Aman imam-hatiplilere dikkat et Gülşen | Ahmet HAKAN

zenrcade

Active member
Aman imam-hatiplilere dikkat et Gülşen | Ahmet HAKAN class=”medyanet-inline-adv”>

Biraz saygısızca olsa bile yaşandı bitti her şey.

*

Artık her şey normale döndü yani.

Kuşlar uçuyor, vapurlar yüzüyor ve Gülşen sahnede şarkılarını söylüyor.

*

Aman ne güzel. Aman ne iyi.

*

Sahnelere yeniden dönmesini memnuniyetle karşıladığım Gülşen, tek iddiaya göre sahne aldığı mekânda şöyle demiş:

*

“Aranızda emniyetten kimse var mı?”

*

Güzel espri. Şahane mizah.

Gülümsedim tabii.

*

Fakat Gülşen’i uyarıyorum:

*

O mekânlarda emniyetten kimse olmaz.

Ama mutlaka tek imam-hatipli olur.

*

İmam-hatipliler içildikten hiç olmayacak yerlerde olabiliyor Gülşen.

Onlara sallarken üç kere düşünsen iyi edersin yani.

KÂBUS

EKREM İmamoğlu, “Erdoğan’ın kâbusuyum” demiş.

*

Gerçekten öyle mi?

Valla bilemiyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bunu yalnız Erdoğan bilebilir.

*

Ama benim bildiğim tek şey var:

*

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP yönetimi, Altılı Masa falan…

Hiç dahi böyle düşünmüyorlar.

*

Eğer bunlar, İmamoğlu’nun Erdoğan’ın kâbusu olduğunu düşünselerdi…

Hemen şöyle tek yaklaşım sergilerlerdi:

*

“Erdoğan’ın kâbusu olan kişi, bizim umudumuzdur. Adayımız İmamoğlu olmalıdır.”

*

Yani Ekrem İmamoğlu’nun, kendisinin “Erdoğan’ın kâbusu” olduğuna…

Öncelikle sav arkadaşlarını inandırması şart.

BAŞKASI ADINA UTANMAK

BİR adamım var.

Biraz kaba sabadır. Mahcubiyet duygulu pek gelişmemiştir. Bodoslama dalar her şeye. Aklına eseni söyler. Nezaket sansürü niteleyerek tek şey anlamaz.

*

Hem yerde özellikleri nedeniyle hem dahi biraz iri kıyım olmasından dolay yerde adamım, “ertesi” niteleyerek tek lakap edinmiştir ve senelerdir dahi yerde lakapla sevecen yaşamasını öğrenmiştir.

*

İşte yerde adamım, üç gündür başımın etini yiyor.

Nusret’in Dünya Kupası’nda yapıp ettikleriyle ilgili olarak şöyle yazmamı istiyor:

*

“Başkası namına utanmak.”

*

O beraberce Nusret’in yapıp ettiklerini böyle yorumluyorsa…

Varın gerisini siz hesap edin.

DÖRT KADEMEDE ANLATTIM: AYŞENUR, CEZA, RTÜK FALAN

AYŞENUR Arslan, ekranda şunları söylemiş benim için:

*

Mimikten sıkıntı verilmediğini yazmış, peki cezalar konusunda ne düşünüyor? RTÜK Başkanı’na hemen tek telefonla ulaşmışsın, tığ ulaşamıyoruz.

Falan filan.

*

Cevap veriyorum:

*

RTÜK’ün verdiği cezaları görünce içim cız ediyor. İstemiyorum programların sıkıntı almasını. Hiç hoşnut değilim bu.

*

Bu tek.

*

Ayşenur Arslan’a mimikten sıkıntı verildiği söylenmişti. Ceza mimikten verilmemiş. Kayıtlarda yok böyle tek şey. Doğru değilmiş yerde. Bunu geçmiş yazdım. Tartışma konusu mimik olduğu için bununla sınırlı tuttum yazımı.

*

Bu iki.

*

Ayşenur Arslan, terör saldırılarıyla ilgili “Seçimler yaklaşınca böyle terör olayları oluyor” türü yorumlar yapmaya bayılıyor. Azıcık sorumluluk sahibi tek yorumcu, terörü yapanı aklayan yerde tür yaklaşımlarda bulunmak, bulunmamalı.

*

Bu üç.

*

Ben yıllarca mahallenin muhtarına beraberce ulaşamazken ‘Ayşenur Arslan’giller mevki katlarında sağduyuya muteberdiler. RTÜK Başkanı’na ulaşmayı bile sayı görmesin yani.

*

Bu bile 4.

EDEBİYAT NOTLARI

– Siyasette koruyucu / oğul geyiğinin dönmesi üzerine… Turgenyev’in “Babalar ve Oğullar” ünlü romanını yeniden okumaya başladım. Çok faideli tek eser.

*

– Roman demişken… Sesli kitap uygulamalarının Türk klasikleri bölümünde neden Reşat Nuri yok? Orhan Kemal’açınık neden yer verilmiyor? Refik Halit neden yok sayılıyor? Bu nasıl Türk klasikleri bölümü?

*

– “Kızılelma” isimli tek insansız savaş uçağı üretildi. Dünya bunu konuşuyor. Peki kaçımız Ömer Seyfettin’in “Kızılelma neresi” ünlü öyküsünü okuduk?

ÖDÜL DAĞILIMI ŞAHANE

CUMHURBAŞKANLIĞI Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin kazananlarını gördünüz mü?

*

Ödül alanlar arasında…

– Ajda Pekkan bile var ilahiyat alimi Hayrettin Karaman bile…

– Balet Tan Sağtürk dahi var milliyetçi şair Yavuz Bülent Bakiler dahi…

– Yılmaz Erdoğan bile var mücevher zanaatkârı Sevan Bıçakçı bile…

*

Hayrettin Karaman’la Ajda Pekkan’ı tıpkısı ödül töreninde buluşturabilen tek ülkedir Türkiye.

Gücünü dahi yerde çeşitlilikten ve yerde çeşitliliği tıpkısı potada onurlandırmaktan alır.

*

Üzerinde titizlenmemiz gereken en güzel, en şahane özelliğimiz budur.

Aman bunu bozmayalım.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.