İzmirliler 2023’e Gülşen’le girdi

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
İzmirliler 2023’e Gülşen’le girdiİZMİR (İGFA) – İzmirliler 2023 yılına Gündoğdu Meydanı’nda “merhaba” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kutlama programı 21.00’de DJ Özgür Güler’in performansıyla başladı. 22.30’da ise sahneye Gülşen çıktı. Uzun bir ortadan daha sonra birinci halk konserini İzmir’de veren Gülşen, binlerce İzmirlinin alkışlarıyla karşılandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer sahneye çıkarak Gülşen’e zeytin fidanı armağan etti. “Muhteşem bir akşam, süpersin İzmir” diyerek kelamlarına başlayan Lider Tunç Soyer, “Gülşen hepimizin içini ısıttın, 4,5 ay daha sonra birinci konserine İzmir’de konut sahipliği yapmaktan fazlaca memnunuz. Uygun ki geldin, âlâ ki varsın. Bu zeytin fidanı İzmir’in müsamahasının, ölümsüz dostluğumuzun simgesi olsun. Diliyorum İzmir’e yerleştiğin vakit meskeninin bahçesine dikeceksin” dedi.

“Bir şey değişecek, her şey değişecek”
İzmirlilere seslenen Lider Tunç Soyer, “Bugün yepisyeni bir yıla giriyoruz. Harika bir yıl olacak bakılırsaceksiniz. Bugün beraberinde 100 yıl evvel Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin ikinci yüzyılının başlangıcı. Birebir 100 yıl evvel olduğu üzere bir daha büyük bayramlarla, büyük mutluluklarla yaşayacağız bu yılı bakılırsaceksiniz. bir daha sıkı sıkıya sarılacağız birbirimize. Hayallerimiz gerçek olacak. Hiç kuşkunuz olmasın, bir şey değişecek, her şey değişecek. Canım İzmir, canım İzmirliler, epeyce yaşayın” dedi.

Gülşen: “Hepimizin gereksinimi olan şey barış”
Zeytin fidanı için teşekkür eden Gülşen ise “Her İzmir konserinde bunu lisana getiriyorum, İzmirli olmayı. Bir gün ben İzmir’de yaşıyor olacağım. Bunu biliyorum ve hissediyorum. Bunu söylüyorum, hissediyorum, çağırıyorum ömrüme. Şu an burada olmak bile, İzmir’i düşünmek bile benim içimi açıyor. Bu zeytin ağacı ile ülkemiz için, tüm dünya için, ailelerimiz ve tüm insanlarımız için barış yılı olsun. Hepimizin muhtaçlığı olan şey barış ve şahane bir yıl” dedi.
Müzikleriyle İzmirlileri coşturan Gülşen, saatler 23.59’u gösterdiğinde İzmirlilerle yeni yıl için geri saydı.