Facebook ve Instagram ile mükemmel daireyi bulun

zenrcade

Active member
Çoğumuz sosyal medyayı eski arkadaşlar veya yeni modalar, dans hareketleri veya evcil hayvan videoları bulmak için kullanırız, ancak Mikhail Lapushner için her şey mükemmel daireyi bulmakla ilgiliydi.

Jenna Driggers, Lapushner’a “Bu daireyi bulabilmemiz için – tamamen kocamdı,” dedi. Beş yıldır evliler.

Bay Lapushner gülümseyerek, “İltifatlarımı nereden alabilirsem almalıyım,” dedi.

Salgının başlangıcıydı ve çift, tüm arkadaşlarının şehirden kaçtığını hissetti.

Bayan Driggers Lapushner, “Herkes Florida’ya taşındı” dedi. “Çoğunlukla Miami.”

Bay Lapushner, “Florida’ya ne diyorsunuz?” diye ekledi. “Altıncı bölge mi?”

Ama ayrılmak istemediler.

Onlar yeni ebeveynlerdi – oğulları Alexander 2019’da doğdu – ve her ikisi de uzun yıllar şehirde yaşadılar. Bayan Driggers Lapushner, Rhode Island’da büyüdü ve çocukluğunda şehre bale yarışmaları için geldiğini hatırlıyor; Üniversite için New York’a taşındı ve hiç ayrılmadı. Bay Lapushner’ın ailesi, 1979’da Sovyetler Birliği’nden kaçan mülteciler olarak geldi ve o zamandan beri orada kalıyor.

“Biz New Yorkluyuz,” dedi, “kasabada kalmak istedik.”

Çift, Midtown East’te yaşamış ve ebeveynliğin ilk yoğun, baş döndürücü günlerini kucaklamıştı. Bay Lapushner, “İlk sekiz ay, henüz yürüyemediği için balayı gibiydi,” dedi. “Gerçekten, gerçekten özeldi.”

Ama oğlu büyüdükçe dairesi küçülüyormuş gibi geldi. “Şehirden ayrılmamaya karar verdiğimizde,” diye hatırladım, “‘Tamam, internete girip her fırsatı değerlendirmek istiyorum’ dedim.”

Aramasını geniş tuttu, yalnızca Manhattan’da değil, Brooklyn ve Long Island City’de arama yaptı. Bay Lapushner için coğrafya, binanın kalitesinden çok daha az önemliydi. “Yeni bir bina istedim,” dedi, “birinci sınıf olanaklar.”

Birçok ev arayan kişinin yaptığı gibi StreetEasy veya Zillow’a dönebilirdi ya da geçmişte ona yardımcı olan yakın bir emlak arkadaşına dönebilirdi. Bunun yerine Facebook ve Instagram’a döndü.

“Sosyal medyanın zaman alıcı olması şaşırtıcı değil,” dedi, “ama bu durumda bana zaman kazandırdı. Ve hepimizin bildiği gibi, zaman hayattaki gerçek lüks.”

7.800 Dolar | Yukarı Batı Yakası, Manhattan

Mihail Lapushner, 53; Jenna Drigger’in Lapusner’ı, 36

Meslek: O bağımsız bir risk sermayedarı ve o bir çevrimiçi reklamcılık şirketi olan Innovid’de yönetici asistanı.

Amerika’daki üretim hakkında: Bay Lapushner’ın ailesi Rus mülteci olarak New York’a geldiğinde İngilizce bilmiyordu. “Amerikan Rüyası’nın para kazandığını sanıyordum” dedi. “Ben de Wall Street’e gittim.” 24 yaşında UBS’de başkan yardımcısı oldu, ardından kendi işini kurdu ve şu anda kripto para birimlerine odaklanıyor.

Genişleyen bir mahallede: Bay Lapushner ve Bayan Driggers Lapushner yaşamayı hiç düşünmediler mahallelerinde, ama şimdi ne kadar geniş hissettirdiğine bağlılar. Bay Lapushner, “Beni hemen etkileyen şey, bu mahallenin diğer mahallelerde bulamayacağınız bir ferahlığa sahip olmasıydı” dedi. “Kendinizi aynı anda banliyöde ve New York’ta gibi hissediyorsunuz. Artık Manhattan’da başka bir yerde yaşamayı hayal edemiyorum.”

Bay Lapushner, kariyerinin başlarında çeşitli platformlara yatırım yaptığı için sosyal medya hakkında bir iki şey biliyordu. “Erken gelişime dahil olan biri olarak, bunun toplumumuza ne yaptığı ve neden bir insanın hayatındaki en büyük zaman kaybı olabileceği hakkında başkalarının sorduğu soruların çoğuna sahibim” dedi. ”

Yine de aramalarına ne kadar hızlı yanıt vereceklerini görmek için algoritmaları denemek istiyordu. “Bazen tüm çıkarlarımızı gözeterek bizi rahatsız edebilen algoritmalar,” dedi, “bu durumda tam olarak aradığım şey buydu. Ve algoritmalar bana gerçekten çok iyi hizmet etti.”

“NYC’deki en iyi olanaklar”, “squash kortu”, “tenis kortu”, “basketbol sahası”, “oyun odası” gibi anahtar kelimeler için Facebook ve Instagram’da arama yapmaya başladı – kendisinin ve karısının umduğu her şey.

Bu, Manhattan’ın Yukarı Batı Yakası’ndaki bir gelişme olan Waterline Square için hem Facebook hem de Instagram’da bir reklamdı ve kısa süre sonra dikkatini çekti. Aradığı hemen hemen tüm olanakların yanı sıra lobideki büyük bir merdiven görüntüsünü gördü ve bağımlısı oldu.

Bayan Driggers Lapushner, “Baş medya sorumlularının kim olduğunu bilmiyorum,” diye ekledi, “ama gerçekten iyi iş çıkardılar. Gerçekten hızlı ve çok doğruydu.”

Haziran 2020’de, kompleksin üç binasında bulunan iki yatak odalı bir daireyi incelediler. Tesisin inşaatı henüz tamamlanmamıştı, ancak iki banyosu ve geniş koridorları, geniş yatak odaları ve yerden tavana pencereleri ile gördükleri birim karşısında şimdiden hayran kaldılar.

Dört ay sonra, taşınan ilk sakinler arasındaydılar.

Binanın bir bahçesi olmasını ve kaydolan sakinlerin her Salı kapılarına yapraklı yeşillikler getirilmesini seviyorlar. Bayan Driggers Lapushner, Union Square yakınlarındaki ofisine gidip gelme kolaylığından ve her ikisi de tesis bünyesindeki 4 yaşındaki Samoyed Alpha’larının yanında oturan evcil hayvandan hoşlanıyor.

Ama hepsinden önemlisi, özellikle İskender için binada sunulan aktiviteleri ve bununla birlikte gelen topluluk duygusunu seviyorlar.

Bay Lapushner, “Basketbol, futbol ve tenis oynuyor” dedi. “Okuldan sonra her gün farklı bir aktivitesi var – hepsi içeride. Ayrıca golf simülatörünü ve müzik odasındaki davulları dört gözle bekliyor. Soğuk sabahlarda parmak arası terliklerle bir bornoz giyebilir ve doğruca havuza gidebiliriz. Sonra yukarı gelir ve kestirir. Çocuğu kışın dışarı çıkarmak mı? Aman Tanrım, sonsuza kadar sürüyor. Binadan hiç ayrılmadığımız ve yine de yapmak istediğimiz her şeyi yaptığımız Pazar günleri vardı.”

Ailenin takdir ettiği şey sadece rahatlık ve rahatlık değil, aynı zamanda Bay Lapushner’ın sürekli olarak geri döndüğü ana istek: “Bütün bunlar bize zaman geçirme lüksünü veriyor.”

Bazı olanaklar binanın sosyal kulübüne ücretli üyelik gerektirse de, Bay Lapushner, Waterline’ın lüksünün çoğunu binanın konut piyangoları aracılığıyla satılan daha uygun fiyatlı birimlerinde yaşayan komşularıyla paylaşma fırsatı için özellikle minnettar olduğunu söyledi. dağıtılmış

Bay Lapushner, bazı binaların uygun fiyatlı birimlerinde kiracıları ikinci sınıf vatandaş gibi hissettirirken, bunun kendi binasında olmadığını söyledi.

“Bu bina toplumu çok vurguluyor” dedi. “Süper zengin insanlar ve yeni gelen insanlar var ve çocuğumuz tüm bu ailelerle ilişki kurma fırsatına sahip. Bu çok güzel. Gerçekten bir vaha.”

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemelerini almak için buradan kaydolun.