Boru bükme tezgahı nedir ?

Yalkin

Global Mod
Global Mod
Boru bukme tezgah, uretim sureclerinde cok onemli bir yer tutan, uretim yapan endustrilerin gereksinimlerini karslamaya yardmc olan ozel bir makinedir. Bu makine, cesitli malzemelerin kalnlgna gore ayarlanabilen bir cember borusu bukme sistemidir. Bu sistem cogu zaman otomatik olarak isletilmektedir ve uretim ortamnda kullanlan bircok malzemede ozel bukme islemleri yapmak icin kullanlr.

Genel Baks

Boru bukme tezgah, uretim sureclerinde ozel bukme islemleri yapmak icin kullanlan, mekanik tasarmlara sahip bir makinedir. Bununla birlikte, bu makine ayn zamanda islemleri ozellestirilmis cozumler sunmak uzere tasarlanmstr. Bu makineyi otomatik olarak calstrmak icin bir kontrol paneli, bir motor, bir akm kontrolu, bir kontrol sistemi, bir kontrol paneli veya bir kontrol sistemi gibi cesitli parcalar kullanlr. Bu makineyi kullanrken, malzeme ozellikleri ve ozel olculer belirlenir.

Fonksiyonu

Boru bukme tezgahnn temel fonksiyonu, uretim ortamnda kullanlan malzemelerin ozel bukme islemleri yapmaktr. Bu makine, orta veya kaln borular, ksmen yuvalanms veya bukulmus olarak kullanlabilecek sekilde bukme islemi yapmak icin kullanlan cevresel bir sistemdir. Bu makinede, bukme islemi icin cihaz kullanlarak ozel malzeme olculeri ve bukme aclarn belirlemek mumkundur.

Kullanm Alanlar

Boru bukme tezgah, uretim surecleri icin cok onemli bir makine olarak kabul edilmektedir. Bu makine, ozel tasarmlara sahip urunlerin uretiminde kullanlan cogu malzemede kullanlr. Boru bukme tezgahlar, celik, aluminyum, paslanmaz celik, bakr, plastik, fiberglas, ahsap ve diger cesitli malzemelerde ozel bukme islemleri icin kullanlabilmektedir.

Boru bukme tezgahlar, kalnlgna gore ayarlanabilen cember borular uzerinde ozel islemler yapmak icin kullanlan ozel makinelerdir.