Çok özel devlet işleri – Yaşam – Blog

Derin Gece

New member
Ömer Galliani, Santa Apollonia'nın tüm dişleri2008-2009


Omar Galliani, “Santa Apollonia’nın tüm dişleri”, 2008-2009


İktidar üzerine küçük ve büyük belge, Başkan Berlusconi ile kişisel danışmanı Lavitola arasındaki bu müdahale, her şey ve hiçbir şey konusunda, ama özellikle öğretici çünkü işitsel-duyusal destekle, yani sesleri duyurarak, dinleyiciye geri yükler. Saray içinde devlet işlerinin artık en üst düzeyde özel, hatta çok özel meseleler olarak nasıl deneyimlendiğine dair kesin anlam.

Ve hemen sinsi muhatabının (“Onu kim severse daha da sıkar”) ısrarıyla arayı açacak kadar kendine acıyan Başbakanın yalnızlığı ve secde hali dikkat çekicidir. Herhangi bir unvanı olmadan Alfano davası gibi çok hassas meseleleri ele alan, bu konuda anayasal düzenin kibirli çözümlerini öneren ve ardından son derece acımasız bir dille siyasete yönelen, “her şeyi havaya uçurma riski var”, “olmaz” aptal”, “kafasına ateş ederler”, “ilk katlettikleri odur” vb.

Şövalye, mutsuzluğu içinde oldukça teslim olmuş ve hatta dikkati dağılmış görünüyor. Ancak Lavitola’nın açıkça umursadığı şey başka bir şey: değişiklik olsun diye randevular ve para. Bu nedenle Berlusconi’ye ihtiyacı var ve bu nedenle ödüle yönelik tavsiyeleri sunarak alışveriş listesine geçiyor. İnce ve gizli bir tehdit bakış açısıyla memnun edecek bir Maliye generali (“ona karşı antipatik olma riskini aldığımız arkadaşlar-arkadaşlar-arkadaşlar hakkındaki pasaj kendi türünde müthiştir”) ve ardından cömert finansmana müdahale edilmesini ister. parti yayıncılığı, onlarca yıldır kamu parasının ulusal israfının mihenk taşı.

Sıkma ihtiyacı içinde, Lavitola kötü sanatlarından bir örnek sunuyor: “Bizimle konuşursanız…”, “onu hemen aramalısınız”, “yakında bir randevu”, “buna güvenebilir miyim?”, ” Marinella tam olarak”, “Buna güvenebilir miyim, Doktor?”. Doktor evet, evet, evet der, mezarın ötesinden konuşuyor gibi görünüyor, General Spaziante’yi veya yayıncılığı umursadığı açık, çünkü sadece kendisini, parasını, “suçlu” yargıçları düşünüyor. ve hatta “faşistlere”.

Lavitolia’nın vedası samimiyetiyle zarif geliyor: “Kocaman bir öpücük, ayakta kalın lütfen, sayenizde ayakta kalın Doktor”. Ama bu aşağı kalır, hatta daha çok rimba. Dinledikten sonra, Başkan Berlusconi’nin Valter’in ondan bu kadar ustaca çekip almasına izin verecek kaç saygın kişiye zaman ayıracağını ve onay vereceğini düşünüyor insan.

Kategorilenmemiş | 138 Yorum »