Güçlü Emlakçılar Grubu başkanı cinsel taciz iddiaları üzerine istifa etti

zenrcade

Active member
Güçlü Ulusal Emlakçılar Birliği’nin başkanı, Haberler’ın, kadınların uygunsuz dokunma ve saldırgan fotoğraf ve metinler göndermeyi içeren bir davranış modeli sergilediği yönündeki şikayetlerini detaylandıran bir makale yayınlamasından iki gün sonra istifa etti.

Röportajlara, bir davaya ve şirket içi bir rapora göre birçok kadın, grubun başkanı Kenny Parcell tarafından taciz edildiklerini veya uygunsuz davranışlara maruz kaldıklarını söyledi. 50 yaşındaki Bay Parcell, Times’a verdiği yazılı yanıtta iddiaları reddetti.

Emlak haber sitesi Inman’ın Pazartesi günü bildirdiği üzere NAR, Bay Parcell’in istifasını doğruladı.

Bay Parcell, kar amacı gütmeyen kuruluşun kademelerinde yükselen ve en üst pozisyonunu almadan önce birçok üst düzey liderlik pozisyonunda bulunan başarılı bir Utah emlakçısıydı. Bir yıllık başkanlık dönemi Kasım ayına kadar bitmeyecekti. Bay Parcell’in avukatı yorum talebine hemen yanıt vermedi ancak Bay Parcell istifa ettikten sonra bile iddiaları reddetmeye devam etti.

NAR İcra Komitesi ve Yönetim Kuruluna yazdığı bir mektupta “İstifam, bana karşı kategorik olarak yanlış olan bir dizi iddianın ardından geldi” diye yazdı. “Karakterime zarar vermek isteyenlerin ve iyi niyetli eylemlerimi yanlış tanıtmalarından derin endişe duyuyorum.”

NAR’ın bir temsilcisi, bir e-posta açıklamasında, gelecek dönem başkanı Tracy Kasper’ın derhal başkanlığı devralacağını ve Bay Parcell’in pozisyonunu devralacağını söyledi.

Bayan Kasper, NAR üyelerine yazdığı bir notta şöyle dedi: “Büyük bir endişe, öfke ve hayal kırıklığı olduğunun farkındayız ve bize ulaşıp hikayelerini paylaşan insanlara ve hikayelerini paylaşan sizlere teşekkür etmek istiyoruz.” perspektif.” son birkaç gün içinde. Çalışanlarımıza ve üyelerimize olan bağlılığımız değişmez ve misafirperver, güvenli ve saygılı bir işyerini teşvik etme yöntemimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Chicago merkezli kar amacı gütmeyen kuruluşun 1 milyar dolardan fazla varlığı var ve Realtor markasının sahibi. 1,5 milyon aidat ödeyen üyesiyle Amerikan emlak sektörüne hakimdir ve onu ülkedeki en büyük profesyonel kuruluş haline getirmektedir.

Times’ın Cumartesi günü makaleyi yayınlamasının ardından Bay Parcell’in istifası yönünde çağrılar dile getirildi. Ertesi gün Compass’ta emlakçı olan Jason Haber, Change.org’da Bay Parcell’in istifası çağrısında bulunan bir imza kampanyası başlattı.

“İnternette baktığımda, emlakçıların ve emlakçıların sadece eylemlerden endişe duyduklarını söyleyen değil, aynı zamanda onları kınayan ve değişim çağrısı yapan açıklamalar yapmalarını bekliyordum ama hiçbir şey yoktu.” Sayın Haber imza kampanyasını neden başlattığını açıkladı. “Temsilcilerden yaklaşan konferanslar için konuşmacılar istedim ve konuşma pozisyonlarını geri çekmelerini istedim. Organizasyona çok fazla baskı uyguluyoruz.”

Bay Parcell hakkındaki şikayetler, Bay Parcell ile rızaya dayalı bir ilişkisi olduğunu söyleyen eski bir çalışan olan Janelle Brevard’ın gruba ırksal ve cinsel ayrımcılık ve taciz nedeniyle dava açmasının ardından ortaya çıktı.

Siyahi Bayan Brevard, 2019’dan 2022’ye kadar grubun podcast’lerini ve videolarının yanı sıra pazarlama materyallerinin çoğunu denetledi. İlişkileri sona erdikten sonra toplantılardan ve iş seyahatlerinden men edildiğini, açtığı davaya göre beyaz olan Parcell’in kendisini kovmakla tehdit ettiğini söyledi.

Bayan Brevard, ilişkilerinin sona ermesinden birkaç ay sonra, Eylül 2022’de serbest bırakıldı. Kendisi, Bay Parcell’in davranışları hakkında kuruluştaki cinsel taciz iddialarını soruşturmakla görevli bağımsız bir soruşturmacıya şikayette bulunan dört kadından biriydi ve işini kaybeden tek kişiydi. Davasında diğer üç kadının beyaz olduğu belirtildi. NAR ile anlaşmaya varılmasının ardından Temmuz ayı başında davasını geri çekti

NAR’ın kıdemli etkinlik yapımcısı Jennifer Braun, İnsan Kaynakları’na Bay Parcell ile iki karşılaşma hakkında dahili bir rapor sundu. Times’a, 2018 yılında Washington’da düzenlenen bir konferansta Bay Parcell’in gömleğini düzeltmesine yardım etmesini istediğinde ellerini pantolonunun altına soktuğunu söyledi. Başka bir olayda, boşalmayı simüle ettiğini ve ona başka bir meslektaşının odasında mastürbasyon yaptığını söylediğini söyledi.

Başka bir iddianamede, bir NAR yöneticisi kıdemli bir başkan yardımcısına, iki çalışanın geceyi Bay Parcell’in Utah’taki evinde geçirmek için “uygunsuz bir davet” olarak tanımladığını öğrendiğini belirten bir not gönderdi. Ayrıca nota göre, onlara, CEO’nun kıdemli başkan yardımcısıyla paylaştığı kasık fotoğraflarını da gönderdi. Times fotoğrafları inceledi.

Bay Parcell tüm iddiaları reddetti.

Organizasyon ve bağlı kuruluşlarından 29 çalışan ve eski Times yöneticisi, Bay Parcell ve diğer yöneticilerin cinsel taciz, ayrımcılık ve misilleme şikayetlerine rağmen, NAR yöneticilerinin kötü davranış kültürünü yeterince ele almadığını söyledi.

Sektördeki diğer kişilerle birlikte değişim için kampanya yürüten Bay Haber, Bay Parcell’in istifasının “bir ilk adım” olduğunu söyledi. “NAR’da var olan zehirli ortam Kenny Parcell başkan olmadan önce de mevcuttu, bu da demektir ki o ayrıldıktan sonra da böyle olmaya devam edecek.” Yani bu son değil, işimizin başlangıcı.”