Ünlü müzikçi deklare etti: Sanat dünyasında kar hissesi vurgunu

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Ünlü müzikçi deklare etti: Sanat dünyasında kar hissesi vurgunuFerman Toprak ve eşi, 2 milyon TL’yi işletmesi için döviz ofisi sahibi olan dostları Oğuz Vural’a verdi. Vural; Toprak çiftiyle birlikte ortalarında ünlülerin de yer aldığı 70 bireyden topladığı paralarla sırra kadem bastı. Paralarını alamayan çift kabahat duyurusunda bulundu.

Türkücü Ferman Toprak, ‘Aile dostum’ dediği Oğuz Vural’ın, kendisini, eşini ve yakınlarını dolandırdığı teziyle cürüm duyurusunda bulundu. Vural’ın sahibi olduğu döviz ofisine yatırım yapan Toprak ve etrafı, bir süre daha sonra Vural’la irtibatın kesildiğini söylemiş oldu. İşte Ferman Toprak’ın argümanları:

Kardeş dediğimiz bir insandı. Tüm parayı üstünden kar hissesi verilecek vaadi ile topladılar. Eşim Hilal’den 1 milyon TL ve benden 62 bin dolar aldı. bir süre daha sonra paramızı almak istedik lakin geri dönüş alamadık. Şaşkınlık ortasındayız.

Paramı kaybetmekten çok aile dostumuz tarafınca dolandırıldığım için kahroluyorum.

15 yıllık arkadaşımdı, çocuklarımla çocukları arkadaş. Sanat ve iş dünyasından da birfazlaca ismi dolandırdı.

70 kişi dava açtı, ‘Döviz Ofisi Mağdurları’ diye Whatsapp kümemiz bile var.

Milyonlarca lirasını kaybedenler içinde 15 Temmuz gazileri bile var. Kendisi şu anda bile lüks otomobillerle, tatillerde gezdiği anları paylaşıyor. Lüks ömrü bizim paramızla yaşıyor.

Sahnelerden kazandığım parayla 14 kilo altın almıştım. Oğuz ‘Benim kasam daha güvenli’ diyerek istedi, verdim, daha sonra Hilal’le evlendik, bir mesken almak için o altınları geri aldım.

Şimdi hem Hilal’le evlendiğim için, tıpkı vakitte konutu aldığımız için şükrediyorum. Altınlarım orada olsaydı, tahminen onlar da gidecekti.

‘KENDİ PARAMLA İCRALIK OLDUM’

Ferman Toprak’ın eşi Hilal Toprak ise şunları söylemiş oldu: “Yeni bir iş kurmuştum. Masraflar için Oğuz Vural’a verdiğim 1 milyon TL’den bana 50 bin TL göndermesini söylemiş oldum. Çalışanı bana istediğim fiyatı yolladı lakin dekontunda ‘Borç’ ibaresi vardı. bir süre daha sonra konutuma icra dava evrakı geldi. Şoke oldum, şahsıma ilişkin olan paradan dolayı icralık oldum. Kendisinin durumu fazlaca uygun.Biroldukca gayrimenkulü var, hatta Acarkent’te bedeli 4 milyon dolar olan villasını FB’li bir futbolcuya yıllık 4 milyon TL karşılığında kiraya verdi.”

‘SERDAR’I UYARMASAYDIK TAHMİNEN MESKENİ ELİNDEN GİDECEKTİ’

İş Adamı Ali Dilber de Oğuz Vural’ın dolandırdığı isimlerden. Dilber, “Ferman, ben ve Oğuz yakın arkadaştık. Beni ‘Bankada param sıkıştı’ diye aradı, 230 bin Euro borç istedi. Parayı verdim ancak geri istediğim için benden şikayetçi oldu. Serdar Ortaç da uyarılarımızla kendisini kurtardı. İstinye’deki konutunun üzerine kredi çektirmeye çalıştı, lakin dolandırılma durumları ortaya çıkınca Serdar’ı uyardık” dedi.

GÖKHAN GÖKDUMAN