Giuliani’nin Yukarı Doğu Yakası’ndaki dairesi satılık

zenrcade

Active member
45 East 66th Street’teki 10W dairesi Temmuz ayında 6,5 milyon dolara satışa sunuldu. Savaş öncesi dairenin “bol güneş ışığı alan, yüksek tavanlı ve güzel parke zeminli” olduğu belirtiliyor. Düzen “iyi düşünülmüş ve davetkar”. Yemek odası “sakin bir kahvaltı veya keyifli bir akşam yemeği için idealdir.” Bu kooperatif binasında “evcil hayvanlar da kabul edilir”.

Satıcı Rudolph W. Giuliani parayı kullanabilirdi.

Avukatı Adam Katz, 79 yaşındaki Bay Giuliani’nin “meteliksiz” olduğunu göstermek için dairenin sergi amaçlı satışa çıkarılmasıyla ilgili bir makale sundu.

Bu, bu ayın başlarında, 2021 yılında Bay Giuliani ve Fox News’e seçmen sahtekarlığıyla ilgili asılsız iddialar nedeniyle dava açan bir oylama teknolojisi şirketi olan Smartmatic’in avukatlarının, Bay Giuliani’nin mali durumunu paylaşım yapmamak için bir bahane olarak kullandığını savunduğu bir duruşmada gerçekleşti. keşif belgeleri.

Duruşmada Bay Katz, “57.000 dolarlık telefon faturasından önemli ölçüde daha fazlasına kadar ödemediği birçok fatura” olduğunu söyledi. “Bunun Bay Giuliani için çok aşağılayıcı olduğunu düşünüyorum.”

“Amerika’nın belediye başkanı” için bu büyük bir düşüş; dava, Bay Giuliani’nin karıştığı birçok hukuki konu arasında yer alıyor. Geçen hafta, eski Başkan Donald J. Trump’a yönelik gasp suçlamaları nedeniyle kendisini Atlanta hapishanesine teslim etti. Bay Giuliani’nin suç ortağı olduğu belirlendi.

Tartışma sadece Bay Giuliani’nin itibarına değil aynı zamanda dairenin itibarına da zarar verdi. 2021’de FBI tarafından arandı ve Nobu ve Bergdorf Goodman’a yakınlığı gölgede kaldı.

Kooperatif için çeşitli teklifler alan lüks emlakçı Dolly Lenz, yıllar önce Bay Giuliani’nin orada yaşamasının potansiyel alıcılar için “çok olumlu bir şey” olduğunu söyledi.

“Sanki Amerika’nın belediye başkanı bu binayı seçmişti; aynı binada yaşadığı için tüm bunlar ona atfedilen çok güzel şeyler” dedi. Ancak bugün Bayan Lenz “bunun çok farklı olacağından şüphelendiğini” söyledi.

Sotheby’s’in şu anda Bay Giuliani’nin dairesini listeleyen temsilcisi, New York Magazine’in bir zamanlar başka bir itibarsız mal sahibinin mülkünü (Bernie Madoff’un Manhattan’daki çatı katını) pazarlamak için işe alındığında “düşen yıldızların komisyoncusu” olarak adlandırdığı Serena Boardman’dır. Yorum taleplerine yanıt vermedi. Bay Katz da cevap vermedi.

Çatı katı

Bay Giuliani’nin eski eşi Judith Giuliani, dairenin görkemli günlerinin Bay Giuliani’nin 11 Eylül sonrası ulusal çapta tanınan bir isim olarak zirvesine denk geldiğini hatırladı.

2002 yılına kadar O dönemde New York Post’un haberine göre, belediye başkanı olarak görev süresi sona erdi ve bir otelde kalırken Yukarı Doğu Yakası’nda daire aramaya başladı.

Kendi vücut ağırlığına uygun bir eve ihtiyacı vardı ve yerleşmek üzere değildi. Bayan Giuliani en üst katta bir daire istediğini söyledi.

Bazı görüşmelerin ardından 66. Cadde’deki kooperatifi 4,77 milyon dolara güvence altına aldılar.

“Biz satın almaya karar verene kadar daireyi görmedi” diyen kadın, iç tasarım ve dekorasyonunu kendisinin yaptığını da sözlerine ekledi. “Buldum, süsledim, onun evi yaptım.”

Bayan Giuliani, orada birçok öğle yemeğine, tatile ve yardım etkinliğine ev sahipliği yaptığını ancak asıl endişesinin iş değil, arkadaşlarını ve ailesini ağırlamak ve eğlendirmek olduğunu söyledi.

Bay Giuliani ile 15 yıldır evli olan 68 yaşındaki Bayan Giuliani, “Burası bizim için bir yuvaydı” dedi. “O benim erkeğimdi ve eve gelmeyi severdi” dedi. “Mola verdiği bir yerdi.”

Panelli kütüphane odasına Bayan Giuliani, Bay Giuliani için “puro içebileceği, rahatlayabileceği ve Yankee oyunlarını izleyebileceği” özel bir nemlendirme sistemi ve plazma televizyon kurdu.

Bayan Giuliani, dairenin ana avantajlarından birinin “barındırma için inşa edilmiş” olması olduğunu söyledi. “Yemek odası 40 kişiliktir” dedi. “Temalı akşam yemeklerime ev sahipliği yapmayı çok sevdim; Paskalya için Paskalya yumurtası yapmayı, Sevgililer Günü; ben bununla tanınırım, hâlâ da öyle.” Giuliani’nin konuk listeleri de aynı derecede etkileyiciydi; Etkinliklere diğerlerinin yanı sıra Kissingers, Vera Wang ve George Pataki’nin de katıldığını söyledi.

Orada da zor zamanlar geçti. Bayan Giuliani, “Rudy ilk tanıştığımızda prostat kanserine yakalanmıştı ve bunu biz de bu dairede yaşadık” dedi.

Bay Giuliani’nin yıllar içindeki emlak portföyü aynı zamanda 2004 yılında 3,2 milyon dolara satın aldığı Hamptons’taki bir evi, Midtown Manhattan’daki ünlü Nat Sherman sigara içme salonunda özel bir dolabı ve Palm Beach’teki iki apartman dairesini de içeriyordu. 2009’da Florida’dayken New York Daily News’e “sadece şunu yap, biraz golf oyna ve rahatla” demişti.

Ancak Yukarı Doğu Yakası’ndaki daire servetinin merkezi olmaya devam ediyor. Gotik tarzdaki apartman kompleksi 1906 ile 1908 yılları arasında inşa edilmiş ve 1977’de bir dönüm noktası ilan edilmiştir.

Mimarlar binanın en üst katında yeni bir çatı katı uzantısı inşaatı talep ettiğinde Bay Giuliani inşaatı engellemeye çalıştı. 2014 yılında Curbed, Bay Giuliani’nin avukatı Brian Morgenstern’in “çatı katındaki çatı katındaki çatı katının” çok fazla olduğunu söylediğini bildirdi.

Bay Giuliani’nin endişesi, o sırada dairesinin en üst katta olması ve kendi çatı katı statüsünü kaybetmek istememesi olabilir.

“Biz onu satın aldığımızda çatı katıydı. Çatı katında yaşaması Rudy için son derece önemliydi” dedi.

Ekleme, Simgesel Yapıları Koruma Komisyonu tarafından onaylandı.

Bay Giuliani artık dümende değildi.

“Rudy’ye en iyisini diliyorum.”

Evliliği yakında başarısız olacaktı.

Bayan Giuliani 2018 yılında boşanma davası açtı. Bay Giuliani’nin Bay Trump’la ilişkileri tüm hızıyla devam ediyordu ve kamuoyu ona karşı dönmeye başlamıştı. Bayan Giuliani, 2019’da Times’a, boşanmadan dolayı hakkı olduğuna inandığı şeyi almak için verilen hukuki mücadeleyi anlatırken, “11 Eylül’ün kahramanının bir yalancı haline geldiğini öğrendiğim için üzgünüm” dedi.

Daireyi dekore etmesine ve partileriyle ilgili güzel anıları olmasına rağmen, avukat Dror Bikel tarafından temsil edilen Bayan Giuliani, “Hayatıma devam etmek istedim” dedi. “Bir zamanlar çok saygın bir belediye başkanı olan New York şehrinin belediye başkanı oldu. Bu yüzden bu daireye sahip olması mantıklı görünüyordu.”

Ancak Bayan Giuliani “burası artık evde değil” dedi. 2020’de bir podcast dizisi için kütüphanede çekim yapma kararı “beni şaşkına çevirdi”. Ve ardından, Bay Trump’ın kişisel avukatı olarak Ukrayna’daki işlerine yönelik ceza soruşturmasının bir parçası olarak FBI baskını geldi.

Bayan Giuliani, “İşler nasıl biterse bitsin, o dairede çok çok güzel anılar vardı” dedi. “Ve bir sonraki kişiye de iyi şanslar diliyorum ve Rudy’ye de iyi şanslar diliyorum.”

Alain Delaqueriere araştırmaya katkıda bulunmuştur.