New York, Florida ve Michigan’da 2,7 milyon dolarlık konut

zenrcade

New member
Barınak Adası Heights, NY | 2,7 milyon dolar

1/2 dönümlük bir arsa üzerinde üç yatak odası ve iki buçuk banyosu olan 1875 Gotik bir marangoz evi


Bu ev, Shelter Island’ın Suffolk County kasabasındaki bir mezra olan Shelter Island Heights’ta yer almaktadır. İyi korunmuş Viktorya dönemi evleriyle tanınan mahalle, 1993 yılında Ulusal Tarihi Yerler Sicilinde listelenmiştir. Tesis, bir hırdavatçı, postane, kafe vb.nin bulunduğu Grand Avenue’ye kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Shelter Island Heights Private Beach Club’a 800 metreden daha kısa mesafededir. Kulüp plajına ve tenis kortlarına erişim, evin sahibi olmakla birlikte gelir.

Greenport, yarım saatlik bir feribot yolculuğu mesafesindedir. Sağ Liman 40 dakika uzaklıktadır. Manhattan’a yolculuk yaklaşık üç saat sürüyor.

Boyut: 2.292 fit kare

Metrekare fiyatı: 1.178 dolar

İçeri: Bir tuğla kaldırımın arkasında, ahşap basamaklar, orijinal el oyması ahşap panelli kapalı bir sundurmaya çıkar.

Kemerli çift kapılar, koyu ahşap zeminli, beyaz boyalı duvarlı ve verandaya bakan pencereli oturma odasına açılmaktadır. Parke zeminler, beyaz tuğla şömineli ve gömme koltuklu cumbalı pencereli aydınlık bir oturma odasına açılmaktadır.


Başka bir kemerli kapı seti, gömme dolaplarla kaplı bir duvarı olan yemek odasına açılır. Bu oda, beyaz boyalı özel dolaplar, sabuntaşı tezgahlar, altılı ocak dahil Viking aletleri ve arka bahçeye bakan pencerelerin yanında bir yemek masası alanı bulunan yenilenmiş bir mutfağa erişim sağlar. Evin bu bölümünde ayrıca küçük bir ofis ve misafir tuvaleti bulunmaktadır.

Beyaz boyalı ahşap bir merdiven, ana katın ortasından oturma odasına açık bir sahanlıkla ikinci kata çıkar. Üçüncü kata kadar devam eden ana süit, beyaz boyalı dantel tavanlı bir yatak odası ve duşakabinli en-suite banyodan oluşmaktadır.

İkinci katta, biri sokağa bakan balkonlu ve diğeri eksiksiz banyolu iki yatak odası daha bulunmaktadır.

Dıştan: Arka verandada masa ve sandalyeler için yer bulunan üstü kapalı bir yemek alanı vardır. Arka bahçe tuğla yollar, çim ve olgun ağaçlarla düzenlenmiştir. Müstakil garajda bir arabalık yer vardır.


yönlendirmek: 14.706 $ (tahmini)

Temas etmek: Elizabeth Galle, Corcoran, 631-749-1600; corcoran.com

Key West, Florida | 2,7 milyon dolar

1890’da 0,2 dönümlük bir arsa üzerine inşa edilmiş üç yatak odalı, üç buçuk banyolu bir ev


Bu ev sakin bir sokakta, kasap dükkanına, kafeye ve belediye binasına beş dakikalık yürüme mesafesinde. Oyun alanı ve tenis kortları bulunan yeşil bir alan olan Bayview Park’a ve anaokulundan sekizinci sınıfa kadar öğrencilere hizmet veren bir devlet okulu olan Horace O’Bryant School’a 800 metre uzaklıktadır. Ernest Hemingway Evi ve Müzesi ve Key West Deniz Feneri gibi adanın en ünlü cazibe merkezlerinden bazıları ve birkaç halk plajı yaklaşık 1,6 km uzaklıktadır.

Key West Uluslararası Havaalanı arabayla 10 dakika uzaklıktadır. Keys’i keşfetmek için popüler bir üs olan Key Largo, yaklaşık iki buçuk saat uzaklıktadır. Miami’ye yolculuk yaklaşık üç buçuk saat sürüyor.

Boyut: 1.987 fit kare

Metrekare fiyatı: 1.359 dolar

İçeri: Evin girişi, tuğla araba yolundan uzakta, ahşap bir kapının arkasındadır. Kapalı sundurmanın ortasındaki ön kapı, ikinci kata çıkan merdivenleri ve tuvalete erişimi olan uzun bir fuayeye açılıyor.

Solda, geniş kemerli bir kapıdan çevredeki yeşilliklere bakan pencereleri olan bir oturma odası var. Yemek odasına kemerli başka bir kapıdan geçilmektedir. Evin arka tarafındaki aile odasının büyük pencereleri ve arka güverteye, havuza ve bahçeye açılan sürgülü cam kapıları vardır.


Oturma odasından bir kahvaltı barı ile ayrılan şık mutfak mutfak, paslanmaz çelik gereçler ve kıç güverteye erişim sunar.

Ana süit, fuayeden çıkan bir koridorun dışında yer almaktadır. Yatak odasında havuz alanına giden bir yürüyüş yoluna açılan cam kapılar vardır. İki eksiksiz banyo yatak odasına bağlıdır.

İki konuk odası ikinci kattadır. Biri mahalleye bakan bir balkona sahiptir; diğerinde yerleşik kitap rafları vardır. Koridorun sonundaki eksiksiz bir banyoyu paylaşıyorlar.

Dıştan: Dış alanlar yakın zamanda yeni IPE ahşap zemin kaplaması ve evin etrafında bir yürüyüş yolu ile modernize edilmiştir. Havuz arka bahçenin ortasında yer alır ve şezlonglar için alanlarla çevrilidir. Bir uçtaki kapalı bir sundurma, bir açık hava barına ev sahipliği yapmaktadır. Garaj yolunda bir arabalık yer var.

yönlendirmek: 14.232 dolar

Temas etmek: Lynn Kaufelt ve Jackson Kaufelt, Kaufelt Ekibi, Truman & Co. Real Estate, 305-393-1267; teamkaufelt.com

Bloomfield Tepeleri, Michigan | 2.699.000 $

1 dönümlük bir arsa üzerinde dört yatak odası, dört tam banyo ve üç yarım banyo bulunan 1979 geç orta yüzyıl tarzı bir ev


Bu ev, Detroit ve çevresindeki banliyölerde yoğun bir şekilde çalışan bir mimar olan Irving Tobocman tarafından tasarlandı. Çeşitli şehir kulüpleri, Bloomfield Hills Lisesi ve Cranbrook Sanat Akademisi, bir müze ve araştırma tesislerinin bulunduğu Cranbrook Eğitim Topluluğu 10 dakika uzaklıktadır.

Detroit şehir merkezine arabayla gitmek yaklaşık yarım saat sürer. Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi 45 dakika uzaklıktadır. Londra, Ontario arabayla üç saat uzaklıktadır.

Boyut: 5.172 fit kare

Metrekare fiyatı: 522 dolar

İçeri: Boydan boya pencerelerle çevrili ön kapı, koyu ahşap zeminli, beyaz duvarlı ve tavan pencereli bir fuayeye açılıyor.


Tam ileride, daha fazla tavan penceresine sahip bir oturma ve yemek alanı vardır; Arka bahçedeki olgun ağaçlara bakan cam duvarlar ve sürgülü cam kapılar; mermer kaplı bir şömine; ve şarap buzdolabı bulunan uşak kilerine erişim.

Uşağın kilerinin karşısındaki mutfakta beyaz dolaplar, açık raflar, beyaz fayans backsplash, büyük bir orta ada ve paslanmaz çelik aletler bulunur. Evin bu bölümünde ayrıca geniş bir çamaşır odası ve misafir tuvaleti bulunmaktadır.

Fuayenin solundaki bir koridor yatak odası kanadına çıkar. En uçtaki ana süit, siyah beyaz çiçekli halıya ve arka verandaya açılan sürgülü cam kapılara sahip bir yatak odası içerir. Banyoda küvet ve ayrı duş mevcuttur. Boydan boya pencereli bir çalışma odası ve tuvalet de koridorun dışındadır.

Koridorun sonundaki, 1970’lerin turuncu ve kırmızı halılarıyla kaplı bir merdiven, ikinci katta en-suite banyolu iki yatak odasına çıkıyor.

Bodrum katta ebeveyn banyolu üçüncü bir yatak odası ve spor salonu olarak kullanılan açık plan bir alan bulunmaktadır.

Başka bir yarım banyo, dışarıdaki küçük bir havuz evinde.


Dıştan: Oturma odası ve ana yatak odasının dışındaki terasta yerleşik barbekü içeren bir açık mutfak vardır. Bir yüzme havuzu ve havuz evi sadece birkaç adım uzaklıktadır. Ekli garajda dört araçlık yer vardır; Elektrikli araç şarj istasyonu ve depolama alanı içerir.

yönlendirmek: 26.076 $ (tahmini)

Temas etmek: Dan Gutfreund, İmza Sotheby’s International Realty, 248-978-5774; sothebysrealty.com.tr

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.