktır.

12. Adayların verdikleri beyanlar ile sundukları müracaat evraklarının sorumluluğu kendilerine aittir. Yanlış, aldatıcı yahut palavra beyanda bulunan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedecek olup gerçeğe alışılmamış evrak beyan/teslim edenler hakkında yasal süreç başlatılacaktır.

BAŞVURULARIN KIYMETLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

1- Üniversitemiz tarafınca müddeti ortasında yapılan müracaatlar, evrakların eksik olup olmadığı ve adayların belirlenen kaideleri taşıyıp taşımadıkları bakımından incelenecek olup, ilanda belirtilen müracaat kurallarını taşıyan adayların müracaatları kabul edilecektir.

2- Başvurusu kabul edilenlerden, yazılı ve/veya kelamlı imtihan yapılmaksızın, Lisans mezunları için; 2022 KPSSP3, Önlisans mezunları için; 2022 KPSSP93, Ortaöğretim mezunları için; 2020 KPSSP94 (B) kümesinin ilgili puan çeşidinde en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere yapılacak sıralama temel alınmak suretiyle ilan edilen unvanların nitelik kodlu konum adedi kadar asıl ve asıl aday sayısının 4 (dört) katı kadar yedek aday belirlenecektir.

3- Belirlenen asıl ve yedek adaylara ilişkin isim listesi ile asıl adayların işe başlamaları için gerekli evraklar, bu evrakların teslim edileceği yer ve vakit, Kayseri Üniversitesi resmi internet sayfasında www.kayseri.edu.tryayımlanacak olup, sonuç ilanları bildiri mahiyetinde olacağından ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

4- Asıl olarak kazanan adaylardan mühleti içerisinde istenilen dokümanları tamamlayarak başvurmayan, feragat eden yahut aranan kaideleri taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Son adayların puanının eşit olması halinde mezuniyet tarihi evvel olana, bunun da eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınacaktır. Ayrıyeten, adaylar imtihan neticelerina ait bilgilere Meslek Kapısı üzerinden ulaşabilecektir.

5- KPSS’de yüksek puan almak, ilanda yer alan kontratlı konuma yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Konum için belirtilen genel ve özel kaideler ile aranan niteliklere sahip olmayan adayların müracaatları değerlendirmeye alınmayacaktır. Eksik evrak, yanlış, aldatıcı yahut palavra beyanda bulunanlar ile detaylarındeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak sav edemeyecektir.

6- Müracaat ve mukavele imzalama süreçleri sırasında gerçeğe karşıt beyanda bulunduğu yahut rastgele bir biçimde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin kontratı yapılmaz, kontrat yapılmış olsa dahi feshedilir. Yönetim tarafınca kendilerine rastgele bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faiziyle birlikte tazmin edilecek ve ilgililer hakkında gerekli yasal süreçler başlatılacaktır.

7- Süreç sonunda ilan edilen konumlarda çalışmaya hak kazanan adaylar ile hizmet kontratı yapılacak olup mukavelede belirtilen kuralları yerine getirmeyen adayların kontratları bir (1) ay içerisinde feshedilecektir.

8- İlanda bulunmayan kararlar için genel mevzuat kararları geçerlidir.

NOT:Gerekli görülmesi halinde ilanın her safhasında Rektörlüğümüzce ilanda değişiklik ve ilan iptali yapılabilir.

Bu ilan bildiri mahiyetinde olup, ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

İLETİŞİM:

Adaylar müracaat süreciyle ilgili olarak İşçi Daire Başkanlığına aşağıdaki irtibat detaylarınden ulaşılabilir. Telefon: 0352 432 38 38 Dahili: 10605, 10613, e-Posta: [email protected]

14233/1-1