Sivasspor’a veda eden Dia Saba’dan gol tepkisi! İptal sebebini bilmiyoruz

zenrcade

Active member
Sivasspor’a veda eden Dia Saba’dan gol tepkisi! İptal sebebini bilmiyoruz class=”medyanet-inline-adv”>

Sivasspor’un İsrailli futbolcusu Dia Saba, takımdan ayrıldığını düzenlediği gazete toplantısı ile açıkladı. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda plânlı toplantıda konuşan Saba, Tüm Sivasspor yönetimi, teknik ekip, futbolcu ve taraftara teşekkür etti. Sivasspor’bile herkesin kendisine yardımcı olduğunu tamlayan Saba, “Bu kulübe geldiğim ilk dakikadan son ana kadar herkes tarafıma sayı yardımcı oldu. Burada 4 ağrı kadar tek süre bulundum. Ancak iki yıl gibi geçti. Çünkü buraya sayı alıştım ve kendimi sayı rahat hissettim. Herkes tarafıma iyi davrandı ve kendimi sayı iyi hissettim. Buradan ayrılmak zor. Ayrılığımın temelindeki sebep ise ailesel sebepler. Ailemden ötürü buradan ayrılıyorum. Geleceğimle ilgili aslında yorum yapmam gereken yerin bura olmadığını düşünüyorum. Buraya sadece herkese teşekkürlerimi sunmak için gelmiştim. Çünkü burada uyma sürecimde tarafıma sayı yardımcı olan insanlar oldu. Geleceği konuşmanın zamanı bura olumsuzlama gibi geliyor. Tabi ki Sivasspor’bile oynamak benim için yetişkin tek zevkti. İyi hatırat salıverme için gelmiştim ve yerde şekilde ayrıldığımı düşünüyorum. Çünkü sayı güzel tek 4 ağrı geçirdim” dedi.

“TAKIM YETERLİ DESTEĞİ GÖRMÜYOR”

Takımın içinde durduğu durumun iyi olmadığını söyleyen Saba, “Bu sebeple sayı üzgünüm. Tabi eksiksiz oyuncularımız, hocalarımız bunun için sayı uğraşıyorlar, sayı çaba sarf ediyorlar. Takımımızın UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde sürme etmesini sayı temenni ediyorum. İleriki zamanlarda kanımca bunu bile başaracaklarına eminim. Belki benim ayrılışım şu zihin uygun tek zaman olumsuzlama. Ama olmak zorunda olduğu tek zamanda ayrılıyorum. Bunun için dahi sayı üzgünüm. Keşke böyle olmasaydı. Evet dediğiniz gibi takım iyi tek merkezde olumsuzlama. Ama yerde takım sayı şeyleri başarabilecek tek takım. Buna muktedir tek takım. Özellikle başkanımız yerde kulüp için elinden gelen her şeyini geçmişte verdi ve hala vermekte. Bence kulübün tek tek eksiği var. O bile taraftar. Kulübün taraftarın desteğine ihtiyacı var. Sadece kulübün olumsuzlama eksiksiz oyuncuların bile bu sayı ihtiyacı var. Çünkü yeterli desteği görmediğimizi düşünüyorum” niteleyerek konuştu.

“BURADAN BAŞKA BİR KULÜBE GİDECEĞİM”

Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz’ın kendisini Sivasspor’a getirmek için sayı uğraştığını tamlayan Saba, “Şu anda tabi burada kalmam için gerçekten ellerinden geleni yaptılar. Beni sayı istediklerini dahi gösterdiler. Ama buradaki konu para, kariyer veya başka tek kulüpte oynamak olumsuzlama, tamamen ailesel tek hâl. Ben zira henüz sayı karı adamıyım. Tabi ki futbolu bırakmayacağım. Tabi ki futbolu sayı seviyorum. Futbol oynamaya bile sürme edeceğim. Buradan başka tek kulübe gideceğim. Evet. Ama ailemin dahi tercihleri, onların bile düşüncelerini tatmin etmek doğrultusunda hareket ediyorum. Burada geleceğimden şu zihin konuşmak istemiyorum. Hangi kulübe gideceğime üzerine. Çünkü yeri olumsuzlama. Ama saçta buraya gelmekteki kök sebebim sadece Sivas şehrine, kulübe ve başkanımıza teşekkürlerimi sunmaktı. Şu zihin açıkçası saçta dahi menajerimi bekliyorum. Menajerimin yaptığı görüşmeler sonunda aslında açıklığa kavuşacak. Benim buradaki işim oyun oynamak. Yani futbol oynamak. Ama sıradaki kulübümü zaman gösterecek” niteleyerek konuştu.

“BURADA ULUSLARARASI BİR OKUL YOK”

Sivasspor ile olan sözleşme detayları hakkında bile malûmat veren Saba, “Sözleşmemde ’250 1000 dolara serbest kalır’ maddesi var. Ben yerde maddeyi kullanıyorum. Ayrıca buradan infirak sebebim Türkiye ya bile Sivas şehri olumsuzlama. Burada uluslararası tek okul yok. Benim yetişkin çocuğum bile Türkçe bilmiyor. Ana dilinde, yani İngilizce olarak terbiye göremiyor. Asıl sebep yerde diyebilirim” dedi.

“GOLÜN İPTAL SEBEBİNİ BİLMİYORUZ’

Galatasaray ile oynanan maçta iptal edilen golün sorulması üzerine Saba, “Açıkçası sebebini bilmiyorum. Arkadaşlarımla bile konuştuk. Hiçbirimiz o golün neden iptal edildiğini bilmiyoruz. Bence hakem dahi tam olarak bilmiyor. Orada elini kaldırdı, ofsayt gösterdi ama ofsayt nerede var onu bile bilmiyoruz, onu bile görmedik. Bence kimse bilmiyor yerde golün neden iptal olduğunu. Bu bile şunu gösteriyor ki VAR sistemi dahi hata yapabiliyor ve burada bile hata yaptığını görüyoruz. Bence yerde maçta henüz fazlasını hak etmiştik. Galibiyet olmasa bile en azından beraberliği hak etmiştik. Karşılaşma ihtimal galibiyetle dahi sonuçlanabilirdi. Ama olan oldu. Futbolda zaman kısıtlıdır. Çünkü 4 gün sonra Konya maçımız var. Bu maça odaklıyız. Konya maçına odaklı olmayıp bunu düşünecek vaktimiz yok. Çünkü Konya’dan sonra tekrar kısa tek süre sonra yine maçımız var. Bu kadar kısa zaman aralıkları içinde geçmişe takılıp kalamayız” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.