Kaliforniya’da 4,2 milyon dolarlık evler

zenrcade

New member
Los Angeles | 4.189 milyon dolar

1950’lerin ortalarından kalma üç yatak odalı, 0,2 dönümlük bir arsa üzerinde üç banyolu bir ev


Bu ev, savaş sonrası Los Angeles’ta bir grup müzisyen tarafından kurulan bir konut kooperatifi için ünlü mimarlar A. Quincy Jones ve Whitney R. Smith tarafından tasarlandı. Önerilen evlerden çok azı gerçekten inşa edilmişti ve bu ev, sahipleri 2021’de satın alıp orijinal durumuna geri yüklediğinde bakıma muhtaç duruma düşmüştü.

Tesis, Los Angeles’ın batısında, Brentwood’un sakin ve tepelik bir kesiminde yer almaktadır. Will Rogers Eyalet Plajı’na ve UCLA kampüsüne arabayla yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır. San Fernando Vadisi, 405 otoyolu üzerinden yaklaşık yarım saat uzaklıktadır.

Boyut: 2.085 metrekare

Metrekare fiyatı: 2.009 dolar

İçeri: Evin sokağa bakan tarafı, bir garaj ve ön avluya ve ana girişe açılan bir kapısı olan beton blok mahremiyet duvarından oluşmaktadır.

Fuayenin arkasında, ana oturma ve yemek odasından beton blok şömineyle ayrılmış bir oturma bölümü vardır. Ana oda, dışarıdaki havayı içeri getiren yüksek tavanlara ve cam duvarlara sahiptir. Evin ortasındaki açık plan mutfakta Douglas köknar dolapları, beyaz fayans backsplash ve dört kişilik bir ada bulunuyor.


Oturma odasının yanındaki bir koridor, yatak odası kanadına kadar uzanır. Ana yatak odasında gömme dolap, cam duşakabin içeren en-suite banyo ve ayrı bir dış giriş bulunmaktadır. Koridorun karşısında iki misafir odası vardır; birinin de kendi dış girişi vardır. Koridorda birleşik küvet ve duş içeren bir banyoyu paylaşmaktadırlar.

Başka bir eksiksiz banyo ve çamaşır odası oturma alanının dışındadır.

Dıştan: Evi çevreleyen verandada yerleşik bir spa küveti ve yemek yiyip eğlenmek için bolca alan bulunmaktadır. Çimenli bir arka bahçeye iniyor. Garajın bir park yeri vardır; Garaj yolunda başka bir araba için yer var.

yönlendirmek: 52.368 $ (tahmini)

Temas etmek: Joey Kiralla, Sotheby’s International Realty, Los Feliz Brokerage ve Nate Cole, Modern California House, 323-702-7001 veya 562-673-3550; sothebysrealty.com.tr

Laguna Plajı | 4,2 milyon dolar

1 dönümlük bir arsa üzerinde 1937 yapımı dört yatak odalı, üç banyolu bir kır evi


Bu ev, Pacific Coast Otoyolu’nun sadece birkaç blok ötesinde ve sakin suları ve Korsan Kulesi olarak bilinen 1920’lerden kalma kendine özgü merdiveniyle tanınan Victoria Plajı’na arabayla beş dakikadan kısa mesafededir. CVS eczanesine ve Gelson’s süpermarkete 1,6 km’den daha kısa mesafededir ve Laguna Beach şehir merkezine yaklaşık 10 dakika uzaklıktadır. Crystal Cove State Park’taki gelgit havuzları ve yürüyüş parkurları yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır.


Irvine ve John Wayne havaalanları yaklaşık yarım saat uzaklıktadır. San Diego’ya yolculuk yaklaşık bir buçuk saat sürüyor.

Boyut: 2.755 fit kare

Metrekare fiyatı: 1.525 dolar

İçeri: Asfalt bir araba yolu sokaktan garaja çıkar. Evin ana girişi, köşedeki çift Hollandalı kapıdan geçerek orijinal ahşap zeminler, beyaz boyalı kirişli tavan, tuğla şömine ve terasa açılan Fransız kapılar içeren bir oturma odasına açılmaktadır.

Oturma odasının arkasında, beyaz boyalı kirişli tavanlar, ahşap dolaplar ve paslanmaz çelik aletler içeren bir mutfak ve yemek alanı bulunmaktadır.

Buradan bir koridor, evin diğer tarafında biri şu anda yemek odası olarak kullanılan iki yatak odasına çıkar. Bu oda ve bitişikteki yatak odası, deniz manzarası ve ortak terasa erişim sunar. Koridorun aşağısında eksiksiz bir banyonun yanı sıra tuğla zeminli ve yan yana çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bulunan bir çamaşır odası vardır.


Oturma odasındaki bir merdiven, ikinci katın tamamını kaplayan ana süite çıkar. Yatak odası, geniş bir özel terasa sahip ekli bir oturma odasına sahiptir. Banyoda küvet ve ayrı duş mevcuttur.

Evin en alt katının kendi dış girişi vardır ve bir oturma odası, bir mutfak, bir yatak odası ve eksiksiz bir banyo ile misafir dairesi olarak döşenmiştir.

Dıştan: Oturma odasının dışındaki ana güverte, mahalleye ve ötesine, denize bakmaktadır. Evin yan tarafındaki taş döşeli teras da su manzaralıdır. Ekli garajda, garaj yolunda daha fazla alan olmak üzere iki arabalık yer vardır.

yönlendirmek: 52.500 $ (tahmini)

Temas etmek: Lindsay Clark-Shields, Engel & Völkers Laguna Sahili, 949-715-3530; lindsayclark-shields.evrealestate.com

Hermosa Plajı | 4,15 milyon dolar

0,1 dönümlük bir arsa üzerinde 2021 model üç yatak odalı, üç buçuk banyolu bir ev


Bu ev, Hermosa Sahil İskelesi’ne 800 metreden daha kısa mesafededir ve sörfçüler ve güneşlenenler arasında popüler olan plajlara 10 dakikadan daha kısa bir yürüme mesafesindedir. Şehrin ana caddelerinden biri olan Hermosa Bulvarı boyunca birçok kafenin yanı sıra restoranlar, barlar ve mağazalar da yürüme mesafesindedir.

Inglewood’daki Los Angeles Uluslararası Havaalanı’na veya SoFi Stadyumu’na arabayla gitmek yaklaşık yarım saat sürer. Los Angeles şehir merkezi trafiğe bağlı olarak yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Long Beach’e güneye gitmek bir saatten az sürer.

Boyut: 2.600 metrekare

Metrekare fiyatı: 1.596 dolar

İçeri: Bu üç katlı ev, hava koşullarına bağlı olarak soluk bir griye dönüşen sarı Alaska sediriyle kaplıdır. Cam ön kapı sokak seviyesinin birkaç adım altındadır. Üçüncü kattaki ana yaşam alanlarına giden bir merdivene açılır.

Açık plan yaşam alanı, geniş dişbudak ahşap zeminler ve Pasifik Okyanusu’na bakan tavandan tabana pencerelerle donatılmıştır. Parke zeminler, bitişik yemek alanının ötesinde, şarap dolabı ve özel dolaplar dahil Dacor aletlerinin bulunduğu açık plan mutfağa açılıyor. Mutfağın arkasında, cam kapılar arka güverteye açılıyor. Evin bu bölümünde misafir tuvaleti ve çamaşır odası da bulunmaktadır.


Ana süit aşağıdaki kattadır. Yatak odası, bir kral yatağı rahatça alacak kadar geniştir. Banyoda yerden ısıtma, duşakabin ve özel yapım Japon ahşap küvet bulunmaktadır. Yandaki güneşli misafir odası şu anda çocuk odası olarak kullanılıyor; Ayrıca özel banyosu vardır.

Çalışma veya çalışma odası olarak kullanılabilen üçüncü yatak odalı süit giriş seviyesindedir. Cilalı beton zeminler, gömme kitaplıklar ve eksiksiz bir banyoya sahiptir.

Dıştan: Bir çatı çıkıntısı ile kısmen gölgelenen ana güverte, IPE ahşap zeminlere ve barbekü ve ısıtma sistemine sahip yerleşik bir açık mutfağa sahiptir. Kısa bir merdiven uçuşu, çatı seviyesindeki başka bir terasa götürür. Bağlantılı otoparkta iki park yeri vardır.

yönlendirmek: 51.876 $ (tahmini)

Temas etmek: Tony Accardo, Pusula, 310-855-3557; acardorealestate.com

Konut gayrimenkul haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.