OnePlus 11 ile 120 FPS oyun periyodu: Dünyanın birinci biyonik titreşim motoru ve özel grafik motoru

Leila

Global Mod
Global Mod
OnePlus 11 ile 120 FPS oyun periyodu: Dünyanın birinci biyonik titreşim motoru ve özel grafik motoruOnePlus, yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonu olan OnePlus 11‘i 4 Ocak‘ta resmen tanıtacak. Öte yandan OnePlus telefonu gizlemeye pek çalışmıyor çünkü sızan ve paylaşılan bilgilerle OnePlus 11’in teknik özellikleri ve tasarımı onaylanmış durumda. Artık ise 120 FPS taşınabilir oyunculuk için telefonda yeni teknolojilerin olduğu ortaya çıktı.

OnePlus 11 birincilerin telefonu olacak

Aktarılanlara nazaran dünyada birinci kere OnePlus 11’de AAC Technology tarafınca geliştirilen biyonik titreşim motoru kullanılacak. OnePlus’a bakılırsa bu titreşim motoru, 600 mm³’den büyük hacmiyle bir Android telefondaki en kuvvetli ve en büyük motor olacak. Şirkete nazaran, OnePlus 11’deki biyonik titreşim motoru, amiral gemisi telefonlarda kullanılan öbür titreşim motorlarından fazlaca daha kuvvetli ve gelişmiş.

OnePlus 11’deki bu titreşim motoru, titreşme performansına nazaran iPhone 14 Pro’ya nazaran yüzde 17 daha uygun. beraberinde eş titreşim müddetlerinde daha fazla frekans sunulduğundan yeni motor iPhone 14 Pro’dan daha başarılı bir hissiyat sunacak.

Fazla ısınmadan ortalama 120 FPS yakalanmış

Tüm bunlara ek olarak tahminen de en değerli gelişmiş oyun performansına yaşanacak. OnePlus’ın aktardığına göre OnePlus 11, bir daha dünyada birinci sefer Super Graphics Engine özelliğine sahip telefon olacak. Firmaya göre bu grafik motoru yardımıyla gelişmiş doğal imaj kalitesi ve yüksek kare suratları sunularak yeni bir taşınabilir oyun çağı başlatılacak.

Yeni grafik motoru yardımıyla OnePlus 11, oyunun desteklediği kare suratından bağımsız olarak optimizasyonlar yardımıyla 120 FPS’e kadar kare suratlarını yükseltecek. Firmaya nazaran yapılan yazılım optimizasyonları ve özel render çipi yardımıyla kare suratı ve manzara kalitesi artırılırken güç tüketiminden de asgarî taviz veriliyor. OnePlus’a göre, OnePlus 11’de 1 saat boyunca League of Legends Wild Rift oynandıktan daha sonra sıcaklıklar 43 dereceyi geçmedi ve ortalama FPS 119,8 oldu.