André Leon Talley’nin White Plains, NY’deki “Sığınağı” satılıktır

zenrcade

Active member
Vogue’un yeni ufuklar açan kreatif direktörü André Leon Talley, hayatının son 18 yılını New York, White Plains’de kolonyal tarzda görkemli bir binada yaşadı.

Bay Talley geçen yıl 73 yaşında Covid komplikasyonlarından öldü. Ev şu anda 1.25 milyon dolara satılıyor. Rye, NY’deki Julia B. Fee Sotheby’s International Realty’de komisyoncu yardımcısı olan emlakçı Bonnie Stein, “Ev bir başyapıt,” dedi. “Çok fazla karakteri var. Evin her yerinde leopar halısı var.”

Ev, moda tasarımcısı Diane von Fürstenberg tarafından kurulan bir limited şirket tarafından satılıyor.

3.600 metrekarelik, 11 odalı ev, 75 Worthington Road’da yaklaşık üç dönümlük pastoral bir arazide yer almaktadır.Yıllık vergiler yaklaşık 26.000 $’dır. Geçen sonbaharda yolun bir kısmının adı Fahri André Leon Talley Yolu olarak değiştirildi.

Bay Talley, Vogue Magazine’in ilk siyah kreatif direktörüydü. Genellikle gerçek hayattan daha iri ve 1,80 boyunda, şık bir cübbenin içinde olarak tanımlanırdı. Influencer’lar var olmadan önce de bir influencer’dı ve moda medyasında çeşitliliğin yolunu açmaya yardımcı oldu.

Bir arkadaşı ve mülkünün koruyucusu olan Alexis E. Thomas, evdeki her odayı kullandığını söyledi, belki biri hariç. En az kullanılan oda terasa çıkışı olan mutfaktı. Bay Talley yemek yapmazdı, dedi Bayan Thomas. “Bir iki şey yapabileceğini düşünüyorum ama o ikisinin ne olduğunu hatırlayamıyorum.”

En çok kullanılan oda mutfağın yanındaki çalışma odasıydı. Bay Talley’nin kullanmak istememesine rağmen müzayedede satın aldığı Truman Capote kanepe özellikle gurur vericiydi. Bayan Thomas, “‘Destekleri koymalısınız’ dedim, böylece kimse üzerlerine oturmasın” dedi.

Bay Talley, evdeki dört yatak odasından birini çamaşır dolabı olarak kullandı. Bir diğeri de misafir odasıydı. Bayan Thomas, “Orada benden başka kimse uyumadı,” dedi.

Bayan Thomas, Bay Talley ile 1996 yılında Harlem’deki Abyssinian Baptist Kilisesi’nde Bayan Thomas’ın kağıtlarla dolu bir alışveriş çantası taşıdığı bir bağış toplama etkinliğinde tanıştı. “André, ‘Bu senin bütün görünüşüne uymuyor’ dedi” dedi ve sonraki hafta ona bir Fendi çantası getirdi.

“Ev, özel bir yolda olduğu için André için mükemmel bir yerdi” dedi. Sundurması, özellikle sıcak havalarda çok zaman geçirdiği bir yer haline geldi. Oradan röportajlar yaptı ve oradan yakınlaştırdı. O verandada onunla kaç saat geçirdiğimi sana anlatamam.”

Truman Capote kanepe de dahil olmak üzere evi dolduran mobilyaların, giysilerin, sanat eserlerinin, mücevherlerin, aksesuarların, kitapların, valizlerin, çanak çömleklerin ve kişisel eşyaların çoğu birkaç ay önce Christie’s tarafından açık artırmaya çıkarıldı. 3,5 milyon dolardan fazla gelir, Harlem’deki Abyssinian Baptist Kilisesi ile Bay Talley’nin büyüdüğü Kuzey Karolina, Durham’daki Sina Dağı Misyoner Baptist Kilisesi arasında paylaştırıldı.

1854’ten kalma evin bitmemiş bir bodrum katı ve bahçesinde bir kulübe var. Dairesel bir araba yolu var ama garaj yok. Bayan Stein, iyi korunduğunu ve yer altı petrol tankının yakın zamanda bodrum katına taşındığını söyledi. “Bodrum merdivenleri yepyeni” dedi ve müteahhitlerin “eski merdivenleri kaldırdıklarını ve petrol tankını alt kata getirmek için yeni merdivenler koyduklarını” sözlerine ekledi.

Meclisteki görev süresi 2020’nin sonlarında fırtınalı bir hal aldı. Evin sahipleri, Eylül 2021’de ölen Manolo Blahnik’in menajeri George Malkemus ile eşi ve iş ortağı Anthony Yurgaitis’in uzun süredir arkadaşıydı. Çift evi satmak isteyince mülkiyet anlaşmazlığı çıktı ve arkadaşlar dava açtı. Bay Talley, 2021’in başlarında bir karşı dava açtı.

Mahkeme belgelerine göre çift, evi 1.02 milyon dolara Bay Talley’nin taşınması gerektiğinde 2004 yılında satın aldı. Mahkeme belgelerine göre, Hastings-on-Hudson’daki eski dairesinde küf sorunları yaşanıyordu ve “aceleci koşullar” ve “kredi sorunları” nedeniyle geleneksel finansman sağlayamadı. Bir düzine yıl önce Haberler’a verdiği bir röportajda, ev sahibi kirayı artırmaya karar verdiğinde taşındığını söyledi.

Mahkeme kayıtlarına göre, Bay Talley yıllar içinde çatıyı tamir ederek, kazanı değiştirerek ve panjurları ve pencereleri restore ederek evin bakımını yaptı. Bahçenin iyi bakılmasını sağladı ve kilimlere 10.000 dolar harcadı.

Evle ilgili anlaşmazlık, 2022’nin başlarında bir “gizli uzlaşma anlaşması” imzalanarak çözüldü.

İki haftadan kısa bir süre sonra ev, Frau von Furstenberg tarafından kurulan limited şirket Helping Les Amis tarafından satın alındı.

“André benim en iyi arkadaşlarımdan biriydi ve onun için tahliye ihtimali olduğunu öğrendiğimde bunun olmasını istemedim.” Bu yüzden evi satın aldı. “Yardım edebildiğime sevindim,” dedi. “Arkadaşlar bunun içindir – yardım etmek.”

Birkaç yıl önce, Bay Talley White Plains’teki evi “benim sığınağım” olarak tanımlamıştı.

Bay Talley, Durham, NC’de onu Duke Üniversitesi’nde yurt kızı olarak çalışırken büyüten sevgili büyükannesi için satın aldığı bir eve sahipti. Bayan Thomas, “Orayı kendisi için bir güney seyahat noktası olarak kullandı,” dedi ve daha sonra ekledi, “André şehirde yaşamayı pek sevmiyordu. Çok sevdiği güney çevresini yeniden yaratabilmek için bilinçli olarak şehir dışında yaşamaya karar verdi. Peyzaj için çok fazla zaman ve enerji harcadı.”

Açelyaları, ortancaları, eğrelti otlarını ve Japon akçaağaçlarını tercih etti. “Bahçe tamamen çiçek açtığında çok güzeldi” dedi.

İçeride çok sayıda şömine, Hollandalı kapılar ve kirişli tavanlar var. Bay Talley’in eşsiz lezzetinin izleri duruyor. Bayan Thomas, “Leopar – bu deseni sevdi, bu nedenle merdiven boşluğu ve ikinci katın bir kısmı leopar halılarla kaplı,” dedi. “O baskıya kapıldı, ama tam olarak nedenini söyleyemem.”