Hamptons’ta doğmak bir şeydir. Kalmak bambaşka bir şey.

zenrcade

Active member
Robyn Diederiks-Henderson, New York, Montauk’ta annesinin restoranlarında hizmet vererek büyüdü. Uzun süredir erkek arkadaşı ve iki yıldır evli olduğu kocası Dylan Henderson, Southampton’da doğup büyüdü.

Ancak doğuştan gelen haklar, Long Island’ın en ünlü tatil beldelerinde sizi çok uzağa götürmez.

“Para içinde doğmadığımız için,” dedi Henderson, “milyarderler kulübüne girmek gibi hissettiriyor.” Southampton’da yaşamak, burada doğup büyümek ve daha fazla yer kalmadığını hissetmek göz korkutucu olabilir. bir.”

Tanışıp birlikte yaşamaya karar veren çift, ilk evlerini oda arkadaşlarıyla paylaştı. 20’li yaşlarının ortalarında bir daire bulamadılar ve Bay Henderson’ın annesinin yanına taşınmak zorunda kaldılar.

Tasarruf ettiler ve sonunda Hamptons için bir haber ve seri ilan sitesi olan 27East.com’da karşılayabilecekleri iki yatak odalı bir daire buldular. Daireyi dört yıldır ellerinde tutuyorlar ve hatta pandemi sırasında kira indirimi için pazarlık yapmayı bile başardılar. Ama sadece o ve en büyük oğlu Remington, 12 kaldığında taşındılar ve iki yıl önce ikinci oğulları Charlie geldi.

Bayan Diederiks-Henderson gülerek “Duvarlar küçülüyor” dedi. “Çünkü büyüyoruz.”

Bir evleri olduğu için şükretseler de, mevcut yaşam koşulları sürdürülemez. “Bu ideal bir durum değil” dedi. “Ana yol üzerindeyiz ve çocuklarımız dışarıda oynayamıyor, çamaşırhanemiz yok ve bebek odamızda uyuyor. Normalde aileni ağırlamak için daha büyük bir eve taşınırdın ama bizim bölgemizde kira olduğu için bu bizim için mümkün değil.”

İkili, yolculuğun bir saat veya daha fazla sürebileceği daha uzak yerler aramaya istekli, ancak son dört yıldır yaşadıkları toplulukla anlamlı bir bağ var.

Bayan Diederiks-Henderson, “Oğlum otistik ve buradaki okul bizim için son derece önemli” dedi. “Onu burada, hayatı boyunca eğitim gördüğü yerde tutmak önemli.”

Southampton Union Ücretsiz Okul Bölgesi “inanılmaz” diye ekledi. “Onlardan istediğimiz hemen hemen her şeyi yaptılar.”

Hem Bay Henderson hem de Bayan Diederiks-Henderson, topluluklarına girişimci bir ruh getiriyor. Bir ev şefi işletmesi olan Robyn’s Kitchen’ı yönetiyor ve kişisel bir antrenman şirketi olan Finesse Athletics’i yönetiyor.

Bay Henderson, “Sekiz yıldır antrenman yapıyorum” dedi. “Pandemi döneminde spor salonları kapalıydı ve bilgim vardı.”

Şirketini kurmaya karar verdi. “Gerçekten, gerçekten korkutucuydu” dedi.

1.500 Dolar | Southampton, New York

Robyn Diederiks-Henderson, 32; Dylan Henderson, 31

Meslek: O kişisel bir aşçı ve o da kişisel bir eğitmen.

Girişimcilik Hakkında: Bayan Diederiks-Henderson bir paket servisi olan restoranın masalarında beklerken bir müşteri ona bir akşam yemeği organizasyonuna yardım edip etmeyeceğini sordu. Akşam yemeğinden 30 dakika önce geldi ve müşteri havaya uçtu. “Hayatımda ilk kez bir akşam yemeği partisi verdim” dedi. “Ertesi gün biri beni bu partide aradı ve yaz boyunca ailesine yemek yapıp yapamayacağımı sordu. Bana yemek pişirmek için mümkün olduğunu düşündüğümden daha fazla para teklif ettiler. İşte o zaman ‘Oh, gerçekten bundan hayatımı kazanabilirim’ diye düşündüm.”

Ayıklık hakkında: Bayan Diederiks-Henderson ve Bay Henderson, ilişkilerinden birkaç yıl sonra birlikte ayıldılar. Bayan Diederiks-Henderson, “Nasıl birlikte gerçek insanlar olacağımızı bulduk” dedi. “Oldukça ağır alkolikler ve uyuşturucu bağımlılarıydık ve henüz kim olduğumuzu bilmiyorduk. Kendimi yemek pişirirken buldum ve o kendini spor salonunda buldu. Artık korkunun benim sözlüğümde bir kelime olmadığını biliyorum. Hayat tüm derslerdir. Bunu ayıklık sayesinde öğrendim.”

Bay Henderson ve eşinin düzenli bir müşteri tabanı var. Ancak çalışma programları, yaz ziyaretçilerinin Southampton’a mevsimsel akışını yansıtıyor.

Henderson, “Bütün yaz boyunca para kazanabilirsem, belki burada bir ev alabilirim,” dedi. “Ama bu çok inişli çıkışlı olduğu için gerçekten zor. Büyük bir finansal belirsizlikle yaşıyoruz.”

Önemli bir turizm destinasyonunda kök salmanın temel bir sorunu var: Gelir getiren ziyaretçi akını, konut maliyetini bu kadar fahiş yapanla aynı akın.

Bayan Diederiks-Henderson, “Yaz aylarında ziyaretçiler ve burada yaşayan insanlar arasında gerilim olur” dedi. “Sadece o kadar çok insan için kaynağımız yok. İnsanların burada hala yeni araziler üzerinde inşaat yapmasına izin verilmesi beni hala deli ediyor.

Çocukluğunu, arkadaşlarıyla birlikte Manhattanlılarla dalga geçtiği günleri hatırlıyor. “‘Kasabanın aptalları’ derdik.” Bu sadece gençken kullandığımız cahil bir terimdi. Çılgınca olan şey, o zamanki katılımın nasıl olduğuna dönüp baktığımda, şimdikiyle karşılaştırıldığında hiçbir şeydi. Aynı zamanda artık bir yetişkinim ve insanları nesne olarak değil, insan olarak görüyorum. Yani buradaki gerilim mutlaka insanlardan kaynaklanmıyor, kaynak eksikliğinden kaynaklanıyor. Biraz burukluk var.”

Şehrin mevsimsel zenginliklerine dalmışken o acıyı taşımak yalnızlık olabilir. Bay Henderson, “Müşterilerimin hepsi iyi durumda,” dedi. “İş yaptığım herkesin kişisel bir eğitmen tutacak kadar parası var, bu yüzden konut konusunda korku ve belirsizlik hissetmiyorlar. Buraya gelip evleri alan onlar. Bu yüzden bu dinamikle mücadele ediyorum.”

O ve karısı, yaklaşık 100.000 dolara satılan ve şimdi rutin olarak milyonlar getiren çocukluk mahalle evlerini hatırlıyorlar. Bayan Diederiks-Henderson, kısa süre önce Montauk’ta 3,75 milyon dolara satılan bir karavan evine hayran kaldı.

“En iyi arkadaşım bu karavan parkında büyüdü ve orada yaşayan çocuklarla dalga geçtiğimi hatırlıyorum – güçlü bir üçüncü sınıf öğrencisiydim,” dedi gülerek. “Ama şimdi insanlar orada yaşamayı göze alamıyor. Bir karavan parkının amacı bu! Bunu karşılayabilmelisin.”

Çift, kiralık daha büyük bir daire veya ev ararken, ayda 12.000 dolardan daha azına değecek bir şey bulamadılar. “Daha az ödeyin,” dedi Bay Henderson, “ve bir ayakkabı kutusu alırsınız.” Bu bir yıllık kiralama için. İnsanlar yazlık kiralama rezervasyonu yaptıklarında, bulundukları yere bağlı olarak ayda 100.000 dolar kazanabilirler. Yani gerçekten tüm piyasayı alt üst ediyor. Airbnb yıl boyunca kiralananları mahvetti. Bir gecede 1.500 veya 3.000 dolar kazanabilirsen, alacaksın.”

Bayan Diederiks-Henderson, kocasının, yerel bir aileye satış yapmaya öncelik vermek istedikleri için kendilerine uygun fiyata bir ev satacak yaşlı bir çiftle tanışacakları hayalini kurduğunu söyledi. “Bunu neden yapsınlar ki?” dedi. “Bu, içinde yaşadığımız türden bir dünya değil. Neden mümkün olduğu kadar çok para kazanmaya çalışmasınlar? Bize doğru olanı yapmamız öğretilmedi. Bize mümkün olduğu kadar çok para kazanmamız öğretildi.”

Sezon dışında kaç evin boş ve kullanılmadığını fark ettiğini söylüyor. “Son zamanlarda buradaki evlerin yaklaşık yüzde 30’unun yıl boyunca dolu olduğunu duydum” dedi. “Hepimiz burada yaşamak için mücadele ediyoruz. Yemek yapan, temizlik yapan, hizmet veren, buranın bakımını yapan insanlarız. Bize yer yok ve tüm bu boş evlerle çevriliyiz.”