Pleasantville, NY: Tüm gereksinimleri karşılayan yürünebilir bir köy

zenrcade

New member
Birkaç yıl önce Pleasantville, NY’yi keşfetmeden önce Erin Williams, Westchester’da kocası ve ilkokul çağındaki kızıyla birlikte çeşitli topluluklarda yaşıyordu. Ossining, NY’de bir ev satın aldılar ama Manhattan’a giden yolu çok zaman alıcı buldular. Ve şehirde dolaşmak daha kolay olamazdı. Evlerini satıp bir süre Manhattan’da kiraladıktan sonra, bir sonraki duraklarını bulmak için Tarrytown, NY’de kiralık bir mülke taşındılar.

İşte o zaman Westchester kasabası Mount Pleasant’ta bir köy olan Pleasantville’e rastladılar. Orada, aile, köyün merkezine yakın sıkışık çok kültürlü bir mahallede 600.000 $ ‘a üç yatak odalı 1880’lerden kalma bir Koloni evi buldu.

Bölgenin erişilebilirliğini, okul sistemini ve toplumu takdir eden bir çizgi roman yazarı olan 40 yaşındaki Bayan Williams, “Tüm kutuları işaretledi” dedi. “Komşularımızı seviyoruz. Biri sormadan araba yoluna kar üflüyor ve diğeri, Vietnamlı bir kadın bize bahçesinden salatalık getiriyor.”

Diğer bir cazibe merkezi sanat sahnesiydi. Köyün merkezinde, 20 yılı aşkın bir süredir Westchester ve ötesinden sinemaseverlerin ilgisini çeken Jacob Burns Film Merkezi bulunmaktadır. Merkezin pazarlama ve iletişim direktörü Denise Treco, beş gösterim odasından üçünün yakın zamanda yenilendiğini ve bir şarap barı eklemeyi planladığını söyledi.


Compass’ta emlakçı olan Hillary Landau, film merkezinin “Pleasantville’i haritaya koyduğunu” söyledi ve “yaratıcı tipler, girişimciler, doktorlar, avukatlar” da dahil olmak üzere “çok eklektik” bir sakinler karışımını cezbetti.


New York City’den ve Westchester’ın başka yerlerinden müşterileri, “kasabaya, trene ve çiftçi pazarına yürümek istiyor” diye ekledi.

Köyün muhtarı Eric Morrissey, şehir merkezindeki kaldırımları genişletmeye ve daha yaya dostu sokaklar oluşturmaya yönelik devlet destekli bir projenin tamamlanmasının beklendiği sonbaharda bunun daha da kolay olacağını söyledi. Ve şu anda şehir merkezinde yapımı devam eden 79 dairelik bir kiralık bina, tren istasyonuna sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde hem pazar hem de uygun fiyatlı daha fazla konut sunacak. (Önerilen başka bir gelişme, bir zamanlar Girl Scouts Heart of the Hudson’a ait olan, köy merkezinin dışında üç dönümlük bir arazide bir avuç müstakil evi içeriyor.)

Coldwell Banker’da bir ajan olan Loretta Chiavetta, ailesinin 30 yıl boyunca kocasıyla Manhattan’daki bir kooperatiften taşındığında New York, Hastings-on-Hudson’da yaşadığı küçük kasaba deneyimini yaşamasını istedi. evvel. Hastings’deki fiyatlar çok yüksek olduğu için, bir akrabanın önerisi üzerine Pleasantville’i ziyaret ettiklerini söyledi. Bayan Chiavetta orada “sokaktaki çocukları ve çimlerdeki bisikletleri” gördü ve çok heyecanlandı.


Ailesi, Washington Avenue şehir merkezinde, restoranlara, mağazalara ve Metro North istasyonuna yürüme mesafesinde, üç yatak odalı 1890 Colonial evine yerleşti. Bayan Chiavetta, kocası ve üniversite çağındaki kızıyla hâlâ orada yaşıyor ve şimdi aynı deneyimi yaşamak isteyen birçok müşterisi var.

“Brooklyn’den çok kişi var,” dedi. “Ve nedenini anlayabiliyorum – evlerin cazibesi, köyün yürünebilirliği ve şehrin yakınlığı.”

ne bulacaksın


Pleasantville, Manhattan’ın yaklaşık 30 mil kuzeyinde, Westchester County kasabası Mount Pleasant’ta iki mil kareden daha az bir alanı kaplar. 2021 nüfus sayımı rakamlarına göre, köyün yaklaşık yüzde 84’ü Beyaz, yüzde 14’ü Hispanik, yüzde 4’ü Siyahi, yüzde 4’ü Asyalı ve yüzde 3’ü Çok Irklı olarak tanımlanan yaklaşık 7.400 nüfusu var. Medyan hane geliri 165.987 dolardı.

Köy en çok şehir merkezindeki sömürge tarzı evleriyle tanınır, ancak envanter aynı zamanda çiftlikleri, iki katlı evleri ve üçte bir dönümlük veya daha az arazideki Cape Cod tarzı evleri de içerir. Daha büyük arsalar üzerindeki daha büyük evler köy merkezinden daha uzakta bulunabilse de, Bayan Landau, “Pleasantville’e arsa ve havuz satın almak için gelmezsiniz,” dedi.


Pleasantville Country Club tarafından işletilen dokuz delikli bir golf sahasının bitişiğindeki bir site olan Club Court’ta ve üst düzey bir Toll Brothers projesi olan Enclave at Pleasantville’de ekli şehir evleri mevcuttur. Foxwood, çok binalı bir komplekste apartman daireleri sunmaktadır ve Greenwood ve Pleasantville Gardens’ta bahçe tarzı apartman daireleri bulunmaktadır. İşbirliği seçenekleri arasında Commons, Pleasant Manor ve Ledgerock Gardens yer alır. Daire kiralama, Washington Bulvarı’ndaki çatı katlarını ve Vanderbilt Caddesi’ndeki Atwood’daki bir ve iki yatak odalı birimleri içerir.

ne ödeyeceksin


Emlakla ilgili yerel bir kablolu yayın programı olan “The Real Estate Connection”ın sunucularından Bayan Chiavetta, düşük stoklar, yüksek talep ve artan ipotek oranları ile “alıcılar için çok rekabetçi bir zaman” dedi.

Coldwell Banker’ın OneKey Multiple Listing Service’ten aldığı veri analizine göre, müstakil bir evin medyan satış fiyatı bir yıl önceki 784.000$’dan Nisan ayında 652.500$’a düştü. Bayan Chiavetta, bunun kısmen üst düzey segmentteki düşük satışlardan ve genel olarak daha az satıştan kaynaklandığını söyledi.

Nisan ayı itibariyle, Pleasantville Posta Bölgesi’nde, 599.000 $ ‘a listelenen üç yatak odalı, bir banyolu yükseltilmiş çiftlik ve 3.999 milyon $’ a listelenen beş yatak odalı, dört buçuk banyolu bir ev dahil olmak üzere 16 tek ailelik ev piyasadaydı. Ayrıca iki adet üç yatak odalı şehir evi (1.99 milyon dolar ve 1.050 milyon dolar) ve fiyatları 240.000 ila 429.900 dolar arasında değişen birkaç apartman dairesi de listelendi.


Bir dairenin aylık kirası, Washington Bulvarı’ndaki bir çatı katı için 4.800 Dolar veya Vanderbilt Caddesi’ndeki Atwood’daki tek yatak odalı bir daire için 3.000 Doların biraz altında olabilir.

Atmosfer


Güzel bir günde, ortaokul ve lise öğrencileri yakındaki kampüslerinden köy merkezindeki Wheeler Bulvarı’ndaki Frank & Joe’s Deli ve Black Cow Coffee Company’ye doğru yürürler. Pubstreet ve yakın zamanda Westchester Magazine’de yer alan bir Asya marketi olan Fatt Root’ta açık havadaki masaları doldururken, Brown-Bagger Memorial Plaza’daki banklarda öğle yemeği yiyor. Peynir severler, Manville Yolu’ndaki Second Mouse Cheese’i övüyor. Rahat bir yemek için Memorial Plaza’da Pleasantville Diner var.

Bazıları tarafından Westchester’ın en iyisi olarak kabul edilen Pleasantville Çiftçi Pazarı, Cumartesi sabahları kalabalıkları Memorial Plaza’ya çeker. Popüler yıllık etkinlikler arasında, bu yıl 8 Temmuz’da Parkway Field’da düzenlenen Pleasantville Müzik Festivali ve Mayıs ayında Memorial Plaza’da köyün yiyecek, mal ve hizmetlerinin kutlandığı Pleasantville Günü yer alıyor.


Genç aileler için popüler yerler arasında Roselle Park ve Soldiers & Sailors Park’taki oyun alanları ve Nannahagan Park’taki havuz yer alır. Dağ bisikletçileri, Route 117’nin çıkışındaki Graham Hills Park’ta 5 millik parkurların keyfini çıkaracaklar. Kapalı alan etkinlikleri, Bedford Road üzerindeki Mount Pleasant Halk Kütüphanesi’nde ve Marble Avenue üzerindeki Rekreasyon Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Yaşlı sakinler, Clinton Caddesi’ndeki Yaşlılar Merkezinde toplanıyor. Masa tenisi hayranları için Tompkins Bulvarı’ndaki Westchester Masa Tenisi Merkezi bulunmaktadır.

Okullar


Pleasantville Union Free School District’teki üç okulda yaklaşık 1.635 öğrenci kayıtlıdır. Bedford Road School, Anaokulundan dördüncü sınıfa kadar öğrencilere hizmet verir; Pleasantville Orta Okulu ve Pleasantville Lisesi, Romer Bulvarı’nda bir kampüsü paylaşır ve beşinci ila on ikinci sınıflardaki öğrencilere hizmet verir. Bazı lise öğrencileri, lisenin olmadığı yakınlardaki Pocantico Hills’dendir.

Okul müdürü Tina DeSa, “Burada odak noktası okul,” dedi. “Çocuklara biz bakıyoruz ve bu yüzden herkes Pleasantville’de yaşamak istiyor.”

2021-22 için New York Eyalet Eğitim Departmanına göre, Pleasantville Lisesi yüzde 97 mezuniyet oranına sahipti ve öğrenci kitlesi yüzde 73 Beyaz, yüzde 15 Hispanik, yüzde 6 Asyalı, yüzde 2 Hintli Siyah ve yüzde 4 çok ırklı mezunlardan oluşuyordu. 2022 Sınıfı için ilçe tarafından bildirilen ortalama SAT puanları, eyalet çapındaki 534 ve 533 ortalamalarına kıyasla kanıta dayalı okuryazarlıkta 618 ve matematikte 622 idi. Lise, 2021’de Ulusal Mavi Kurdele Okulu olarak adlandırıldı.

Pace Üniversitesi’nin 200 dönümlük bir şubesi de Pleasantville’de bulunuyor.

servis hizmeti


Metro-Kuzey Demiryolunun Harlem Hattı ile Manhattan’daki Grand Central Terminal’e varmak bir saatten biraz daha kısa sürer. Önceden satın alınan tek bir biletin maliyeti 14,75 ABD dolarıdır; Aylık geçiş ücreti 322 dolar.


Yıllık park kartları yalnızca köylüler ve işletme sahiplerine 600 $ karşılığında verilmektedir. Yerleşik olmayanlar için 12 saatlik ve saatlik otopark mevcuttur.

Tarih


18. yüzyılda Pleasantville, Philipseburgh Malikanesi olarak bilinen bir tarım bölgesiydi. İlk sakinler arasında Sint Sincks ve Rechgawawanks Kızılderili kabilelerinin üyeleri ile Hollandalı yerleşimciler ve Quakerler vardı.

19. yüzyılın ortalarında köy, Clark’s Corners olarak biliniyordu. İç Savaş sırasında bir metro istasyonuydu. Eski sakinler arasında yazarlar Lillian Hellman ve Dashiell Hammett ve aktör Sidney Poitier yer alıyor. Eski bir sakin olan DeWitt Wallace tarafından ortaklaşa kurulan Reader’s Digest dergisinin merkezi, komşu Chappaqua’ya ve daha sonra Manhattan’a taşınmadan önce köyde bulunuyordu. 1940’larda Frank Lloyd Wright tarafından tasarlanan önerilen bir yerleşim yeri olan Usonia Tarihi Bölgesi, Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listelenmiştir.

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.