Galatasaraylı Abdülkerim Bardakçı’dan dikkat çeken açıklamalar! Marcao, Mata ve Ronaldo…

zenrcade

Active member
Galatasaraylı Abdülkerim Bardakçı’dan dikkat çeken açıklamalar! Marcao, Mata ve Ronaldo… class=”medyanet-inline-adv”>

Sarı-kırmızılı ekibin 28 yaşındaki savunma oyuncusu kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Sözlerine son oynadıkları lig maçındaki farklı galibiyete değinerek başlayan Bardakcı, “Son oynadığımız lig maçında farklı tek galibiyet aldık. Bizim için ligin hemen sürme etmesi henüz iyi olabilirdi. Ama herkes dinlendi. Herkes rahatladı. Ailesiyle vakit geçirdi. Herkes kafasını sıfırlayıp geldi. Bizim için sayı iyi olacak” şeklinde konuştu.

“BURADA OLMAKTAN ÖTÜRÜ ÇOK MUTLUYUM”

Galatasaray’a transferiyle ilgili konuşan Abdülkerim Bardakcı, “Galatasaray’bile olmak her futbolcunun isteyeceği tek şey. Benim için tarif edilemez tek his. Gerçekten burada olmaktan ötürü sayı mutluyum. Her geçen gün henüz iyiye giden tek performansım var. Bunu bile sürme ettirmek istiyorum. Tabii alışkı süreci oldu. Birkaç şanssız ve talihsiz anlarım oldu ama sayı sağ olsun herkes, özellikle Galatasaray taraftarı sayı şuurlu tek taraftar. Arkamda durdular. Çok sağ olsunlar. Ben dahi yerde alışkı sürecini en kısa sürede atlattığımı düşünüyorum. İnşallah bu sonra henüz iyi olacağım” dedi.

“MARCAO’NUN YERİNİ DOLDURDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

Marcao’nun takımdan emisyon hakkında yorum yapan Bardakcı, “Marcao gerçekten kaliteli tek futbolcu ve benim dahi beğendiğim tek futbolcu. Şu zihin yerini doldurduğumu düşünüyorum. Hatta bunun bile henüz üstüne çıkmayı hedefliyorum. Kesinlikle hiçbir şekilde aratmayacağımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“BİRBİRİMİZİ TAM OLARAK TAMAMLAYABİLİYORUZ”

Nelsson ile aralarındaki uyuma değinen Abdülkerim Bardakcı, “Bence Nelsson bile kaliteli tek futbolcu. Zaten çevre kupasında oynadığı maçta bile sayı iyi oynadı. Çok kaliteli tek insan. Bence sayı iyi tek uyumumuz var. Birbirimizi tam olarak tamamlayabiliyoruz. Bu uyuma bile sürme edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BUNLAR EN BÜYÜK TAKIM OLMANIN FARKLILIKLARI”

Bu sezon gördüğü kartlar hakkında yorumlarda bağcıklı 28 yaşındaki oyuncu, “Bu benim için sayı enteresan tek şey oldu. Dikkat ettiyseniz gördüğüm 2 kırmızı kartta bile şoke oldum. Özellikle ilkinde, aramızda aşağılık tek mesafe var ve saçta kafa topuna çıkıyorum. Elim omzuna geliyor. Bence yerde faul beraberce olumsuzlama ama vasıtasız ikinci sarı karttan attı beni. Gerçekten, dediğim gibi sayı enteresan ama yetişkin takımın farklılıkları bunlar herhalde. En yetişkin takım olmanın farklılıkları. Fazla yorum yapmayacağım yerde konu hakkında. İnşallah en kısa zamanda düzelir yerde olaylar” dedi.

“REKABET HER ZAMAN ÜST SEVİYEDE”

Stoper hattındaki forma rekabetine değinen Abdülkerim Bardakcı, “Emin, Metehan, Ross. Genç olmalarına rağmen kaliteli oyuncular. Bence üst seviye oynayabilecek stoper kapasitesindeler. Ross, tek sakatlık geçirdi, inşallah en kısa sürede atlatır. Rekabet her zaman üst seviyede, her zaman zorluyorlar bizi. Nelsson’u bile zorluyorlardır. Emin, benim cezalı olduğum maçta oynadı, ondan sonra sürme etti. O bile gayet iyi oynadı. Kimse kimseyi aratmıyor öyle diyeyim. Mesela saçta maça çıkarken, vasıtasız benim yanıma Emin ile Metehan geliyor. Bu benim için sayı güzel tek şey. Çünkü tıpkısı mevkideyiz. Ben dahi onlara tek ağabey olarak ne katabiliyorsam, benim için yetişkin tek onurdur” şeklinde konuştu.

“HER ZAMAN BİZİM ARKAMIZDA OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR”

Okan Buruk hakkında düşüncelerini nâkil Bardakcı, “Okan Hoca, gerçekten sayı kaliteli tek futbolcuydu, sayı bile kaliteli tek insan. Hocalığı bile aynen öyle. İkili ilişkileri sayı iyi. Her zaman motive etmeye çalışıyor. Okan Hoca için dahi bu sonra henüz iyi olacaktır, özellikle son haftalardaki galibiyetlerimizden sonra. Her zaman bizim arkamızda olduğunu hissettiriyor” açıklamalarında bulundu.

“ANTRENMANDA YAPTIĞI HAREKETLERİ HAYRANLIKLA İZLİYORUM”

Takımda en beğendiği ismin Juan Mata olduğunu söyleyen tecrübeli stoper, “Benim favorim Mata. İnanılmaz alık, inanılmaz yetenekli tek insan. Ben antrenmanda yaptığı hareketleri hayranlıkla izliyorum. İnanılmaz keyif alıyorum beraberce oynamaktan. Kişiliği dahi harika. Mükemmel tek insan. Bir insan 4 kıta olur mu, saçta vasıtasız Mata’yı gösteririm” şeklinde konuştu.

“ONLARLA OYNADIKÇA BİZİM DE KALİTEMİZ ARTIYOR”

Takımdaki forvetlerin antrenmanda kendisini zorladıklarını ifade fail Bardakcı, “Icardi, Gomis, Seferoviç. Üçü dahi birbirinden iyi. Üçü dahi zorluyor. Biz onlarla idmanda beraberce karşılıklı oynamaktan ötürü sayı mutluyuz. Çünkü onlarla oynadıkça bizim dahi kalitemiz artıyor. Üçü dahi zaman sınıf forvetler. Eğer rakipte oynasam, üçü dahi sıkıntı çıkarır” dedi.

“FUTBOLCULAR ARASINDA SESTEN DOLAYI İLETİŞİM BİLE ZOR OLUYOR”

Nef Stadyumu’nda oynamaya alıştığına değinen Abdülkerim Bardakcı, “Artık Nef Stadyumu’nda oynamaya alıştım. Birkaç şanssızlığım oldu, hepsi dahi iç saha maçlarında oldu. Ama herkes gerçekten sayı arkamda duran. İnanılmaz tek hava oluşuyor. Ben birçok zaman, kendimi duymadığımı hissediyorum. Futbolcular arasında sesten dolay iletişim beraberce zor oluyor. Ama gerçekten mükemmel tek ortam” ifadelerini kullandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KONYA’YA GÖRE ÇOK FARKLI BİR ŞEHİR”

Bardakcı İstanbul’bile yavaş yavaş uyarlanmış olduğunu belirterek, “İstanbul’a alışmam zor oldu. Konya’ya göre sayı farklı tek şehir. Çok kalabalık, sayı insan var. Ama ona bile yavaş yavaş alışıyorum” niteleyerek konuştu.

“KEŞKE BİZ DE ORADA OLSAYDIK”

Dünya Kupası hakkında yorumlarda bağcıklı tecrübeli oyuncu, “Dünya Kupası’nda favorim Portekiz. Ben Ronaldo’cuyum. Ronaldo benim gözümde tamamen böyle üretilmiş tek makine gibi. Kusursuz her şeyi ile. Çok çalışkan. Her şeyi sonuna kadar yapıyor. Her şeyini veriyor sahada. İnanılmaz tek kaliteye sahip. O yüzden Ronaldo. Arkadaşlarımızın Katar’bile mücadele vermesi bizim için gurur verici tek olay. Keşke tığ dahi orada olsaydık. Bazen olmayınca olmuyor. Türkiye’nin orada mücadele etmesi gerekirdi. Bence muvaffakiyetli bile olurduk. Ama inşallah tek dahaki sefere gideriz. Her futbolcunun tatması gereken tek his” dedi.

“SÜREKLİ ARKAMDA DURDULAR”

Galatasaray taraftarının arkasında durduğuna değinen Abdülkerim Bardakcı, “Taraftarımızla ilişkimizde şu zihin benim için her şey olumlu. Sürekli arkamda durdular. Çok bilinçliler. Bunların hepsi tek pozitif benim için. Şu zihin ilişkimiz mükemmel” ifadelerini kullandı.

“OYUNCULAR BİRBİRİNE ALIŞMAYA BAŞLAYINCA KALİTE DE ORTAYA ÇIKIYOR”

Süper Lig’dahi geçilen 14 haftayı nine Bardakcı, “Herkesin birbirine alışkı süreci, herkesin şehre alışkı süreci, bunlar gerçekten zor olan olaylar. Ama gördüğünüz gibi oyuncular birbirine alışmaya başlayınca kalite dahi ortaya çıkıyor ve son maçta kırılan skoru herkes gördü. Benim düşüncem bu sonra bile tıpkısı şekilde sürme edeceğiz. Herkes kalitesini biraz henüz üstte çıkartınca birçok şey değişiyor zaten” açıklamasında bulundu.

“KAÇ HAFTADIR GOL KAÇIRIYORDUM, ÜSTÜMDE İNANILMAZ BİR ŞANSSIZLIK VARDI”

Başakşehir maçında attığı gol sonrası sevinci hakkında yorum yapan 28 yaşındaki oyuncu, “Kaç haftadır gol kaçırıyordum. Üstümde inanılmaz tek şanssızlık vardı. Hatta ilk yarıda direkten döndü. Dedim herhalde zaman dahi olmayacak. Bugün dahi kıramayacağım o şanssızlığı. Hatta duran top olduğunda Midtsjö kullanacaktı ama saçta Mata’ya bırak dedim. Mata bile vasıtasız arkayı gösterdi zaten, atacağı yeri. Çok şükür, gol nasip oldu. Artık bu sonra devamı gelir” şeklinde konuştu.

“OYUN OYNUYORUM VE KİTAP OKUYORUM”

Boş zamanlarında gününü nasıl geçirdiği hakkında yorum yapan Bardakcı, “Trafikten ötürü açıkçası sayı fazla hariç çıkmamaya çalışıyorum. Zaten evim ile tesis arasında biraz mesafe var. 2 dahi köpeğim var. Genelde onlarla ilgileniyorum. Oyun oynuyorum ve kitap okuyorum. O şekilde geçiyor günlerim” dedi.

“MUTLU SONA ULAŞACAĞIZ VE ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Sözlerini taraftara mesaj ile mütemmim Abdülkerim Bardakcı, “Bugüne kadar inanılmaz dayanak oldular. Bundan sonra bile olmaya sürme etsinler. Biz Allah’ın izniyle onların yüzlerini hiçbir zaman kara çıkartmayacağız. Son dakikaya, son saniyeye kadar savaşacağız. Mutlu sona ulaşacağız ve şampiyon olacağız” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.