‘Huzurevi Ketum’ çekimleri keyifli başladı

admin

Administrator
Yetkili
Admin
Global Mod
‘Huzurevi Ketum’ çekimleri keyifli başladıBALIKESİR (İGFA) – Yapımcılığını Ekşinar üretim ismine Emre Bozkurt, Erhan Fırat ve Düş Yürüten’in üstlendiği, direktör koltuğunda Emre Bozkurt’un oturduğu “Huzurevi Ketum” isimli ruhsal tansiyon biçimindeki sinema sinemasında süratle gelişen teknolojinin bütün nimetlerinden de faydalanıyor.

Türkiye’de ve milletlerarası platformlarda bir hayli başarılı işte teknik direktörlük ve görsel efekt süpervizörlüğü yapan direktör Bozkurt, bu sinemanın efekt sahnelerinin yapay zekayla destekleneceğini ve çeşitli sahnelerin NFT olarak memleketler arası platformda satışa sunularak gelirlerinin toplumsal sorumluluk projelerinde kullanılacağını belirtti.

Kadrosunda değerli oyuncular yanında oynadığı sinema sinemalarıyla dikkatleri üzerine çeken 9 yaşındaki Dila Hatun Karaaslan, “Huzurevi Ketum” isimli sinema sinemasında canlandıracağı karakter ile bir daha ilgi odağı olacağa benziyor.

Oyunculuk dersleri aldığını ancak setlerde direktör ve deneyim sahibi oyuncuların peşinden ayrılmadığını bunun sebebininde ne öğrensem kardır fikri olduğunu lisana getiren Dila Hatun Karaaslan, “Oyunculuk eğitimi kural lakin benim en hoş okulum direktörlerim ve setteki deneyimli oyuncular, Huzurevi Ketum isimli sinemamızda benim için öğrenme cenneti, direktörümüz Emre Bozkurt öğretmeye bayılıyor, oyuncu büyüklerim Meral Konrat, Hayal Yürüten ve Tayfun Sav benle ilgili ve ben onların yardımıyla epey şey öğreniyorum. Takım ortasındaki dayanak sinemamıza büyük muvaffakiyet getirecek” diye konuştu.