FIBA, olaylı Gürcistan – Türkiye maçının cezalarını açıkladı

zenrcade

Active member
FIBA, olaylı Gürcistan – Türkiye maçının cezalarını açıkladı class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye ile Gürcistan arasında oynanan FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2022) maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak, her iki ulusal federasyondan gelen iddiaların akabinde, FIBA tarafından aclan soruşturma sonuçlandı.

FIBA yönetmeliği uyarınca, Disiplin Kurulu’nun aldığı yaptırım kararları şu şekilde:

Gürcistan Basketbol Federasyonu’na 40.000 CHF para cezası.

Türkiye Basketbol Federasyonu’na 15.000 CHF para cezası.

Goga Bitadze 15 1000 İsviçre Frangı (CHF) para cezası öncü ve üç yıllık tek denetimli serbestlik süresine tabi tutuldu. Oyuncu, gözetim süresi içinde tıpkısı veya nitelik tek suçu işlerse, yeni suç için uygulanan herhangi tek yaptırıma ek olarak birden 5 resmi maçtan uzaklaştırılacaktır.

Duda Sanadze 3 1000 CHF para cezası öncü ve üç yıllık tek denetimli serbestlik süresine tabi tutuldu. Oyuncu, gözetim süresi içinde tıpkısı veya nitelik tek suçu işlerse, yeni suç için uygulanan herhangi tek yaptırıma ek olarak birden 1 resmi maçtan uzaklaştırılacaktır.

Tornike Shengelia 5 1000 CHF para cezası öncü ve üç yıllık tek denetimli serbestlik süresine tabi tutuldu. Oyuncu, gözetim süresi içinde tıpkısı veya nitelik tek suçu işlerse, yeni suç için uygulanan herhangi tek yaptırıma ek olarak birden 2 resmi maçtan uzaklaştırılacaktır.

Furkan Korkmaz 6 1000 CHF para cezasına çarptırılır ve üç yıl gözetim altına alınır. Oyuncu, gözetim süresi içinde tıpkısı veya nitelik tek suçu işlerse, yeni suç için uygulanan herhangi tek yaptırıma ek olarak birden 3 resmi maçtan uzaklaştırılacaktır.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.