Kaya üzere performans

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
Kaya üzere performansİSTANBUL (İGFA) – Buram buram aşk kokan müziklerin usta mimarı Yıldız Tilbe’nin “Yorumcu Emre Kaya ise helal olsun” diyerek, ünlü sanatkara armağan ettiği öğrenilen “Emi” isimli eser, Usta Müzikler projesinin yakaladığı büyük çıkışı adeta taçlandırdı.

“Sen de sev fakat sevilme, aşk acısı çek ben gibi” dizeleriyle başlayan hüzün, aşk ve ayrılık müziği “Emi” isimli yapıtı kendine has yorumu ile sevenleriyle buluşturan Emre Kaya, dinleyenleri adeta büyüledi.

Sevip de sevilmeyen, sevip de ayrılan ve aşk acısı çekenlerin hislerine yapıtlarıyla adeta tercüman olan ve biroldukça ünlüye verdiği bestelerle bilinen Yıldız Tilbe’nin “Emi” isimli yapıtını de hakkını vererek yorumlayan Emre Kaya, alkış tufanı ile karşılaştı.

“Altın Kelebek” dahil biroldukça ses sanatkarının hayallerini süsleyen onlarca mükafatın sahibi olan, bu yıl Memleketler arası İstanbul Mükafatları merasiminde “En güzel Performans Erkek Sanatçısı” mükafatını Usta Müzikler projesiyle alan Emre Kaya, hayranlarının ilgisine de toplumsal medyadan teşekkür ederek, bir de müjde verdi. Tüm yapıtlarını hissederek ve hissettirerek okuyan ünlü popçu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yaz konserlerimiz tüm süratiyle devam ederken eylül itibariyle yeni bir konser çeşidi başlıyor. Yeni çıkartacağım kelam ve müziği bana ilişkin yeni müzik için de gün sayıyorum” sözlerine yer vererek, yeni müziklerini bekleyen hayranlarını heyecanlandırdı.

2022’nin en hayli konser veren sanatkarları içinde yer alan Emre Kaya’nın, 30 Ağustos’ta da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen konserde sahne alıp, tarihi zaferin yıldönümünü doya doya yaşatmaya hazırlandığı bildirdi.

Ses kalitesi ve kendine has yorumunun yanı sıra sahne performansıyla da kendine hayran bırakan ünlü sanatçı, “Usta Şarkılar” projesinin yakaladığı muvaffakiyetin sırrını soran gazetecilere, “Şarkıcı olmak diğer yorumcu olmak diğer bir şey. Bunlar özel eserler. Bu sanatkarın kendisi üzere olarak bu müzikleri yorumlaması gerekiyor. Ben bu müzikleri Emrece söylemiş oldum” yorumunda bulundu.