Colin King’in sehpayı kurmak için adım adım kılavuzu

zenrcade

Active member
Onları Instagram’da ve tasarım dergilerinde görürsünüz: Bir oturma odasını birbirine bağlayan ve ev sahiplerinin muhteşem zevkini gösteren mükemmel bir şekilde oluşturulmuş bu sehpalar.

Bu tablo manzaraları nasıl bir araya geliyor? Birisi hangi aksesuarların kullanılacağına nasıl karar verir? Ve benzer bir resmi kendi evinizde – çok fazla veya çok az şey yapmadan nasıl oluşturabilirsiniz?

Aranan bir iç mimar olan Colin King, bunu nasıl yaptığını göstermek için bir muhabiri TriBeCa çatı katına davet etti.

Roman ve Williams Guild ve Anthropologie gibi şirketler için fotoğraf çekimleri ve Architectural Digest gibi dergiler için evler tasarlayan Bay King, genellikle mimarlar ve iç mimarlar bittikten sonra gelir. Ardından odaların parlamasını sağlayan son rötuşları yapıyor.

Mart ayında Rizzoli’de Düzenleme Şeyler adlı bir kitap yayınlayan Bay King, “Benim için stil bir bakış biçimidir” dedi. “Eve neşe getiren basit hikayeler yaratmakla ilgili. Bir kase, bir şamdan, bir dal – tüm bunlar düzenlendiğinde bir nesneden çok daha fazlası olabilir.

Kendi ifadesiyle, “Bu, yerleştirmenin gücüdür.”

Bir sehpa tasarlarken “kesin bir formül yoktur çünkü her sehpa farklıdır ve herkesin koleksiyonu farklıdır” dedi. “Ama benim için neyin işe yaradığını kesinlikle anlatabilirim.”

İşte izlediği adımlar.

Boş bir sayfa ile başlayın

Bir masaüstü tasarlamak için, zaten orada olana hiçbir şey eklemeyin. Bunun yerine, her şeyi temizleyin.

Bay King, “Her zaman temiz başlarım” dedi. “Bunu yapmak göz korkutucu olabilir, ancak üzerinde çalıştığım arayüzü görmeyi gerçekten seviyorum.”

Ayrıca masa üstünün fazla kalabalıklaşmasını önlemeye yardımcı olur. “Negatif alan iyidir ve seçtiğiniz nesnelerin etraflarında daha fazla boşluk olması için fırsat verir” dedi. “Her bireyi daha önemli kılıyor.”

Kitaplarla inşa et

Sonra kitaplar ekliyor. “İnsanlar sanki belirli bir boyuta veya ağırlığa ihtiyaçları varmış gibi sehpa kitaplarını seçmekle o kadar meşguller ki” dedi. “Ama ölçekle oynamayı ve hatta broşürler veya daha küçük kitaplar eklemeyi seviyorum.”

Genellikle iki veya üç kitabı istifler ve bazılarını mini kaide olarak kullanır. “Diğer nesneler için platformlar veya yükseklikler gibiler” dedi. “Size bu topografyayı veriyor. Sırf nesneleri güzel bir şekilde çerçevelemeye yardımcı oldukları için üstte oldukça düz kapaklara sahip olmayı seviyorum.

Ayrıca, insanları onlara dokunmaya teşvik etmek için örtüleri masadaki kanepelere ve sandalyelere bakacak şekilde yönlendirir.

Heykel aksesuarları toplayın

Kişiliği olan öğeleri saklamak için yığınlardan birini veya ikisini kullanın: favori kaseler, heykeller. “Her gün bakmak istediğiniz veya bir tür hafızayı tetikleyen şeyleri vurgulamak gerçekten önemli” dedi.

Bu, arkadaşlardan gelen seramikleri ve uzak yerlerden gelen antikaları ve aynı zamanda bulunan nesneleri de içerir.

Alışılmadık bir kaya parçası veya dalgaların karaya attığı odun parçası gibi, “Evin çevresinde veya sokakta bulduğunuz herhangi bir şey olabilir” dedi. “Bir taş, bir arkadaşın yaptığı bir parça veya aldığım bir hediye kadar önemli olabilir.”

Bir nesne kümesi oluşturun

Büyük bir masa için, benzer kalitede ancak farklı yüksekliklerde bir nesne grubu oluşturun. Bay King, “Aralarında güzel bir diyalog olması için farklı yükseklikteki üç nesneyi seçmeyi seviyorum” dedi. “Belki masanın bir ucunda kitaplarım, diğer ucunda eşyalarım vardır.”

TriBeCa çatı katında, masanın bir ucunda uzun bir seramik kap, orta boy bir vazo ve benzer renklerde alçak bir tepsi gruplandırdı. “Hepsinin kahverengi ve siyahlarla çok benzer bir renk paleti var” dedi. “Hiçbiri aynı anda satın alınmadı veya bulunmadı, ancak evinizin yakınında bulunan nesnelerdeki benzerlikleri tespit etmek sürecin bir parçası.”

Gerçek hayat için plan yapın

Masanız uzaktan kumandalar, telefon şarj cihazları ve anahtarlar gibi şeylerle doluysa, bunları kompozisyonunuzu bozmayacak şekilde saklamayı planlayın.

Kahve masasının üzerine antika bir çay sandığı yerleştiren Bay King, “Kutular sehpalar için gerçekten harika çünkü bir şeyleri gözden uzakta saklayabilirsiniz” dedi. “Pek çok insan tablet kullanıyor, ama ben bundan hoşlanmıyorum çünkü sen olayları örtbas etmek istiyorsun.”

Doğadan bir dokunuş ekleyin

“Son olarak, bir doğa unsuru eklemek istiyorum” dedi. “İnsanlar bunun bir sehpa üzerinde çok büyük bir aranjman olması gerektiğini düşünüyor, ama ben sadece bir kök ekleyebilirim.”

Vazo için genellikle tek bir çiçek veya dal seçer.

fotoğraflarla bitir

Tasarladığınız masayı Instagram’da paylaşmayı planlıyorsanız, anlık görüntü alarak düzenlemeyi kontrol edin.

Ekranda gördüklerine göre küçük ayarlamalar yapan Bay King, “Her zaman bir fotoğraf çeker ve telefonumda çerçevelendiririm” dedi. “Kamerada görene kadar, tüm kompozisyonu gerçekten göremezsiniz.”

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.