Homegrown’dan Jamila Norman, neden neredeyse her şeyi geri dönüştürdüğü hakkında

zenrcade

Active member
Jamila Norman’ın Atlanta West End’deki evinde birkaç ev bitkisi var ve hepsi gelişiyor. Ama arkada yeri olmasına rağmen bahçesi yok.

Bayan Norman, “Arkadaşlarım bunun için beni utandırıyor” dedi. “Bunun için beni hep utandırıyorsun.”

Utanıyor mu? O değil. arkadaşlar şaka mı umalım

Georgia eyaleti için eski bir çevre mühendisi olan 43 yaşındaki Bayan Norman, şehrin ortasında restoranlar ve yerel çiftçi pazarları için organik meyve, sebze ve bitki çiçekleri üreten 3 dönümlük bir tesis olan Patchwork City Farms’ın sahibidir. .

Magnolia Network dizisi Homegrown’un sunucusu olarak bilgisini ve dürtüsünü sonuna kadar getirdi. Her bölümde, Bayan Norman, namı diğer Çiftçi J, birisinin genellikle vahşi ve yünlü bir açık hava alanını güzel, işlevsel bir arka bahçe çiftliğine dönüştürmesine yardım ediyor. (Şovun üçüncü sezonu 1 Nisan’da gösterime girdi.)

Bayan Norman ilk yıllarını Queens, New York’ta geçirdi ve sonunda ailesiyle birlikte Connecticut’a ve ardından Georgia’ya taşındı. Georgia, Atina’daki Georgia Üniversitesi’ne geldiğinde, bir erkek ve kız kulübünde gönüllü oldu ve bazen dikim projelerine yardım etti.

“Bahçıvanlarla hiç büyümedim” diyor. “Ama New York’ta yaşarken, babamın memleketi olan Trinidad’da önemli bir zaman geçirdik. Bu deneyim bana doğayı sevmeyi öğretti.”

Bayan Norman’ın üniversitedeki birkaç arkadaşının, “birkaç hippi anı geçirmek” için gittiği ülkede mülkleri vardı.

“Bu yüzden her zaman doğayla uğraştım” dedi. “Ve ben bir çift dünya burcuyum.” (Özellikle Güneş Boğa ve Yükselen Boğa.)

Astrolojik zorunluluklara rağmen, Bayan Norman’ın Atina’dan Atlanta’ya taşınmasından ve bir kilisenin bahçelerinde yardım etmeye başlamasından birkaç yıl sonra, Bayan Norman’ın Atlanta’ya taşınması uzun süredir ertelenen bir rüya olan 2008 yılına kadar değildi. Daha sonra bir ortaokul çiftliği için arazi kiraladı. 2016 yılında Patchwork City Farms’a ev sahipliği yapan parseli satın aldı. Elverişli bir şekilde, evinden arabayla beş dakika uzaklıkta.

Bayan Norman, “West End’de olmak istediğimi biliyordum” dedi. “Lisedeyken mahallede çok bulundum çünkü orada çok sayıda harika kültürel festival vardı.”

O ve kocası (şimdi boşanmış) bir dizi mülke bakıyorlar. 1920’lerden kalma bir zanaatkarın evi olan bir yer, internette arama yaparken Bayan Norman’ı büyüledi.

“Google’da arattım ve emlakçıma bir bağlantı gönderdim ve ‘Hey, görebiliyorum’ dedim. bu ev?” diye hatırladı. “İnternette aşık oldum ve şahsen gördüğümde ‘İşte bu’ dedim. Benim Bir ev.'”

Jamila Norman, 43

Meslek: Çiftçi, beslenme aktivisti ve “Homegrown” dizisinin sunucusu

DI Neden: “‘Bütün evin pervazlarını kaldıracağım’ gibiydim.” Yatak odamı portakal kabuğundan yapılanlar gibi toksik olmayan şeylerle donatmam aylarımı aldı. Sonra ‘Her şeyi beyaza boyayalım’ diye düşündüm. Tüm hırslarım için çok fazla.

Bunu böyle yapan şey, yüksek tavanlar ve büyük pencereler, üç şömine, taç ve sandalye çıkıntıları ve geniş, açık alanlar – artık genç yetişkin olan üç oğlu için bolca yerdi. Yeni çatı ve güncellenmiş elektrik ve sıhhi tesisat sistemleri çekiciliğe eklendi.

Oturma odasındaki eski meşe döşeme tahtalarındaki çivilerin bazen fırlaması ve Bayan Norman’ın onları yerine çakması gerekmesi önemli değil. Tarih ve süreklilik duygusundan hoşlanır. “Evin aşamalı olarak inşa edildiğini söyleyebilirsin,” dedi, “çünkü yeni bölümlerdeki zeminler dil ve oluk.”

Bayan Norman da aşamalı olarak dekore ediyor. Yıllar önce bir sokak panayırında bir seyyar satıcıdan aldığı Kuba kumaşını astı. Ayrıca Jamaika’dan deniz kabukları, Yunanistan’dan taşlar ve çocukları ile kız kardeşlerinden birinin sanat eserleri sergileniyor.

Ancak tavan arası, son on yılda topladığı ve doğru an gelene kadar geride tuttuğu kilimler, lambalar ve masalarla dolup taşıyor. “Benim erkek çocuklarım var ve senin erkek çocukların olduğunda, onlar gidene kadar tüm iyi şeylerini yapamazsın” dedi. “Onlara ‘Taşınınca yeni bir ev olacak’ diyorum.”

Bahçecilik terimleriyle ifade edecek olursak, Bayan Norman’ın ev dekorasyonu felsefesi tek yıllıklardan çok uzun ömürlü bitkilere yöneliyor. “Yeni şeyler almayı sevmiyorum” dedi. “Zaten var olan ve hala yararlı olan şeyleri aramayı seviyorum. Eski şeylerde değer bulmakla ilgili. Bu bir hodgepodge, ama sevimli.”

Örneğin, Bayan Norman’ın Craigslist’te bulduğu bir teknik çizim masası, mutfak adası için bir tezgah olarak yeniden tasarlandı. Ön kapının yanındaki sarmal portmanto eski bir buluntuydu. Yemek odasındaki masa, sandalyeler ve kilim emlak satışından. Taşınan bir arkadaş, merak dolabının yanından geçti. Çalışma masası dolabı, Bayan Norman’ın eski kocasına ait bir masanın üzerinde duruyor.

Bir süre önce, bir komşunun verandasında üç sandık gördü ve başarılı bir teklif verdi. Sandıklar artık (zaman bulduğunda) tekrar birleştirmek için ayırdığı yorganın parçalarını ve kendisi, birkaç şanslı arkadaşı ve ailesi için ürettiği ev yapımı cilt ve saç bakım ürünlerinde kullandığı uçucu yağları saklıyor. .

Oturma odasındaki iki çekyattan biri bir arkadaştan geldi; diğeri nadir bir mağaza satın alımıydı. Bayan Norman’ın annesi Raabia sayesinde her ikisi de yakın zamanda turkuaz kaplamalarla yenilendi.

“Kanepeleriniz düzensiz görünüyor” dedi. Sana bir şey aldım.” İçeri giriyor ve her şeyi düzenliyor ve yeniden düzenliyor,” dedi Bayan Norman şefkatle.

Eskiye ve kullanılmışa olan bu saygı temeldir. Bayan Norman, onu geçim kaynağı ve aşkı olan ülke ile ilişkilendirir.

“Bu, işleri halletmekle ilgili,” dedi. “Meşe kalaslar birinin ormanından geldi. Tuğlalar – onlar topraktan. Yapılı bir çevrede doğanın bir uzantısı.”

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemelerini almak için buradan kaydolun.