Huawei kablosuz kulaklık FreeBuds 5i incelemesi

Sekkoz

Member
Huawei kablosuz kulaklık FreeBuds 5i incelemesi Huawei ailesinin yeni üyesi FreeBuds 5i oldu. Yaklaşık 1 haftadır 5i’yi kullanıyorum ve 4i’ye nazaran henüz kısa tasarımıyla kullanım kolaylığı sağlarken hafifliği ile cebimde adeta tek madeni para taşıyormuşum hissi uyandırıyor.

Şimdi sizlere başka deneyimlerimden konuşmak istiyorum.

5i’nin hariç tasarımdan başlarsak öncelikle renk seçenekleri uyanıklık çekiyor. Doğadan ilham saha Huawei, Seramik Beyazı, Nebula Siyahı ve Ada Mavisi renklerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. Ben sade ve şıklığı ile Seramik Beyaz rengini tercih ettim.

Şarj kasasını araladığımızda hemen ışığı yanıyor ve bağlantıyı hızlı tek şekilde gerçekleştirmemizi sağlıyor. 5i’nin en uyanıklık cazip özelliği ise hiç şüphesiz kısa tasarımı. Önceki nesle göre 7 mm henüz kısa tasarlanan 5i yerde özelliği ile adeta yeni tek vakit açıyor.

Kısa tasarımına ek olarak yalnızca 4.9 gram ağırlığına sahip olan kulaklık kulağınızda sanki yokmuşcasına rahat tek tecrübe sunuyor.

Hafiflik konusunda şarj kasasında bile nitelik cömertliği gösteren Huawei , 33.9 gram ağırlığındaki kutunun kolaylıkla cebinizde taşınmasına olanak sağlıyor.

Şimdi gelelim FreeBuds 5i’nin en yaşama alcu özelliğine. Kutu üzerinde dahi yer saha bilgideki gibi Hi-Res sertifikalı tek ürün var elimizde. Bu ne söylemek?

Hi-Res , 5i’nin hiçbir ayrıntıdan kaçınmadan, saf , yüksek kaliteli ses üretmesini sağlıyor. Bu, Full HD ve 4K videolarda tek önceki nesle göre tam 3 katı tek ses kalitesi söylemek…

5i ayrıca ses frekanslarını kalibraj noktasında tercihi yine kullanıcıların kendi zevkine bırakıyor. Çünkü biliyorsunuz her insanın farklı müzik zevkleri vardır. Bunun bilincinde olan Huawei, kulaklığınızı cihazınıza bağladıktan sonra size Bas Güçlendirme ve ya Tiz Güçlendirme seçeneklerini sunuyor. Siz dahi zevkinize göre hangi sesleri henüz fazla hissetmek istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz.

Bir kulaklıkta benim yine en işte özelliklerden akraba dışardaki gürültüyü tarafıma yansıtmaması. Fakat dışardaki gürültünün engellenmesi,bulunduğumuz ortama göre tadil gösterebiliyor. Yani tek kütüphane ortamındaki gürültü ile metrodaki gürültü seviyeleri farklıdır.

FreeBuds 5i yerde ayrıntıyı bile düşünmüş ve sessizlik deneyimini özelleştirmek için farklı modlar tasarlamış.

Önceki nesillerde dahi gürültü engelleme özelliği elbette vardı fakat bunu tek tek mikrofona tâbi olarak yapıyordu. 5i ye eklenen çift mikrofonlu gürültü engelleme özelliği ile yerde deneyimin kalitesi dahi 2 kat artıyor diyebiliriz.

Farklı ortamlar için farklı gürültü engelleme modlarından bahsetmiştik. Bu modlar bile, uçak, tren ve metro gibi gürültünün sabit ve yüksek olduğu alanlar için Ultra Mod, üretmek için tercih ettiğimiz kafe restoran gibi alanlar için Genel Mod, kütüphane, ev gibi ortamlar için ise Rahat Mod olarak üç farklı seçenekten söz edebiliriz.

Farklı kullanım ortamlarından bahsetmişken şarj süresinden bahsetmemek olmaz. Bir kulaklık için önemli detaylardan akraba biliyorsunuz.

FreeBuds 5i kutu ile beraberce tam şarj edildiğinde 28 saat süresince kullanım avantajı sağlıyor.

Ben Pazartesi günü tam şarj ile kullanmaya başladım veher gün neredeyse 4-5 saatlik kullanımıma rağmen sonunda Cumartesi günü şarja takmam gerekti. Her gün şarj ile uğraşmak istemeyenler için güzel tek tecrübe. Fakat son gün şarja takmayı unuttunuz ve spora gitmeniz gerekiyor diyelim. Siz kahvaltınızı yaparken FreeBuds 5i’nizi yalnızca 15 dakikalık tek şarja takıp 4 saatlik tek kullanım elde edebilirsiniz.

Kulaklıklarla ilgili yine tek başka tapın dahi hızlı bağlantının sağlanabilmesidir. Başta bile belirttiğim gibi şarj kasasının kapağını açar açmaz ışık yanıyor ve bildiğiniz gibi Bluetooth angajmanlı aslında etkin hale gelmiş oluyor. Böylece bağlamak istediğiniz cihazın bile bluetooth unu açtığınız anda gerçekten sayı hızlı tek ilişki performansı sergiliyor. FreeBuds 5i nin yerde noktada benim en sayı sevdiğim tek özelliği henüz var.

Bilgisayarımda kulaklığım takılı halde tek işlem yaparken tıpkısı anda telefonum çaldığında tek kulaklığı çıkarıp telefonu açmakla uğraşmak tahmin edersiniz ki zahmetli oluyordu.

Bizi yerde zahmetten dahi kurtaran 5i, tıpkısı anda iki cihaza eş zamanlı olarak bağlanabiliyor. Böylelikle bilgisayarda içinizi yaparken tıpkısı anda telefonunuz çaldığında hiç uğraşmadan telefonu cevaplayabilir, kulaklığınızla aramanızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kulaklığınızı cihaza bağladıktan sonra bile cihazla olan işiniz bitiyor diyebilirim aslında. 5i dahi sayı işlemi kulaklık üzerinden sağlayabilirsiniz.

Sesi açmanız için kulaklık üzerinde parmağınızı yukarı kaydırmanız, durdurmak veya başlatmak için çift dokunmanız yeterli olacaktır.

Buna ek olarak Gürültü Engelleme özelliğini dahi kulaklığın üzerine matbu tutarak etkin hale getirebilirsiniz.

İsterseniz tamamen yerde hareketleri özelleştirebilme imkanı bile sağlıyor FreeBuds 5i.

Genel özellikleriyle zaman FreeBuds 5i ‘yi ele aldık. Kablosuz kulaklık arayışında iseniz kibar tasarımı ve rahat taşınabilme özelliğiyle keyifle kullanabileceğiniz tek ürün. Her ortamda farklı gürültü engelleme moduna sahip olması ve uzun şarj süresi ile rahatça yanınızda taşıyabilir, istediğiniz her zihin kullanabilirsiniz.

Bir sonraki videoda görüşmek dileğiyle

Hoşça kalın…

İlandır

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.