Vilayetler Bankası Genel Müdürlüğü 400 kontratlı işçi alacak

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Vilayetler Bankası Genel Müdürlüğü 400 kontratlı işçi alacakİller Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğünden:

SÖZLEŞMELİ İŞÇİ GİRİŞ İMTİHANI İLANI

1. GENEL

Bankaya giriş imtihanı ile Genel Müdürlük ve Yurt İçi Hizmet Ünitelerinde kontratlı olarak çalıştırılmak üzere Mühendis, Mimar, Kent Plancısı, Peyzaj Mimarı, Tekniker, İdare İşçisi ve Ofis Çalışanı alınacaktır.

2. GİRİŞ İMTİHANI ŞARTLARI

Sınava başvuracak adayların aşağıdaki kaideleri taşıması gereklidir:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Mühendis durumu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kuramlarının İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Etraf Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Sanayi Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Metaluıji ve Materyal Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği yahut Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği yahut Elektrik-Elektronik Mühendisliği kısımlarından, bu kısımlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kollardan mezun olmak ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Şurası Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Mimar durumu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Mimarlık kısmından, bu kısma denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kısımlardan mezun olmak ya da bu alanda denkliği Yükseköğretim Konseyi Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Peyzaj Mimarlığı durumu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Peyzaj Mimarlığı kısmından, bu kısma denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kollardan mezun olmak ya da bu alanda denkliği Yükseköğretim Şurası Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Şehir Plancısı durumu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kuramlarının Kent ve Bölge Planlama kısmından, bu kısma denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kollardan mezun olmak ya da bu alanda denkliği Yükseköğretim Konseyi Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Yönetim Çalışanı konumu için;

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, İşletme, Maliye, Bankacılık, Kamu İdaresi ve Çalışma İktisadı ve Sanayi İlgileri kısımlarından (Uluslararası Bağlar Dairesi Başkanlığına atanacak İdare İşçisi durumu için bunlara ek olarak Milletlerarası Münasebetler bölümünden), bu kısımlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kollardan mezun olmak ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Konseyi Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

Tekniker durumu için;

2 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarmın Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve İdaresi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi, İnşaat Teknikerliği, Makine Teknikerliği, Elektrik Teknikerliği, Harita Kadastro Teknikerliği kısımlarından, bu kısımlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kollardan mezun olmak ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Konseyi Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yabancı okullardan birini bitirmiş olmak,

Büro Çalışanı için;

2 yıllık eğitim veren yükseköğretim kuramlarının Banka ve Sigorta İdaresi, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Takviyeli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama, Ofis İdaresi, Ofis İdaresi ve Sekreterlik, Ofis İdaresi ve Yönetici Asistanlığı, Finans, Finans ve Muhasebe, Genel İşletme, İnsan Kaynakları, İnsan Kaynakları İdaresi, İş Yönetimi, İşletme, İşletme İdaresi, İşletmecilik, İşletme-Muhasebe, Maliye, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Ofis Teknolojileri ve İdaresi, İşçi, İşçi İdaresi, Sevk ve Yönetim, Sigortacılık, Yöneticilik ve İdare kısımlarından, (Hukuk Müşavirliğine atanacak Ofis Çalışanı durumu için sadece Adalet Meslek Yüksekokulu bölümünden) bu kısımlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış kısımlardan mezun olmak ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Şurası Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edilen yabancı okullardan birini bitirmiş olmak,

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

ç) 26/9/2004 tarihindeki ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü unsurunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden dolayı bir yıl yahut daha fazla mühlet ile mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı cürümler, anayasal nizama ve bu tertibin işleyişine karşı hatalar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, cürümden kaynaklanan malvarlığı pahalarını aklama yahut kaçakçılık hatalarından mahküm olmamak,

d) İmtihan tarihi itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak,

e) Öbür resmi yahut özel kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,

f) bakılırsavini devamlı yapmasına mani olabilecek bir akıl hastalığı bulunmamak,

g) İlgili mevzuat kararlarına nazaran mali kesimde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

ğ) Bankaya alınacak işçinin tahsil kolları itibariyle dağılımı aşağıdaki biçimdedir:

İLLER BANKASI A.Ş.

GENEL MÜDÜRLÜK VE YURT İÇİ HİZMET ÜNİTELERİNE ALINACAK İŞÇİ SAYISI VE BRANŞLAR PRESTİJİ İLE DAĞILIMLARI

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

– Genel Müdürlük ve Yurt İçi Hizmet Ünitelerine atanan işçi 6 yıl hiç bir biçimde öbür bir üniteye tayin isteyemeyecektir.

– Tekniker durumunda istihdam edilecek işçi, proje mühletince şantiyelerde

nazaranvlendirilebilecektir.

Buna nazaran; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafınca 2021 yahut 2022 senelerında yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanlarında Mühendis, Mimar, Kent Plancısı ve Peyzaj Mimarı olarak istihdam edilecekler için KPSSP1, İdare İşçisi olarak istihdam edileceklerden; İktisat kısmı mezunları için KPSSP14, Maliye kısmı mezunları için KPSSP19, İşletme kısmı mezunları için KPSSP24, Bankacılık kısmı mezunları için KPSSP24, Kamu İdaresi kısmı mezunları için KPSSP29, Çalışma İktisadı ve Sanayi Bağları kısmı mezunları için KPSSP39, Memleketler arası Bağlar kısmı mezunları için KPSSP34, Tekniker ve Ofis Çalışanı olarak istihdam edilecekler için KPSSP93 puan tiplerinden yetmiş (70) yahut üzeri puan almak kaydıyla, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ayrılan kontenjanın beş katı kadar aday ortasına girmek, (Öğrenim kolları itibariyle Giriş İmtihanına katılma hakkını elde eden en son adayla eşit puan almış adayların tümü giriş imtihanına çağrılacaktır.)

h) Milletlerarası Alakalar Dairesi Başkanlığında Mühendis, Mimar, Kent Plancısı ve İdare İşçisi olarak istihdam edilecek işçi için; ilan tarihi itibariyle 2020, 2021 yahut 2022 senelerında yapılan Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanında İngilizce lisanından en az 80 puan almış olmak yahut buna denk kabul edilen ve memleketler arası geçerliliği bulunan dokümana sahip olmak.

3. BAŞVURULAR

a) İmtihana girmek isteyen adaylar İş Talep Formu’nu 19/12/2022 – 03/01/2023 tarihleri içinde Bankanın web sayfasından ( www.ilbank.gov.tr ) doldurup JPEG formatındaki 4,5×6 ebadında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda göndereceklerdir.

b) Adaylar imtihana müracaat sırasında,

I) Yükseköğrenim diplomasının yahut mezuniyet evrakının,

II) Eğitimini yurt haricinde tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin Yükseköğretim Heyeti Başkanlığı (YÖK) tarafınca kabul edildiğini gösterir evrakın, bu ilanda yer alan kısımlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen alanlardan mezun olanlar da denklik evrakının,

III) Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanına denk kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği bulunan dokümana sahip olanlar buna ait dokümanının,

JPEG formatındaki fotoğrafını yüklemek zorundadır.

c) 03/01/2023 Salı günü (Saat 23:59)’dan daha sonra yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

ç) Adayların müracaatları Banka tarafınca denetim edildikten daha sonra onaylanacak ya da reddedilecektir.

Bilahare adaylar birebir sitede yer alan “Başvuru Kontrol” temasını kullanarak müracaatlarının Banka tarafınca onaylanıp onaylanmadığını takip edebilecektir.

İstenilen evraklarda gerçeğe alışılmamış beyanda bulunduğu tespit edilenlerin imtihanı geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu şahıslar hiç bir hak talep edemezler.

Gerçeğe ters evrak verdiği yahut beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına hata duyurusunda bulunulur.

d) Adaylar; Genel Müdürlük, Milletlerarası İlgiler Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Yurt İçi Hizmet Ünitelerinden yalnızca birisi için müracaatta bulunabilecek olup, İş Talep Formunu kaydettiği andan itibaren hiç bir değişiklik yapamayacaklardır.

e) Bankaca yapılan kıymetlendirme kararı aranan kuralları taşıyan adaylardan, en yüksek KPSS puanını alandan başlayarak Genel Müdürlük, Memleketler arası İlgiler Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Yurt İçi Hizmet Üniteleri için alınacak olan ve farklı ayrı belirtilen sayının beş katı kadar aday giriş imtihanına alınmak üzere Bankanın web sayfasında ilan edilir.

4. İMTİHAN TARİHİ VE YERİ

Sınav ANKARA’da yapılacak olup, imtihan yerinin tam adresi ve imtihan tarihi ileri bir tarihte Bankanın web sayfasında ilan edilecektir.

5. İMTİHAN HALİ VE KONULARI

Sınav kelamlı olarak yapılacaktır.

Sözlü imtihanda adayların; mesleksel hususlara hakimiyeti ile kavrayış, tabir ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, davranış ve reaksiyonlarının mesleğe uygunluğu üzere özellikleri kıymetlendirilir.

Sözlü imtihanda başarılı sayılabilmek için yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak gerekir.

6. KAZANANLARIN İLANI VE ATANMASI

Genel Müdürlük, Milletlerarası Bağlantılar Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği ve Yurt İçi Hizmet Üniteleri itibariyle muvaffakiyet sıralaması yapılır. Fakat yapılan sıralama sonunda eşitlik olması halinde Kamu İşçisi Seçme İmtihanı yüksek olana öncelik verilir. Eşitliğin bozulmaması halinde adaylar içinde kura çekilir.

Sınavda başarılı olanların isimleri, muvaffakiyet sıralamasına nazaran, her bir alan için öngörülen sayıda asil aday ve asil adayın yarısı kadar yedek aday ile atama için gerekli evraklar Bankanın web sayfasında ilan edilir.

Giriş imtihanını kazanan adayların atanmaları için, imtihan sonuçlarının ilan edildiği tarihten itibaren 15 günlük müddet ortasında İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına atama için gerekli evraklar ile birlikte başvurmaları gereklidir. 15 günlük müddet ortasında geçerli bir mazereti olmaksızın müracaatta bulunmayanların atama süreci yapılmaz. Lakin bu mühlet, adayın belgelendirilmiş geçerli bir mazereti olması ve mazeretin Bankaca kabul edilmesi halinde 15 gün daha uzatılabilir. Bu durumda, müddetinde başvurmayan adayların yerine yedek adaylar çağrılır.

İşe başlayan çalışanın, imtihan sonuçlarının açıklanmasından itibaren altı ay ortasında işten ayrılmaları halinde, yedek listeden adaylar işe başlamak üzere çağrılabilir. Kelam konusu adayların işe başlamalarında da birebir tarz izlenir.

7. BİLGİ

Bu ilanda karar bulunmayan hallerde “İller Bankası A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetmeliği” kararları uygulanır.

Sınavda başarılı olan adaylar Bankada; 14/07/1965 tarihindeki ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ve öteki kanunların kontratlı işçi hakkındaki kararlarına tabi olmayan kontratlı işçi olarak istihdam edilecektir.

Sınavla ilgili her türlü bilgi, Bankanın web sayfası (www.ilbank.gov.tr) ve (312) 303 33 11 -13 numaralı telefonlardan edinilebilir.

15746/1-1